| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ubrečená Lucinka

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 222 [Dalších 182 >>]
1.7.2008 8:51:25
...a že "není možné" třičtvrtě roku neustále nosit dítě...
1.7.2008 8:50:14
Libik, normálně jsi mi docela sympatická, ale tenhle článek opravdu nebyl o tom, že někdo "praští dítětem do postýlky" a jde brouzdat na Rodinu. Autorka článku se - dle jejích slov - fakt zatraceně snažila, několik měsíců to své menší (tj. právě to ubrečené) dítě nosila téměř pořád, a až teprve po poradě s odbornicí začala nechávat holčičku chvíli plakat, tj. občas si dovolila ji na pár minut odložit. To je přece jasné, že nejsme všichni ze železa, a že třičtvrtě roku NEUSTÁLE nosit dítě při všech činnostech (s druhým malým dítětem, novostavbou a domácností na krku), s bolestmi zad atd.
V tomhle případě to asi opravdu chtělo si článek přečíst.

Jinak podotýkám, že jsem nedočetla celou diskuzi, neb jsem pár dní nebyla na netu, takže chápu, že jste se třeba už v diskuzi posunuli někam dál.


MMCH já dneska za vším vidím autismus :-D;((, autistické děti prý hodně pláčí. Přeju Denisce, aby se Lucince tahle dg. vyhnula obloukem...
  • 
30.6.2008 22:37:13
Znovu děkuji všem maminkám za rady a podporu.Opravdu jsem netušila,že takovýchto miminek je tolik. Kolem sebe jsem takovéto dítě neviděla a tak jsem si říkala,že máme unikát. Každopádně jsem za to ráda, hned se to člověku lépe snáší, když ví, že v tom není sám.U nás se situace poslední týden mírně zlepšila. Zaprvé jsem před týdnem přestala kojit - Lucinka si poprvé vzala lahvičku s mlékem. Předtím nesnesla ani dudlík ani lahvičku a to jsem to zkoušela každý den. Takže už týden nekojím. Také se poslední týden začala Lucinka plazit a tak když jsem třeba 3 kroky od ní, tak už někdy nezačne automaticky plakat,ale s maximálním vypětím se plazí za mnou. Jinak chci potvrdit,že takto plačící děti jsou opravdu lepší venku, když nechám Lucinku na zahradě na dece, obklopím ji hračkami a nenápadně zmizím, chvilku si hraje sama. Ještě mám jeden tip na časté noční buzení na kojení.Obě mé děti se budily do cca 7mého měsíce každé dvě hodiny na kojení. Nic nezabíralo, jedině prso a to pak ihned usnuly. Na radu doktorky mne po tři noci zastoupil manžel, já jsem spala v jiném pokoji.Když se děti s pláčem vzbudily na kojení, tiše je uklidňoval a hladil až usnuly.Nejdřív plakaly delší dobu, ale během tří nocí pochopily, že prostě mlíčko není a že tedy nemá cenu se budit.Lucinka teď spinká do cca půl páté, kdy ji dám sunar a pak ještě usne.Budí se i někdy v průběhu noci, ale většinou stačí ji chvilku hladit a spí dál.
Mirka dcéra 07/00, syn 06/06
  • 
30.6.2008 22:18:35
Vydrž bude lepšie. Mám takého syna. Odkedy sme prišli z porodnice tak buď spal (len v noci), jedol alebo reval. Nedalo sa ho zabavit, stale som mala pocit ze je nespokojny, nestastny, zlostny... Mal reflux tak som to z casti ospravedlnovala (ale ako to ze v noci spal v pohode 10 hodin a neplakal?). Do 9 mesiacov sme nemali ziadny rezim dna, spal 2x20minut a medzitym reval ako o zivot. A ziadna separacna uzkost, miloval cudzich ludi, isiel by s kazdym len nech je vzruso. Ked nebolo ako chcel on jkludne sa hodil dozadu plnou silou a hysak. Dcerka bola uplne ina, tichucka, citliva, nemala rada zmeny, velky ruch. Syn naopak cim viac ludi tym lepsie. Zlepsilo sa to v 9 mesiacoch kedy konecne zacal spavat 1 spanok denne cca 1,5 hod. po 1 roku ked uz vedel behat a povedat-ukazat si co chce. Teraz 2 rocny je uz uplne skvely, vie rozpravat, vsade kam chce dosiahne, vylezie, zabavi sa... Tiez som si obcas povedala ze snad ani nie je moj :((( nikoho takeho v rodine nemame, vsetci sme pohodovi kludni ludia a pre mna osobne to bol sok mat take miminko.
30.6.2008 18:47:53
ahoj,

nezoufej, bude líp. u nás to bylo podobné, už s prvním synem a druhý syn je totéž, jen v bledě modrém. jestli cheš, písni, pošlu jejich týdeníčky, bohužel nemám čas na vypisování detailů. přeji pevné nervy a hodná sluníčka

