| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku "Pomoc, já ty lidi neznám !"

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 24 [Dalších 4 >>]
  • 
24.1.2008 20:45:47
Lucka má 3,5r a na cizí lidi reaguje velmi opatrně.Paní učitelka ve školce říká,že s ní nemluví vůbec,paní doktorka to samé.Nikde neděkuje,nezdraví,přesto že ví,že to má dělat.Někdy je mi fakt trapně.Zůstane stát,mlčí ,chytne mě za ruku a neodpovídá.Jdeme ze školky domů a pusu nezavře.Jinak je hodná,miluje knížky,ráda chodí cvičit,do mateř. centra se vyloženě těší.Pořád si říkám,že ji to jednou přejde.
petra
  • 
24.1.2008 10:04:01
já to mám taky tak. Dcerka nikdy s odloučením problém neměla, spíš naopak. V roce a půl mně zdrhla na letišti a nějak (sama nevím jak) si povídla s anglickým chlapečkem.
Při nástupu do letadla já musela ukázat palubní vstupenku, tudíž jsem dítko pustila, slečna dsama vběhla dfo tubusu a já za chvíli slyším letušku, jak volá, čí je to dítě. A já uhnaná, rozrážím lidi v tubusu a volám moje. Letuška na mě kouká a říká - oítá ráda, žejo...A já na to nevím, poletí poprvé v životě...
Cizí lidi, cizí děti, všechno je jí jedno, spíš to vyhledává. Přitom já jsem introvert, takže mně to vyloženě nedělá dobře a nemohu ji odnaučit, že nesmí sama s cizíma lidma.
Kdyby někdo měl radu, budu vděčná.
petra
  • 
24.1.2008 10:03:16
já to mám taky tak. Dcerka nikdy s odloučením problém neměla, spíš naopak. V roce a půl mně zdrhla na letišti a nějak (sama nevím jak) si povídla s anglickým chlapečkem.
Při nástupu do letadla já musela ukázat palubní vstupenku, tudíž jsem dítko pustila, slečna dsama vběhla dfo tubusu a já za chvíli slyším letušku, jak volá, čí je to dítě. A já uhnaná, rozrážím lidi v tubusu a volám moje. Letuška na mě kouká a říká - oítá ráda, žejo...A já na to nevím, poletí poprvé v životě...
Cizí lidi, cizí děti, všechno je jí jedno, spíš to vyhledává. Přitom já jsem introvert, takže mně to vyloženě nedělá dobře a nemohu ji odnaučit, že nesmí sama s cizíma lidma.
Kdyby někdo měl radu, budu vděčná.
Zuzka a Anežka 06/05
  • 
23.1.2008 14:52:08
Máme stejný problém. U naší dcery se střídala období, kdy ji někdo mohl chvilku pohlídat s obdobími, kdy brečela, když se někdo přiblížil a rozkoukávala se hodně dlouho. Ale vlastně až v posledních měsících je chvilkové hlídání mými rodiči v klidu - ale stále ji nemůže uspat nikdo jiný než já nebo manžel. Ale v mateřských centrech, koutcích apod., kam od podzimu chodíme se "bojí" jiných dětí, hlavně těch stejně starých či starších. Např. je na klouzačce - někdo chce lézt za ní a ona prchá apod. Takže mám strach hlavně z případného nástupu do školky ... Všichni mi říkají, že se to poddá, že si jí bude ve školce líbit apod., ale já to vidím bohužel jinak.
LU,2děti
  • 
23.1.2008 13:56:10
Zmiňovaná hra na schovávání a bafání byla u nás taky oblíbená. Ale před necelým rokem si dcera začala hrát tak, že chce zavřít do komory a zhasnout. A otevřít chce, až když zavolá. Je mi to docela nepříjemné, ale když za ní nezavřu dveře, tak je sama zabouchne:-)
Ale jako malá se chlapů taky hodně bála. Jednou se náhodou dotkla mého švagra a to byl jekot. Ale když se jí nevšímali, tak se za hodinku rozkoukala a byla skoro normální. Teď jí je 2,5 a je docela společenská.
Mili+2
23.1.2008 10:47:09
Taky.Tuhle jsem si povidala v obchode s kamoskou,a dcera(2 roky)vysla ven.Auta tam nejezdi,a tak jsem ji nechala,koukala do vylohy.Sel tam starsi pan,a podal ji ruku.Schvalne jsem sledovala kam az pujde,ale ani po 10i metrech ji nenapadlo otocit se.Nastesti je jeste mala takze beze mne nikam nechodi.....
Žabi
23.1.2008 8:22:50
To já taky znám. Mám syna, kterému je pět a půl a taky s každým hned kamarádí. Přijde k cizímu člověku a začne se ho hnde vyptávat kde bydlí a podobně a hned mu dává ruku. Taky nevím, jak ho to odnaučit.
Ostružina
22.1.2008 19:51:51
Moje 4 letá dcera je zase až příliš společenská. Nebojí se nikoho. Kdekoli (na ulici, v autobusu) s kýmkoli se dá do řeči, chytne za ruku, vleze na klín (když chce v autobusu líp vidět z okna). Pokud ji někdo (úplně cizí) pozve k sobě domů tak ji musím s protesty odtáhnout, jinak by šla. Když ji k sobě nepozve, tak dokonce někdy sama škemrá, že chce jít na návštěvu. Snažím se jí vysvětlit, že nemůže každému věřit, i když vypadá mile, a taky, že se to nemusí každému líbit, ale zatím bez valného účinku. Poradí mi někdo co mám dělat, aby se začala aspoň trochu bát?
PS: pokud je zde ještě jeden podobný příspěvek, tak se omlouvám, ale mám pocit, že se to na první pokus nevložilo.
Dita, dcera 4,5let
  • 
22.1.2008 14:12:10
Moje dcera (skoro 5 let) se také bojí všech cizích lidí (včetně dětí). Cizí je pro ní každý kromě rodičů, prarodičů a bratrance. Doma je upovídaná, živá, umí si krásně hrát. Když jdeme na hřiště a k dceři přijde cizí dítě, můžeme to odpískat a jít domů :-( Chodí do školky, ale s tím svým strachem tam každý den doslova protrpí... K článku bych jen dodala, že já jsem společenská a s dcerou jsem odmalička chodila mezi lidi a na dětské akce. Teď už se tomu ale také spíš vyhýbám, chodím do práce a zbytek času chci s dcerou strávit tak, aby to bylo příjemné i jí...

Jestli má někdo nějakou zkušenost nebo "recept", jak dítě naučit nebát se lidí (hlavně dětí), budu vděčná... Nevzpomínám si, že by se dcera někdy bála někdy něčeho jiného, než lidí ...
22.1.2008 14:04:43
Naší Adriance je 5 a půl měsíce. Oba dva strýcové (můj a manželův bratr) na ní pártkrát udělali nějaké hlasitější zvuky a trhavější pohyby. Od té doby je jen uvidí a už začíná natahovat. Snažili jsme se jim vysvětlit, ať to na ni nedělají, ale nedali si říct a teď to mají. Prý je malá, aby si pamatovala!!! Sami se ale přesvědčili, že si pamatuje až moc dobře. K ostatním se chová zatím vychechtaně :-)))
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 24 [Dalších 4 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.