| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ubrečená Lucinka

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 222 [Dalších 172 >>]
rae
  • 
30.6.2008 12:14:15
no vidíš, nám pomohla - možná pomohla psychicky jen mě vidět i drobné pokroky, které přinesl čas a být klidnější. Ale i to je v téhle bezmoci a beznadějí velké plus. Z počátku jsme dostali pyridoxin a ještě jeden b vitamin, pak ta homeopatika na podporu vývoje nervové soustavy a po roce věku nechala dr. udělat synovi alergotesty, aby vyloučíla podrážděnost z nějaké lehké formy alergie. Nakonec je jen hyperaktivní a díky Vojtově metodě ve zvladatelné formě. Dnes už je to skoro dospělý mladý muž.
30.6.2008 12:10:12
Moc děkuji za Váš příspěvek. Je to naděje na lepší budoucnost.
Toranoko
  • 
30.6.2008 12:03:01
Presne tak...nemyslim si, ze za to muze matka, ani nikdo jiny, vubec prece nejde o to, kdo za to muze, ale co s tim delat...bohuzel se mi zda, ze vetsina psychologickych rozboru se zastavi prave na te "pul ceste"

Nastesti zpusobu nahledu i cest, jak to resit, je mnoho, cim dal vic ;-)
30.6.2008 11:16:48
taky bych mohla napsat takový článek, tedy před nějakou dobou, lékem nebyla a ni homeopatie ani jiná medicína, ale šátek a já, moje blízkost... nemusí to fungovat u každého, ale jakmile jsem zjistila, že mám neodkládací miminko, začala jsem si ho vázat do kapsy s křížem do šátku a dělala jsem s ním všechno (nádobí, uklízení včetně luování a vytírání podlahy...) přes půl roku byla postýlka jeho největší nepřítel, teď v ní spí jak andělíček. Objevuje svět a je spokojený, samozřejmě má dny, kdy potřebuje víc chovat než jindy, tak ho pak chovám a uklízení nechám buď na později, nebo je spáchám s malým v šátku. Chápu, že každé děťátko je jiné, ale za zkoušku by to možná stálo, kvůli Lucince i kvůli mamince. Přeju hodně síly a lásky:o)
30.6.2008 11:16:12
taky bych mohla napsat takový článek, tedy před nějakou dobou, lékem nebyla a ni homeopatie ani jiná medicína, ale šátek a já, moje blízkost... nemusí to fungovat u každého, ale jakmile jsem zjistila, že mám neodkládací miminko, začala jsem si ho vázat do kapsy s křížem do šátku a dělala jsem s ním všechno (nádobí, uklízení včetně luování a vytírání podlahy...) přes půl roku byla postýlka jeho největší nepřítel, teď v ní spí jak andělíček. Objevuje svět a je spokojený, samozřejmě má dny, kdy potřebuje víc chovat než jindy, tak ho pak chovám a uklízení nechám buď na později, nebo je spáchám s malým v šátku. Chápu, že každé děťátko je jiné, ale za zkoušku by to možná stálo, kvůli Lucince i kvůli mamince. Přeju hodně síly a lásky:o)
30.6.2008 10:48:47
Já si toto myslím také, že prenatální vývoj a vztah matky k dítěti a celkově její pocity v těhotenství mají vliv, ale ne v tom smyslu matku vinit, nikdo přeci nemůže za to, co cítí. Někdy stačí si některé věci uvědomit, přiznat si je a už to samo může pomoci.
Také si nemyslím, že u 8 měsíčního dítěte je možné mluvit o chorobné závislosti, v tom věku je přece závislost naopak projevem správného vývoje, úzký vztah k matce je základna, ze které se dítě pak může odvážit na cestu k osamostatnění.
Zrovna v knize Malý tyran, o které se tady už někdo zmiňoval, Prekopová naopak píše, že ty tyranizující přesněji panovačné děti často byly jako miminka tzv. hodné, neplakaly, nepotřebovaly dudlík, rodiče se ze strachu ze závislosti rozhodli pro předčasnou separaci do dětského pokoje atd. Potřeba vazby je pro miminko nejzákladnější, poskytuje mu pocit bezpečí a je základem pro vývoj k samostatnosti, proto musí být nasycena a problémy vznikají spíš z toho, že nasycena není.
30.6.2008 10:39:24
akorát u nás je to o to horší, že je třetí dítě k dvěma ještě relativně malým /téměř 6 a 2/ sourozencům. Tobísek řve celé dny kdykoliv ho odložím, je to spíše o náhodě, když ho odložím a chvilku se zabaví sám-minuty by se daly počítat na prstech. Přesně jak píšete, je pohybově trochu opožděný, díky čemu jsme docházeli na rehabilitace na vojtovku, údajně má oslabené svalstvo, i když nechápu z čeho, když celý dny ječí jak siréna, mlátí vztekle rukama,nohama a bříško má zatnuté. Paní pošťačka když k nám jde, tak přesně ví, kdy jsme doma už dole v domě, protože Tobínovo ječení je slyšet i přes zavřené dveře / a to nebydlíme v paneláku/. Tobínek neumí také usínat sám, u nás je metoda u kojení /vím, že se to nemá, ale když ječí, tak pro chvíli klidu extra večer uděláte cokoliv/ a nebo hodně silné houpání v křesílku-to trvá tak skoro hodinu, než ho zdoláme. Když ho dám do košíku, aby usnul sám, tak ječí třeba hodinu, je zpocený, rudý vzteky, sotva ho vyndám, tak opravdu do vteřiny řev přestane a je z něj usměvavý chlapeček. Všichni, co nás znají, tak říkají, jak je to usměvavé, pohodové miminko, ale to jenom proto, že ho vidí v mé náruči. Nikdo nevěří tomu, že řve a řve a řve.
Ani nevím, jak k tomu přišel, vzhledem k tomu, že je třetí, tak nemám pocit, že bysme ho nějak extra rozchovali my, samozhřemně, že jsme ho od malinka mazlili, ale jak je to u tří dětí, tak se člověk musí věnovat všem. Z druhé strany obě starší děti ho od počátku přijali s láskou a muchlaly ho, jak jsme jim to dovolili.
Teď je Tobínkovi 7 měsíců a já jenom čekám pořád na nějaké zlepšení, které nepřichází. Je abnormálně živé dítě i podle lékařů, přes den spí tak max. 2-3 krát 20 minut, v noci se stále několikrát budí na kojení.
Teď když to píšu, tak Tobínos zase ječí....tak už jdu zase toho mýho uječenýho milovanýho tyrana pochovat, aby na mě nějaký dobrák z baráku nezavolal sociálku, že se o děti. nestarám....
30.6.2008 9:31:35
V Praze jsou i nějací Dr,kteří se snaží řešit tento "nevysvětlitelný" pláč.
Mají na to měřítko. Tuším... nejméně 3 hodiny denně pláče,nejméně 3 dny v týdnu.
Moje dítě dokázalo plakat i 21 hodin z 24!!!

