| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku 2. celostátní setkání žáků domácích škol

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 56 [Dalších 6 >>]
Milada.
24.9.2007 14:01:14
Zuzano,

ja myslim, ze to Lora jen spatne formulovala. Jeji syn je technik od malicka.

Navic je to dite, ktere ma problem se stravou (alergie na potraviny), k tomu ruzne pylovky atd.. Verim tomu, ze by Lora taky kluka rada vyhnala pred barak litat na hristi, aby cvicil hrubou motoriku, ale v dnesni dobe musi rodic jit s petiletym ditetem sam a Lora sama v pylove sezone ven nemuze, nebot by se upsikala, popr. by se ji spustil astmaticky zachvat.

Ja celkem vim, o cem pisu, muj kluk mel OSD, do skolky kvuli nemocem takrka nechodil a intenzivni uceleny kurz grafa jsem s nim delala v tom odkladovem roce 3 mesice. Bylo to pekelny, nebot jsem s klukem musela dojizdet pres celou Prahu (od nas az na Budejarnu) a to kazdy tyden, aby pan ucitelka vzdy jeden cvik zkontrolovala a zadala novy cvik pro dalsi tyden. Humus. Nevim, co presne delala s klukem Lora, treba to byly jen fakt ty veci z pisanek jako vlnovky atd..to bych z toho za ten rok asi zesilela :-) Ja, kdyz uz kurz, tak jdu k odbornikum a to jsem tehdy sehnala pouze tu Prahu 4. Sama jsem sice s klukem delala papir na dvere a kola, ale efekt zadny. Odborne vedeni je u tezkych pripadu (muj syn) potreba.
24.9.2007 13:50:35
Lído,

to je mi jasné, že mnoho dětí se naučí číst a počítat před nástupem do školy. Když k tomu přirozeně inklinují. Ale moc si neumím představit pětiletého kluka, jak celý šťastný doma s maminkou píše pořád dokola nějaké čárky nebo kolečka.

V tomto případě se mi spíš zdá, že Lora tak trochu tlačí na pilu. A možná šidí dítě o jiné zkušenosti, které jsou také důležité, ne-li důležitější.
Lída+2
24.9.2007 12:15:39
Zuzano.Grafomotorické listy se ve školce normálně dělají...zrovna tento týden zase malovali pod řádek brambory pod obloučky... a podobné blbinky...každý týden jeden papír minimálně.....
Lída+2
24.9.2007 12:12:58
Zuzano,ale víš, že jsou děti co se naučí číst a počítat sami... já doteĎ netuším kdo mi mého 2letýho syna naučil čísla...byl 24 hodin se mnou prvně se hlídal v 2,5letech) a to už to uměl) ....manžel jezdil dom na víkend. Vím 100% že jsme to ani jeden nebyli!!!
Kdo ho naučil v 6 sčítat a odčítat do 25... a kdo mu řekl začátek násobilky?:-OO někdy před první třídou...já to nebyla....
A grafomotoriku je potřeba cvičit.... písanky jsou dost veliký a ty děti pak když píšou v kuse..je dobrý,aby byla ručka mailičko zvyklá... na to.., že chvilku v kuse maluje a kreslí....


A pak mám druhýho syna a tomu je všechno šumák....sčítá teď jen do 6 a co..nic ho neučím...uvidím co bude v první....
Lída+2
24.9.2007 12:05:35
NO a co brání paní učitelce mít pro něho práci navíc?
asi nic...syn na tom byl v matice skoro stejně jak píšeš. A úča ho nudit nenechá...má nakopčenou práci nevíc. kterou si může kdokoliv ze stolečku vzít a vybrat...je tam X verzí......

NYní je ve třetí...vrstevníci dohání co Luk už znal..on začal hodně číst..i 8 knížek za 14dní a tím se přestal zajímat o počítání a zbrzdil se přirozeně sám.:-) A jsem moc ráda, že našel zábavu i jinde než v matice..... Ještě touhle dobou v první jsem měla od úči návrh na přeskočení ročníku. Už to neřeším....z Luka se stal čtenář a matika šla stranou.:-)
řekla bych, že to možná bylo nedostatečným zaměstnáním ve školce....už mu prostě nestačila...vrhnul se sám někam dál....
24.9.2007 11:36:15
Omlouvám se za zdvojení. Asmaro, závist je všude, ale nevzdávej se. Dobrá paní učitelka by se měla vyvažovat zlatem, ať je dítě chytré nebo průměrné:-)
24.9.2007 11:34:31
Zuzano, grafomotorika se dělá celý předškolní rok ve školce. Je to noumáulní, Uďo:-))
24.9.2007 11:33:14
V naší školce dělali předškoláci celý rok grafomotoriku, Zuzanko. Myslím, že je to v podstatě normální. Pokud máš dítě průměrné, můžeš s tím něco udělat, můžeš mu věřit a pracovat s ním, číst mu, vést ho ke kreslení a bude se mu dařit líp, než kdybyses na něj vykašlala. Když máš dítě výrazně chytré, zamčeš knihy do špajzu, zakážeš mu počítat stromy, nebudeš mu odpovídat na otázky, co je to písemeno a určitě, ale určitě mu nebudeš číst, tak možná půjde do školy jako "normální", ale jakmile bude z tvých milujících rukou venku, stejně se chytne a povalí rychleji než ostatní.
asmara
  • 
24.9.2007 11:33:14
tenhle problém jsem řešila také-syn uměl plynně číst a sčítat a odčítat do sta ještě před nástupem do školy.Já ho tedy spíš v rozvoji brzdila,protože jsem se bála právě té nudy po nástupu do školy.Uvažovala jsem i přeskočení první třídy,ale protože psát uměl jen tiskacím,nakonec jsem to neřešila.Tady záleží nejvíc na učiteli-není přece problém nechat dítě předčítat třídě nebo zadat úkoly navíc...Tohle u nás bohužel nefungovalo a naše paní učitelka se moooc divila/po 20 letech praxe/,proč moje dítě znuděně cvaká propiskou,houpe se na židli a zírá z okna.úspěšně se pronudil první a druhou třídou,s novým školním rokem přišla změna v podobě nové učitelky-je hodně drsná-jedna malá chyba je už za 2-a synek se probral z letargie a začal být opět soutěživý....Možná už nebude premiant,ale začal zase vnímat....jsem zvědavá na první třídní schůzky,ostatní rodiče asi tak rádi nebudou...
asmara
  • 
24.9.2007 11:28:56
tenhle problém jsem řešila také-syn uměl plynně číst a sčítat a odčítat do sta ještě před nástupem do školy.Já ho tedy spíš v rozvoji brzdila,protože jsem se bála právě té nudy po nástupu do školy.Uvažovala jsem i přeskočení první třídy,ale protože psát uměl jen tiskacím,nakonec jsem to neřešila.Tady záleží nejvíc na učiteli-není přece problém nechat dítě předčítat třídě nebo zadat úkoly navíc...Tohle u nás bohužel nefungovalo a naše paní učitelka se moooc divila/po 20 letech praxe/,proč moje dítě znuděně cvaká propiskou,houpe se na židli a zírá z okna.úspěšně se pronudil první a druhou třídou,s novým školním rokem přišla změna v podobě nové učitelky-je hodně drsná-jedna malá chyba je už za 2-a synek se probral z letargie a začal být opět soutěživý....Možná už nebude premiant,ale začal zase vnímat....jsem zvědavá na první třídní schůzky,ostatní rodiče asi tak rádi nebudou...
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 56 [Dalších 6 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.