| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ad: Co jedí moje děti ve školce?

[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 157 [Dalších 7 >>]
kajina
  • 
16.5.2007 12:21:14
nenecha se. Ale vlastne je to jeji vec a vec kazdeho- obezita, cukrovka II. typu, zkazene zuby...Ale chudak kluk
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
16.5.2007 12:14:51
Já bych jíst to co děti mají rádi nenutila, ale občas bych jim to nabídla po delší době a třeba to zkusí a dají si říct. Ale nenutila bych. Jsem příklad nucení do jídla, dlouhá léta jsem nejedla spoustu věcí, které mi rodiče nutila (zelí, rajčata, ovoce, cibule ...) a až v dospělosti je všechny jím a chutnají mi. Jen ty houby mi rodiče zprotivili nadosmrti :-(, ale ono houby stejně nejsou nic moc zdravého a stravitelného, že?
Lenka Nova
16.5.2007 12:13:47
U nás už ten kolektivní duch zafungoval, z ničeho nic mi dcera začala z jídla vytahovat papriku, prý ji nemá ráda, cibulku (do nedávné doby vše s chutí baštila). Bavila jsem se o tom s jednou maminkou, jejíž dcerka chodí do stejného oddělení a té se ve stejné době stalo to samé. Že by do školky začalo chodit dítě, které nemá rádo zeleninu a nakazilo tím ostatní?
fisperanda
16.5.2007 12:13:07
Dost se divím, že ti to sestra toleruje. Moje dítě kdyby chtěl někdo ovlivňovat zdravou výživou, popř. mi kecal do toho, jak svoje dítě živím, to by mě fakt brzo dožralo.
16.5.2007 12:06:48
Ja jsem byla rada, ze klukum ve skolce zeleninu moc nedavali(myslim hlavne varenou), jeste by ji prestali jist. (kdyz si predstavim, jak by to asi chutnalo+reakce ostatnich... vysledek by byl myslim zaruceny). Takhle muzu zeleninu delat doma protoze:
1.Je to zdrave
2.Nam vsem chutna
Opravdu sokovana jsem byla jen jednou a to kdyz dostali k obedu JATRA (takovy ty na cibulce - BRRR jeste dnes kdyz si na ne vzpomenu). - No vsak jim tam taky jedna holcicka zvracela. Starsi to snedl(vzal to jako bobrika odvahy), a mladsi pockal, az to pani kucharka odnese.
Ted jsme v Anglii a k obedu do skoly jim mazeme chleba.

Lenka Nova
16.5.2007 12:00:43
Tak to jsem udělala taky, ale jen u jednoho neoblíbeného jídla, jednalo se o šulánky s mákem (sama je taky nemusím) a dcerka je vyloženě nesnáší. Ve školce je odmítala jíst, pak měli jednou paní ředitelku a ta ji nutila je sníst, což skončilo tak, že se dcera pozvracela. Šulánky od té doby nemusí a nikdo ji do jídla nenutí, většinou si nevybírá. Já děti do jídla taky nenutím, nechceš, tvoje chyba, až do příštího jídla nic nedostaneš. Myslím, že každý má nějaká neoblíbená jídla a jídla,která není schopen pozřít, u mě je to třeba křenová omáčka, tu jen když cítím, tak se mi dělá zle (tím se omlouvám těm, kterým chutná).
16.5.2007 11:57:30
Trošku z jiného soudku. Dříve jsem jezdila na dětské tábory a často měla nejmladší děti. Jednou mi maminka šestiletého střízlíčka kladla na srdce ať na malého dohlédnu, že "Daneček nepapá". Daneček posnídal 4 ks vánočky a zapil to 2 hrnky kakaa. K obědu si šel 2 x přidat a pak jsem ho u jídla přestala "šmírovat"
Katka
  • 
16.5.2007 11:40:39
Na druhou stranu - my dospělí taky přece občas něco nejíme a nikdo nás nenutí. Takže já, když syn něco nechce, prostě mu to nějakou dobu nenutím a po čase to zkusím znovu. Když to stále nechce, nic se neděje. Žádné scény kvůli jídlu se nekonají. Nechceš, nechtěj, neubude. Vyplácí se to, syn ve čtyřech letech vůbec není vybíravý v jídle, sní v podstatě cokoliv, jen můj boršč mu nechutná.
Katka
  • 
16.5.2007 11:38:41
Na druhou stranu - my dospělí taky přece občas něco nejíme a nikdo nás nenutí. Takže já, když syn něco nechce, prostě mu to nějakou dobu nenutím a po čase to zkusím znovu. Když to stále nechce, nic se neděje. Žádné scény kvůli jídlu se nekonají. Nechceš, nechtěj, neubude. Vyplácí se to, syn ve čtyřech letech vůbec není vybíravý v jídle, sní v podstatě cokoliv, jen můj boršč mu nechutná.
kajina
  • 
16.5.2007 11:26:05
no fakt nevim, co je v nich prospesnyho, stejne jako v omackach a proc to davat malym detem...Ale kazdy ma rad neco jineho
[<<Předchozích 140] Příspěvky 141150 z 157 [Dalších 7 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.