To byl jen jeden den,uspávali jsem jí pevným obětím,kočárem venku,houpání na balonu bylo také fajn.

Nevím,co tam s miminky řeší a jestli mohou najít příčinu,ale já se o tom dozvěděla,když dcerce bylo asi 3/4 roku a to už nám svítala naděje.

Věřím,že je v tom mnoho faktorů. Prenatální čas,porod,ale i to co si neseme každý sem na zemi. Ale to je na názoru. To nikomu nenutím.

Moje uplakané mimi bylo první a to je nakonec snadnější než druhé. Autorka se musí/chce věnovat prvnímu a to musí být těžké.

Držím palce,ať to zvládnete jak nejlépe to jde.

A přimlouvám se...nenechte vyřvávat :o))))))
Však my maminy těchto dětí víme,že to nekončí a ubližuje. To je na pohodovější děti ;)
30.6.2008 9:22:24
Jen bych dodala,že se mi to radí. Mám to za sebou,tak radím nepitvat....ale já to pitvala,brečela,hledala důvody... ~s~
  • 
30.6.2008 9:07:05
Mám roční holčičku a je to Lucinka v bledě modrém. Také jsem uvažovala o návštěvě poradny pro ubrečené děti, taky mi občas nervy ležely v kýblu. Ale dobrá zpráva je, že bude lépe - a brzo. Naše Anička se hodně zlepšila když začala lézt. Najednou jí vyrostlo sebevědomí a měla zábavu, ke které mě nepotřebovala. Sice je to pořád hodně náročné, nekteré běžné věci nezvládá - např. odloučení od maminky, nenechá se pochovat cizím apod. Mohla bych poradit snad jen 2 věci - dejte Lucince čas (bude to zkouška vaší trpělivosti, ale vyplatí se. Když něco nejde, zkuste to za měsíc apod.) a řiďte se svým instinktem (vyprdněte se na rady kamrádek, sama nejlépe víte, co Lucinka chce). Klidně mi napiště na mail.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 222 [Dalších 172 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.