Iva a lumpíci
KÁJA
  • 
30.6.2008 18:08:51
I my měli uplakánka. Přesně jak píšete. Vytoužená holčička plakala i tři hodiny s 30 minut přestávkou na kojení. Vše začalo 5 den po porodu. Nejprve nám řekla dětská lékařka, že ji bolí bříško (do cca 3. měsíce), od 3 pak nenáviděla polohu na zádech v kočárku, pak rostli zuby... Jsem učitelka a tak jsem si studovala, co se dalo. Nejvíc mi pomohla kniha Prekopové "Když dítě nechce spát". Připojuji se k ostatním maminkám - dát na vlastní instinkt a hledat jistotu v sobě. Jistá maminka je klidná maminka. Klidná maminka je klidné dítě. Lehko se to napíše, těžko realizuje. I já byla zoufalá a na dně, během prvního roku jsem nad ní i párkrát poklakala...Další větší problémy přišly s obdobím vzdoru - než začala říkat "JÁ". Pomalu z toho vyrůstá, nebo lépe řečeno učí se zacházet se svou labilní povahou. Je jí pět a dokáže sama popsat svůj stav takto - "někdy se tak rozpláču, že to nejde zastavit." O těchto "plačtivých" dětech konkrétně jsem se dočetla v Matějčkovi: Výbor z díla ( vydal Portál). Může pomoci režim v podobě přesného sledu činností např. večeře, koupání, pohádka, mazlení, spaní. Nemusíte dodržovat čas. Dceři je už pět a půl. Pomáhají také manželovy laické metody typu - já když jsem unavený, tak neječím,tak taky neječ! Dávám za pravdu maminkám o inteligenci a vnímavosti. Dcera sčítá a odčítá do deseti. Podepíše se, čte tiskací písmena po slabikách. Vzhledem k labilitě ji ale do základní školy letos nedáme. Přeju pevné nervy a zdravé děti. Karolína
30.6.2008 16:33:02
tak mu zkus dát na zadek :o)
Katka a Nalča 10 měsíců
  • 
30.6.2008 14:41:49
Ahoj,v poradnu jsem byla s malou když jí bylo 6m.její pláč byl příšerný i 1.5h.v kuse,abych něco udělala tak jsem pouštěla lux abych jí nevnímala. V poradně zkontrolujou psych,vývoj.Ale moc neporaděj spíš tě uklidněj,prostě se to musí vydržet
  • 
30.6.2008 14:39:03
Milá unavená maminko, když jsem četla váš článek, vrátilo mě to o šest let zpět, kdy se nám narodilo naše první dítě. Podotýkám, že to byla také holčička, pohybově rozhodně žádný blesk, ale já na ní měla veškerý čas a mohla jsem se jí maximálně věnovat. Když slyším moudrá doporučení paní doktorky, chce se mi za vás brečet. Protože každá rada, ať sebelépe míněná je jen rada od někoho, kdo takový stres nezažívá a vůbec neví, o co jde. Naše malá usurpátorka dokázala proplakat dlouhé hodiny i dny, absolvovali jsme s ní x vyšetření po nemocnicích, dokonce jsme šli i na dětskou psychiatrii, protože už jsme byli s manželem na pokraji zhroucení. Napsali nám pro ni i sirup na uklidnění, ale měla po něm úplně opačné reakce a já pocit, že ze svého dítěte dělám blázna a jí trápím. Pokud totiž nedostávala maximální pozornost, bylo zle a řev se od nás ozýval tak, že by nám sociálka snad ani nevěřila, že holčičku netrápíme. Zlepšovat se nezačalo nic tím, že bychom Andrejce péči odmítali, nechali ji plakat, jen jsme ji v roce přestěhovali na noc do vedlejšího pokoje, abychom se aspoň trošku vyspali a chodili jsme k ní jen tehdy, když už byl pláč opravdu hrozný. Nejdříve mockrát za noc, pak ještě tak 2-3x za noc. A světe div se, ona začala po cca dvou týdnech lépe spinkat v noci, pak i přes den a začala být i při hraní méně přecitlivělá a afektovaná, pokud jsem se jí okamžitě nevěnovala.
Je pravda, že náš Malý tyran ( mimochodem dobrá knížka od dr. Prekopové) se srovnával delší dobu a pořád, i teď když je z ní předškoláček a má dvouletého brášku, má tendenci s námi manipulovat. Ale čím je starší, tím je lepší. A za ta léta stresů a nervů jsem si přečetla nepřeberné množství článků a knížek na tohle téma a většinou se odborníci shodovali v tom, že tyto děti jsou nadměrně inteligentní a prostě jen potřebují hodně podnětů a neumějí si s tím sami poradit, když musejí také odpočívat. Pokud mohu ze své zkušenosti radit, mám jedinou radu, nenechejte si od nikoho moc radit a zkuste spoléhat jen na svůj instinkt, ono to i u nás nakonec bylo to nejlepší, co se dalo dělat.
