| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Firemní mateřská škola

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 172 [Dalších 132 >>]
neskutečná
7.6.2008 17:58:29
Také jsem pro klasickou mateřinu, kde by si děti pohrály a zároveň se rozvíjely ve všech oblastech, tedy pod vedením kvalifikovaných pedagogů.
  • 
7.6.2008 10:40:50
Firemní školka by usnadnila život mnoha maminkám (tatínkům)...
Podle mne by firemní školka měla fungovat v podstatě stejně, jako klasická Mš. Měla by svou provozní dobu přizpůsobit pracovní době zaměstnanců (rodičů), nebylo by špatné, kdyby umožňovala nástup již 2letých dětí. Určitě by měl skupinu dětí vést pedagogický pracovník, ale nevidím problém v zapojení nepedagogického pracovníka jako pomocnou paní učitelku.
Dětský koutek nevidím jako dobré řešení hlavně proto, že 8 hodin (nebo kolik je běžná pracovní doba) si ani malé dítě nevydrží neřízeně hrát, co pak předškolák... Děti potřebují alespoň malé vedení.
Monika
  • 
6.6.2008 13:48:33
Musím reagovat, mít v práci školku tak si vyskakuji. Dítě se do státní školky nedostalo, soukroumá je za úplatu ve výši mé výplaty . Dost mě děsí co bude od září. Já totiž nejdu do práce dělat kariéru, ale jako většima maminek musím platit složenky. Ty bohužel nepočkají a ještě pořád rostou.
Rozhodně nehodlám dítě odkládat, ale prostě někam ho umístit musím.
Markéta, syn 6 l.
  • 
6.6.2008 12:54:29
Olino, a co tak zásadního se pro tebe mění poté, co prckovi padnou první narozeniny? Proč už pak je možné chodit do práce i starat se o dítě, aniž by to svědčilo o nízkém sebevědomí a aniž by to poškodilo dítě a předtím nikoli?
Olina
  • 
6.6.2008 5:52:50
Já bych šla taky s chutí do práce dřív, kdybych měla hlídání, ale do jednoho roku ani náhodou. Buď dělám jednu věc nebo druhou. Nechápu jak se tím můžete pořád chlubit. Mně to připadá jako hrozná ostuda, která se dá omluvit jen velkou nouzí. Taky si myslím, že máte hrozně nízké sebevědomí, když si myslíte, že vás může ve vašem mateřství u miminka někdo nahradit.
Luca
  • 
4.6.2008 22:52:24
OK, tak to jo, je pravda, že tlak doby na to, být úspěšný, mladý, perspektivní a zajištěný je dnes dost šílený. Doufám že mí šéfové budou chápaví! Ale docela se těším, až zaměstnám mozek.
Markéta, syn 6 l.
  • 
4.6.2008 18:41:29
Ilono, ty si opravdu myslíš, že kvalifikovaná učitelka pečuje o tvé děti lépe než ty?
Markéta, syn 6 l.
  • 
4.6.2008 18:20:14
A myslíš, že by si děti měli pořizovat jen rodiče, které práce nebaví? Aby si od ní odfrkli?
Markéta, syn 6 l.
  • 
4.6.2008 18:13:22
Teda moc si nedovedu představit hnutí, v jehož čele stojí žena, která "šla od malého děcka do práce" aby splatila barák, ale bojuje proti tomu, aby matky nevyčerpaly rodičovskou, protože jim přece nic neuteče. Jinak si samozřejmě dovedu představit, že pracuju čtyři hodiny denně (ve skutečnosti o něco více) a ano, mám pocit, že dělám denně spoustu divných věcí - v práci i doma. Ale už jsem tomu celkem přivykla - například do školy jsem chodila sedmnáct let, tam se to pro mě divnými věcmi jen hemžilo.
Gabka,2 děti 5 a 1 rok
  • 
4.6.2008 17:56:44
určitě ano a se školkovým režimem, myslím si, že by to bylo fajn
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 172 [Dalších 132 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.