| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Narovnej se!

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]
zuzini
7.9.2007 18:46:40
Ty brďo Jeno, na jakou super školu tví kluci chodí? U nás žádná taková není. Všude povinně učebnice, v první písmenka + desky na písmenka a čísla, pouzdro, kdyby měla menší tak tam nic nedá atd.
7.9.2007 18:37:36
To jo, učebnice jsou drahé, co si budeme povídat, byť ty na 1. stupni patří ještě mezi relativně levné, na rozpočtu se to někde asi dost projeví..+ výbava na výtvarku, pastelky, tempery, vodovky a kdovíco..no, to už byl docela výdaj tenkrát, což teprve teď.
7.9.2007 18:35:57
lipoo, směkám, bylas pečlivější a méně roztržitá..:-)
7.9.2007 18:33:40
Jasně, vždyť já s tebou souhlasím.... A netvrdím, že velké náklady jsou jenom u prvňáků, ale jsou prostě rodiny, které si druhou sadu učebnic dovolit nemohou....
lipoo
7.9.2007 18:33:00
Tak náš prvňák nosil jenom slabikář-jinak jen sešitky-matiku a prvouku nebo co to bylo...takže těžké to neměl..U nás taky měli dvoje učebnice děcka,co měli špatné záda..teda za mých mladých let...a já zas učebnice nenosila vůbec-ale narozdíl od Lizz jsem je nenechávala doma,ale v lavici ve škole:-))
7.9.2007 18:22:55
To, asi je, i když přiznávám, že starší děti se někdy prodraží mnohem víc, no ale prvňák je v rodině přece jen změna a někde to asi, co se financí týče, cítí dost, nicméně v budoucnu bych učebnice děcku připlatila taky...Ale jen si vem, že slabikář (pokud se užívá stále ten,co mám na mysli), není nejlehčí kniha, pak různé matematiky, ty písmenka, sešity - jo a jsou stále někde ty mazací tabulky? Mám pocit, že někde je používají, my s nimi tehdy začínali..
7.9.2007 18:18:31
No jo, no, hlavně, že jsou ve státním rozpočtu peníze na různé kraviny - ale to už se dostáváme do jiných diskusí..... Ale u prvňáků a druháků si to stejně nějak nedokážu představit, úkoly si kroužkují do těch pracovních sešitů, takže ty stejně nosit musí, i když při troše dobré vůle by jim to asi pančelka mohla psát do notýsku.... Já bych i ráda něco připlatila na druhou sadu učebnic, ale chápu, že pro spoustu rodičů je už běžný nákup pomůcek velká zátěž :-(
7.9.2007 18:14:49
Boudicco, kdybys vídala učebnice naše (jak vypadaly), tak zjistíš, že peníze nejsou ve více školách. No a dvoje neměli ani ortopedici.
7.9.2007 18:13:32
Mrkficko, u nás měli dvoje učebnice akorát "ortopedi" - tzn. děti, které měly od doktora potvrzení, že mají problémy se zády...... Ani moje děti nemají dvoje učebnice, na to zřejmě nejsou v "naší" škole peníze.... škoda....
7.9.2007 18:11:18
Tak to je ještě lepší, mě se zdá, že někteří ti prvňáčci jsou čím dál menší a drobnější no a ty velké tašky sice na 1. pohled působí komicky, ale představa, jak se mu to táhne..brr.
Jinak jsem si teď vzpomněla, že děti, co měly potíže se zády si učebnice nechávaly ve škole jak na 1. tak na 2. stupni, ale jinak se to tahalo..tedy ti, co to jako já lajdácky (a pohodlně) nenechávali doma..
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 53 [Dalších 13 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.