Teď si sedím v klidu u počítače, náš malý spinká v postýlce, Andrejka sleduje pohádku v televizi a občas se přiběhne přesvědčit, jestli jsem ji neopustila. I když už je slečna, pořád má pocit, že se může stát, že se jí ztratím, takže se jistí :-D Je zlatíčko, mám z ní radost, ale děkuji bohu, že jsem to tehdy přežila a už nikdy bych to nechtěla zažít, opravdu jsme si sáhli s manželem až na dno.
Teď mi nakukuje přes rameno a já vám přeji, aby jste první léta taky zdárně přežila a za pár let se tomu mohla také jen pousmát :-)) Mějte se krásně, přeji vám hodně energie a pevné nervy. Dáša
  • 
30.6.2008 14:38:49
Milá unavená maminko, když jsem četla váš článek, vrátilo mě to o šest let zpět, kdy se nám narodilo naše první dítě. Podotýkám, že to byla také holčička, pohybově rozhodně žádný blesk, ale já na ní měla veškerý čas a mohla jsem se jí maximálně věnovat. Když slyším moudrá doporučení paní doktorky, chce se mi za vás brečet. Protože každá rada, ať sebelépe míněná je jen rada od někoho, kdo takový stres nezažívá a vůbec neví, o co jde. Naše malá usurpátorka dokázala proplakat dlouhé hodiny i dny, absolvovali jsme s ní x vyšetření po nemocnicích, dokonce jsme šli i na dětskou psychiatrii, protože už jsme byli s manželem na pokraji zhroucení. Napsali nám pro ni i sirup na uklidnění, ale měla po něm úplně opačné reakce a já pocit, že ze svého dítěte dělám blázna a jí trápím. Pokud totiž nedostávala maximální pozornost, bylo zle a řev se od nás ozýval tak, že by nám sociálka snad ani nevěřila, že holčičku netrápíme. Zlepšovat se nezačalo nic tím, že bychom Andrejce péči odmítali, nechali ji plakat, jen jsme ji v roce přestěhovali na noc do vedlejšího pokoje, abychom se aspoň trošku vyspali a chodili jsme k ní jen tehdy, když už byl pláč opravdu hrozný. Nejdříve mockrát za noc, pak ještě tak 2-3x za noc. A světe div se, ona začala po cca dvou týdnech lépe spinkat v noci, pak i přes den a začala být i při hraní méně přecitlivělá a afektovaná, pokud jsem se jí okamžitě nevěnovala.
Je pravda, že náš Malý tyran ( mimochodem dobrá knížka od dr. Prekopové) se srovnával delší dobu a pořád, i teď když je z ní předškoláček a má dvouletého brášku, má tendenci s námi manipulovat. Ale čím je starší, tím je lepší. A za ta léta stresů a nervů jsem si přečetla nepřeberné množství článků a knížek na tohle téma a většinou se odborníci shodovali v tom, že tyto děti jsou nadměrně inteligentní a prostě jen potřebují hodně podnětů a neumějí si s tím sami poradit, když musejí také odpočívat. Pokud mohu ze své zkušenosti radit, mám jedinou radu, nenechejte si od nikoho moc radit a zkuste spoléhat jen na svůj instinkt, ono to i u nás nakonec bylo to nejlepší, co se dalo dělat.
Teď si sedím v klidu u počítače, náš malý spinká v postýlce, Andrejka sleduje pohádku v televizi a občas se přiběhne přesvědčit, jestli jsem ji neopustila. I když už je slečna, pořád má pocit, že se může stát, že se jí ztratím, takže se jistí :-D Je zlatíčko, mám z ní radost, ale děkuji bohu, že jsem to tehdy přežila a už nikdy bych to nechtěla zažít, opravdu jsme si sáhli s manželem až na dno.
Teď mi nakukuje přes rameno a já vám přeji, aby jste první léta taky zdárně přežila a za pár let se tomu mohla také jen pousmát :-)) Mějte se krásně, přeji vám hodně energie a pevné nervy. Dáša
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 222 [Dalších 182 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.