| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě? Dříve jen majetek, dnes rovnoprávná bytost!

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 231 [Dalších 171 >>]
27.11.2008 14:52:29
Proč zrovna na gympl? Neznáš jiné školy? Je jich opravdu spousta. A zaměstnavatelům je pak jedno, jestli má maturitu z gymplu, obchodky nebo něčeho jiného. Navíc, trojkař automaticky neznamená, že je hlupák. Dost často jsou to děti, kteří necítí potřebu se učit a ty trojky jim stačí. Tak tam gympl asi nebude to pravé ořechové, ale spousta jiných škol tyhle děti může uspokojit, třeba svým zaměřením.
kreditka
27.11.2008 14:52:05
Ano právě a jsme zase u těch rodičů....za to škola nemůže
kreditka
27.11.2008 14:50:54
To jsem ráda, že je tu zpřízněná duše ~x~

Mimochodem jsem přesně ten případ o kterým jsi psala, mám školu něco jako obchodní akademie a protože jsem tupec na jazyky je mi na dvě věci ~q~ Táta je elektrikář a když přišel o místo dostal hned nabídku od 3 firem....řemeslníci budou potřeba vždy ~:-D
27.11.2008 14:48:59
Máš pravdu - Jirka to byl. Nevím, zda by k něčemu byly vyrovnávací třídy. Dnes se společnost snaží učitele vzdělávat a snižovat počet dětí ve třídách. Pak má učitel možnost se některému dítěti víc věnovat. Já si třeba pamatuju, že nás bylo běžně ve třídě cca 36-38 dětí. Dnes se učitelka omlouvá, že dětí je ve třídě hodně, ale jinak to nejde. Je jich tam 22. Takže v první třídě se třeba na čtení třída půlila, aby měla učitelka na každé dítě víc času a mohla rodiče informovat, co přesně dítěti nejde a co a jak cvičit.
kreditka
27.11.2008 14:46:06
Jak???? Poznámkou? Ta ale funguje jen tehdy, když rodiče spolupracují
kreditka
27.11.2008 14:44:35
Fyzicky nedře a na tom trvám, taky nemusíš nikde mrznout či pařit se na slunci, protože kanclíky jsou většinou vytopené a klimatizované
27.11.2008 14:44:16
V zásadě by škola měla zvládnout vychovat i nevinné děti asociálů, nicméně tady chápu, že je třeba dalších podpůrných programů, protože zázraky se nědějí.
27.11.2008 14:43:24
Žabátko - i trojkař může mít maturitu, proč ne. Jak říkám, raději nejdřív maturitu a pak odbornost. Zatím jsem se nepídila, ale prý to jde - získat výuční list později, po maturitě.
A k těm učitelům. Některé mé kamarádky jsou učitelky a když jsme se bavili o práci, platech apod., tak světe div se, říkali - no, ten plat teda není nic moc, ale když si vezmu ta volna, pracovní úvazek a všechno kolem a kolem, člověk nemůže mít všechno. A jsou to vysokoškolsky vzdělané osoby. Je ale pravda, že pro chlapa, který musí uživit manželku na mateřské, to asi nebude, protože jeho priorita nebude volno pro své děti, ale peníze.
kreditka
27.11.2008 14:43:06
Byl to Jirka, ale dnes mají rodiče lepší šanci dát ho na jinou školu. Mj. já se pamatuju na tzv. vyrovnávací třídy, dnes pokud vím neexistují a je to škoda. V tom seriálu navíc bylo, že dotyčný chlapec měl poruchu učení, dnes by měl nejspíš smůlu a trápil se v běžné třídě. Mimochodem ta učitelka Hajská také nebyla kritická vůči svému dítěti a dívka byla nucena jít na "lepší" školu


Jestli byl seriál zidealizovaný či ne neřeším.
27.11.2008 14:41:30
Já souhlasím s tím, že rodina je zodpovědná za mravní rámec, ovšem za vzdělání ne. Může se velmi snadno stát, že slušní, čistotní rodičové, jaksi nevládnou ani pravopisu, ani počtům, ani angličtině. Škola je tu od toho, aby sociální determinanty jako státní ústav odstraňovala nikoliv prohlubovala tím, že děcko z dejme tomu intelektuálně nepodnětného prostředí, nemá šanci.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 231 [Dalších 171 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.