| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Maminko - já chci - pochovat

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 123 [Dalších 53 >>]
Žluťásek.
21.5.2008 19:33:28
Terezo, zajímalo by mě moc jakým způsobem jsi nosila dvě miminka, mě se to tedy nedaří. Dík
Teraza Horáková
21.5.2008 19:32:58
Hanko, tohle jsem nesnášela. Když se chovalo jenom jedno. Takže buď já sama, obě, vsedě na posteli a pak oba do postýlek (i přesto řvaní :-)) nebo choval tatínek a já, babička a já, babička a tatínek. Taky jsem se naučila věc, kterou jsem se pak dlouho odnaučovala. Když začali lézt a já s nimi byla sama, chodila jsem se sprchovat a čůrat při otevřených dveřích, abych je viděla :-)))
klokana
  • 
21.5.2008 19:31:26
Jo a ještě přitakám Tereze i když je to trochu proti mému předchozímu příspěvku - samozřejmě i já jsem nosila obě děti zároveň, když to bylo potřeba. Bylo to ale takové spíš uchlácholení chvilkové - mít dvě děti uvázané půl dne v šátku a třeba vařit jsem nezkoušela ;-) .... možné, že to jde
Hanka 75
21.5.2008 19:30:54
Děkuju, napíšu moc ráda. Také vidím tandemové kojení jako nutnost, když tomu připočtu bolení bříška, přebalování atd. atd. myslím, že s kojením na střídačku bych se snad vůbec nevyspala. Ale bála jsem se toho buzení, takže jste mě podpořila, že to jde zvládnout a hlavně, že to časem třeba přejde a děti to "pochopí" :-)

Žluťásek.
21.5.2008 19:30:44
Klokano, už jsem to tu několikrát psala, mám dvouměsíční dvojčátka (jedno nosím já a jedno jejich tatínek), a dvě děti 3 a 5 let. Jsme celý den zároveň s nimi, o miminkách většinu dne ani nevíme, děláme tak všechno, práce v domácnosti, na zahradě, manžel se stará o naše zvířectvo, dá se tak i sedět u počítače. Jde to.

Ale na druhou stranu podotýkám, že my nosíme často na zádech, kam si to malé miminko opravdu sami nedáme, takže je potřeba pomocníka. Myslím, že indiáni mají proti nám obří výhodu, že neexistuje něco tak nepřirozeného jako izolovaná matka na mateřské dovolené.
Žluťásek.
21.5.2008 19:30:00
Klokano, už jsem to tu několikrát psala, mám dvouměsíční dvojčátka (jedno nosím já a jedno jejich tatínek), a dvě děti 3 a 5 let. Jsme celý den zároveň s nimi, o miminkách většinu dne ani nevíme, děláme tak všechno, práce v domácnosti, na zahradě, manžel se stará o naše zvířectvo, dá se tak i sedět u počítače. Jde to.

Ale na druhou stranu podotýkám, že my nosíme často na zádech, kam si to malé miminko opravdu sami nedáme, takže je potřeba pomocníka. Myslím, že indiáni mají proti nám obří výhodu, že neexistuje něco tak nepřirozeného jako izolovaná matka na mateřské dovolené.
Hanka 75
21.5.2008 19:27:56
Rozumím ti co chceš napsat nebo co tu jiní psali o integraci do svého života. Ale čekám dvojčata a u mě by musela nastoupit frustrace, protože dvě děti současně "integrovat" na svém těle nemůžu. Prostě to budou muset zvládnout jinak.

A obávám se, že ani s jedním dítětem na bříšku (nevím jak moc vhodné je nošení na zádech, moc ho totiž nevídám) bych se nedokázala postarat o druhé. Resp. neumím si představit jak se skláním s jedním miminkem na břiše nad přebalovacím pultem, abych to druhé třeba přebalila. Nebo jak tlačím jeden kočárek a druhé miminko mám v něm. A střídám během dne nošení miminek, a je to k jejich prospěchu. Nebudu nervozni z toho, zda jedno nešidím ? A oni tu nervozitu pocítí. Tak nějak si říkám, že už toho bude dost i bez nošení.
klokana
  • 
21.5.2008 19:27:27
Hanko,
mám dnes téměř tříletá dvojčata a k nim pětiletého staršího syna, pokud chcete něco vědět, napište mi na email zuzura@seznam.cz.
Jinak co se týče Vašeho dotazu ohledně kojení - v porodnici mne učili kojit tandem, že se bez toho neobejdu. Moc mi to zpočátku nešlo, tak jsem doma přešla na kojení každého zvlášť, abych se nakonec vrátila k tandemovému kojení ... kojit každého zvlášť zabralo moc času. A už od návratu domů jsem se snažila kojit oba ve stejnou dobu, druhého jsem prostě vzbudila. Je to možná drsné, ale když pak dostali mlíčko, nezlobili se na mě ;-) A postupně se krásně sladili na stejný režim. Ponechat každému z nich jiný režim jsem zavrhla ihned po několikatýdenním návratu z porodnice, kde mi noční sestry nosily děti na kojení na střídačku, každou hodinu jedno...dlouhodoběji to opravdu nešlo - možná je nějaká maminka trpělivější, ale já na to neměla - chtěla jsem je kojit a ne se zbláznit. Podařilo se, zvládala jsem to do 11 měsíců, pak už nechtěli.
Teraza Horáková
21.5.2008 19:19:09
Hani, jdou nosit obě. Dokud tedy neváží 10 kilo. Uvidíš, to se naučíš. Taky jsem měla první děti a hned dvojčata, taky to byla síla, a už jim je 9 let :-)))

Jinak zpočátku jsem měla pocit, že nespím, že jen kojím, ale naučila jsem se kojit obě najednou a bylo to lepší. Chce to takový prima chvat. Krmení bylo najednou vždycky, protože se vzájemně vzbudili.
klokana
  • 
21.5.2008 19:16:27
.... už to tady jednou bylo od někoho jiného, ale znovu - mám dvojčata + další dítě s dvoletým věkovým odstupem - jak jsem jsem je měla nosit celý den v šátku, když potřebovali oba dva zároveň? A znamená to, že mi chyběla vůle? A že se mi tato nevložená investice vrátí ve zlém? .... myslím, že naštěstí ne. Prosím proto příště míň kategoricky - na to,že vidíte svět poněkud černobílou optikou matky jednoho malého dítěte, soudíte poněkud přísně...
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 123 [Dalších 53 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.