| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dítě? Dříve jen majetek, dnes rovnoprávná bytost!

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 231 [Dalších 161 >>]
27.11.2008 14:39:03
Kreditko - myslíš, že v "kanclíku" se nedře? Samozřejmě že nemyslím fyzicky. Promiň, ale připomínáš mi tchýni, která se doteď domnívá, že v kanclu se jen sedí v teple, šůrujou nehty a chodí po obchodech~y~
27.11.2008 14:37:23
Učitel smí trestat, ale má velmi omezené možnosti.
27.11.2008 14:36:23
Jestli si maturant z obchodní akademie myslel, že maturita je totéž, co umístěnka do "teplého kanclíku", tak pak mi nezbývá nic, než říct - haha, vítejte v realitě. Ale nejhorší mi na tom připadá to, že touhle sci-fi je krmí rodiče a dítě tomu po čase možná i začne věřit.
kreditka
27.11.2008 14:33:29
Vydělá, ale za celodenní fyzickou dřinu...
27.11.2008 14:33:25
A co ta neurotická učitelka, která deptala toho Honzíka /či jak se jmenoval/. Myslíš, že tohle nebylo a není? A co bylo horší? Řekla bych, že nejhůř na tom byl ten chudák kluk. Ty seriály byly zidealizované, stejně jako dnes. A i dneska má smůlu takový "Honzík", který padne na učitelku, která si nevidí na špičku nosu.
kreditka
27.11.2008 14:31:56
No co vím tak jednotlivé případy to byli kdysi, dnes se bohužel vesele množí geometrickou řadou, ale to tady nevyřešíme. Jestliže rodiče se školou nebudou spolupracovat, učitel nic nezmůže. Výchovu má na starost především rodina, ta určuje hranice. Učitel předává vzdělání a má vychovávat, ale nesmí trestat a to děti moc dobře vědí...~2~
27.11.2008 14:29:52
Žabátko, ale já bych chtěla, aby moje dítě pokud možno tu maturitu aspoň mělo. Ne proto, že je všespasitelná, ale nemít ji, je velký handicap. Pokud na ni vůbec mít nebude, tak půjde na učňák a budu doufat, že se trefíme do oboru, který ho bude bavit.
A které povolání je dneska bez problémů a super. Každé má to svoje. I učitelské. A že učitelé ještě nevymřeli, to je známka toho, že nějaké plusy tam jsou a že ty děti, s kterými se vůbec nedá vyjít, je minimum.
zuzini
27.11.2008 14:28:31
MM, souhlasím a bohužel to mám úplně stejně jako ty.
kreditka
27.11.2008 14:26:12
S tou sebekritikou dětí i kritikou rodičů vůči dětem souhlasím. Vzpomínáte v seriálu "My všichni školou povinní" na Povejšovou a její matinku? Myslím, že tyto dvě postavy charakterizují dnešní školu čím dál častěji.
27.11.2008 14:23:58
Já osobně bych viděla dobrý tento systém - nejdřív maturitu, pak třeba roční nástavbu v oboru - tesař, truhlář, pokrývač, zedník ........ V té roční nástavbě by už nebylo nutné věnovat se všeobecným věcem, nýbrž je odborným. Takhle by se mi to líbilo nejvíc. A i ten tesař a zedník si vydělá sakra peníze, ale ..... musí umět počítat, musí mít rozhled, musí umět tu svou práci dobře prodat a samozřejmě - tu svou práci musí dobře ovládat.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 231 [Dalších 161 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.