| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak můj manžel (ne)prožíval těhotenství

[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 189 [Dalších 59 >>]
15.11.2007 12:50:50
Lízo,
ta tvoje otázka je ale pitomá, viď? Proč bych k vám proboha chodil uklízet? A ještě zadarmo?

Pokud tě to nebaví, tak si na to někoho najmi.
15.11.2007 12:48:16
Zasjaj,
jenže chlap, obrazně řečeno, ty stromy stále kácet musí.

Nevím, proč stále taháte příklady z doby kamenné. Svědčí to o tom, že jste si nějak nevšimly, jak funguje moderní byznys a společnost vůbec.

Ano, všímat si toho nemusíte. To je přece starost vašich mužů...
Líza
15.11.2007 12:44:24
Číst umím, ale nevybírám si z reality tu stejnou výseč, jako ty.
A jsem poslední, kdo by říkal, že maj chlapi lehký. Naopak. Podle mě ve svých nových rolích plavou ještě víc než ženy. Nicméně na tom těžko něco změníš, dřív dřeli doma oba a měli oba rachotu od rána do večera. V jistém přechodném období chlapovi domácí práce ubylo a dřela jen ženská. To se dneska mění. Chápu, že řvete, ale to je tak to jediný, co s tím můžete dělat.

Pokud jde o živení a zabezpečení rodiny, ani to není neřešitelné a neměnné, je to tak?

A furt jsi mi neodpověděl. Nechtěl by ses o víkendu stavit u nás a udělat něco málo těch nenáročných, radostných rutinních činností? Byla bych moc ráda. Ze svých zaměstnání jsem totiž v současné době vyflusaná až na půdu (manžel taktéž) a domácnost to docela výrazně odnáší.
15.11.2007 12:40:16
Lízo,
vymezovat chlapskou práci jako tu překonanou fyzickou je nesmysl.
Protože stejně tak ženám (podle tradičního rozdělení!) za posledních sto let ubylo předení, draní peří, praní na valše a pečení chleba.

Čti pořádně - mluvil jsem o vydělávání peněz a získávání společenského postavení.
15.11.2007 12:37:00
Madelaine,
proč bychom si to prohazovali?

Mě to takhle baví. Psal jsem to už dvakrát.
Kolikrát to pro tebe budu ještě muset opakovat?
Katka,kluci 5 a 8
  • 
15.11.2007 12:25:18
Bobe, já ted,co chodím do práce, tu dobu strávenou s dětmi taky užívám a miluju. Ale zkoušel sis to někdy užívat ve dne v noci alespoň rok nepřetržitě?
S paralelní,scela marnou snahou udržet jakž takž čistou domácnost.Najít si horko těžko půl hoďky na osprchování,najít půl hoďky na uvaření,5 minut na to, aby si se sám najedl...Protože tak jsem myslela tu "pakárnu otravnou"... ne vlastní kontakt s dětmi.
15.11.2007 12:25:07
Bobe,
dovoluju si tvrdit, ze za zivotni uroven vetsiny evropskych rodin zodpovidaji oba. Fakt, ve vetsine rodinnych rozpoctu ma prijem zeny sve nezastupitelne misto a urcuje vysku hypoteky cili velikost domu, pocet automobilu a odlehlost prazdninovych pobytu. Ale v USA tomu ve vetsine pripadu tak neni.

Obecne z generace nasich prababicek vetsina zen do prace nechodila, pece o domacnost byla narocna, nasypat slepicim a podojit kozu, nanosit vodu, zatopit a do kamen prikladat, to je prace na cely den. Zatimco z generace nasich matek vetsina zen do prace chodila na plny uvazek, mliko se sice uz nedojilo, ale koupilo v samosce a domacnost jim ulehcila pracka nebo vyavac, ale manzel nikoli, ten se koukal na televizi nebo zasel do hospody; zpravidla O:) Ted se ovsem ocekava, ze se i ten chlap zapoji, kdyz uz nemusi kacet ty stromy nebo rabovat sousedni vesnice, to za nej delaji profesionalove placeni z dani. Takze mne to prijde tak akorat spravedlive.
Konečně svobodná
15.11.2007 12:17:12
Naprosto s Tebou souhlasím v každé větě Katko, kdyby nebyl můj manžel s náma po práci doma, rozhodně bych ho hledala u Vás :-)))
15.11.2007 12:00:26
Lizo,
souhlas:O)
taky by me zajimalo, krom prasete a kopani parezu, kdy Bob naposledy rukoval a kolik nepratel skolil pri obrane vlastniho kmene a teritoria.
madelaine
15.11.2007 11:45:18
Bobe,
"Ale po chlapovi se požaduje (společnost, jeho žena), aby dělal kariéru. Ten ji prostě dělat MUSÍ.
Zatímco po ženě to nikdo nechce (ani společnost, ani její manžel). Ale ani jí nikdo nebrání. Ta ji dělat MŮŽE."

To je ale podobné klišé, jako když řekneš, že společnost (manžel) vyžadují po ženě, aby se stoprocentně věnovala dětem a domácnosti.
Žena prostě MUSÍ být skvělá matka a mít doma pořádek, zatímco po muži to společnost nevyžaduje, i když mu v tom nebrání.

No a když tě domácí práce a výchova dětí tak moc baví, proč si to s ženou jednoduše neprohodíte?
Pokud chceš argumetovat tím, že by žena nevydělala tolik jako ty, pak se nabízí dvě možnosti:
Buď je neschopná, nebo něco ve společnosti není v pořádku.
[<<Předchozích 120] Příspěvky 121130 z 189 [Dalších 59 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.