| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nemám vůbec žádné kamarády!

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 86 [Dalších 26 >>]
vendyna (Janinka + Alenka)
6.12.2008 19:46:21
Tak to je jen otázka času, kdy se zadaří!!~R^ Zkus připsat město, třeba někoho objevíš přímo tady!~x~ (nebo tady někde funguje na rodině.cz něco jako seznamka pro maminy?? nechodím sem moc dlouho, tak nevím)
(já Lovosice~b~)
Verka
  • 
6.12.2008 19:24:30
Ahoj Dano,
Nevím,jak ti poradit,protože i já bych radu potřebovala.Mám malou holčičku a snažím se s nějakou maminkou seznámit a moc mi to nejde.Řeším to tak,že chodím 3x týdně do různých klubů,kde se setkávají maminky a mají podobně staré děti.
vendyna (Janinka + Alenka)
6.12.2008 19:17:18
Mít školu v místě bydliště není až tak moc rozhodující v otázce, zda bude dítě zapadat do třídního kolektivu. Sama jsem učila třídu, která byla složená z dětí z města a několika okolních vesnic. Existovaly skupinky podle vesnice a částí města, ale ty se postupem času začaly promíchávat. Dokud jsou děti malé, tak se opravdu nemůžou dost dobře setkávat mimo školu, ale řekla bych, že jim to moc nevadí. I dítě ze samoty může být pro ostatní zajímavým a žádaným společníkem, stačí, když začne vykládat, že ráno šel kolem stodoly kanec :o))). A hned ostatní kulí oči (i učitelka :oDDD ) Občas se hodí, když spolužák bydlí přes ulici (lépe se posílají domácí úkoly :o))), ale není to ta hlavní okolnost, jestli bude prcek ve škole přijímán a oblíben. Víc to ovlivní povaha. A rodiče samozřejmě nesmí dítě z třídního kolektivu svým hloupým jednáním žádným způsobem vyčleňovat (jako se to stalo mně :o(. ) Já si dokonce myslím, že je velmi žádoucí, aby děcko mělo blízké a důvěrné kamarády i z jiných míst než jen ze třídy. Kroužky a sporty jsou důležité nejen pro vývoj psychický a fyzický, ale i ten sociální . Alespon dva tři různé kolektivy dítěti jen prospějí. Jediný problém nastává, když se dítě přestěhuje hodně daleko a "o všechny přijde najednou", pak se musí rodiče hodně snažit, podržet ho a pomoci mu.
6.12.2008 18:53:52
Annet,

vybrala bych lepší školu. Navíc to ber třeba z pohledu dítěte ze vsi - ty také dojíždějí a přesto mají šanci zapadnout. Chodila jsem do třídy, kde většina dětí z různých vesnic pocházela. Stýkali se, přátelili se, dá se říct, že jedna z největších třídních hvězdiček byla dojíždějící též. Je to o povaze. A pokud vím, u nás se to často dělili na ,,školní přátelský kolektiv" a ,,domácí".
6.12.2008 18:49:24
vendy,

z toho mi běhá mráz po zádech. Jsem moc ráda, že jsem měla normální matku, byť své mouchy taky má. A že mě nechávala rozhodovat se za sebe samu, byť s vědomím, že si sem tam nabiju hubu.
Hodně štěstí do dalšího života.
vendyna (Janinka + Alenka)
6.12.2008 16:58:29
Brácha to bral asi trochu líp jak já. Po studiích na ČVUT vystudoval univerzitu v Tampere ve Finsku a už tam zůstal. A už se nevrátí, máma nesnáší jeho přítelkyni, která je docela milá a umí česky, páč studovala bohemistiku v Helsinkách. Já bydlím pár kilometrů od rodičů s manželem a je to právě můj muž, který mě drží v normálu :o)))) Dodnes s mámou tak trochu válčím, ale už ji dokážu poslat i do hajzlu :o). Naučil mě to právě můj muž, zlatíčko.
Lenka**
6.12.2008 16:43:37
Tak to je drsný, ještě že jste byli s bráchou dvojčata! Přece jen jste se mohli trošku podporovat.
Veronika
  • 
6.12.2008 14:03:22
mam zkusenost s dojizdenim - volila jsem kvalitnejsi skolu na ukor dojizdeni (temer hodinoveho - autem).jsme ve treti tride. syn je introvert, chytry, ale pro svou odlisnost - nezajimaji ho pocitacove hry ale knizky atd.atd. do tridy nezapada a resime to porad od prvni tridy (ted je ve treti).skolu jsem vybirala dlouho,objela jsem snad 10 skol,vsude jsem se byla podivat,mluvila s uciteli,rodici pred skolou-moje zkusenost-nejvic stejne zalezi na konkretni ucitelce,kterou dite dostane a pak na jeho osobnosti-pokud je prubojny,zapadne do kolektivu i kdyz bude dojizdet (deti se stejne po skole moc nestykaji,venku sami urcite ne,spise doma po domluve rodicu a to je mozne i kdyz byste dojizdeli) a jestli prubojny nebude, nezapadne ani ve skole pres ulici
preju hodne stesti, je to velky boj a nejsmutnejsi na tom je, ze diteti skola hlavne v pocatku dost vyrazen formuje budouci zivot - ani ne tak vedomosti spis vztahem, jaky si dite ke skole jako k instituci jako takove vytvori - kdyz se mu tam bude libit, je velka pravdepodobnost, ze mu to i pujde a bude studovat dale...
vendyna (Janinka + Alenka)
6.12.2008 13:33:07
Co znamená spousta zájmů? Má možnost při nich poznávat nové lidi? Co ji takhle přihlásit na nějaké nové kroužky nebo sport,kde pozná i další lidičky než jen spolužáky ze školy? Držím palce dceři palce, nějaký ten kamarád se nakonec najde. ~x~
vendyna (4měsíční Janička)
  • 
6.12.2008 13:19:12
Já jsem typický příklad kolektivem odmítaného dítěte. A byla to vina výhradně mé matky a nikoho jiného. (no možná taky otce, že ji trochu neusměrnil). Spolu s bratrem dvojčetem jsme nikdy nechodili do školky. Když jsme nastoupili do první třídy, sice jsme pár dětí znali ze sídliště, ale nebylo to ono. Z prvního dne ve škole si pamatuju, jak nás máma táhne (div se nepřerazila) k první lavici před stůl paní učitelky. Málem mi utrhla ruku, celou dobu, co paní učitelka pak mluvila,mě ta ruka bolela. Nechodili jsme nikdy do družiny, ačkoliv já po tom vždy toužila, otevřenými dveřmi jsem viděla, jak tam mají děti na zemi rozložené stavebnice, které jsme doma neměli. Nechodili jsme ani na obědy, ale to nechodilo víc dětí. Nikdy jsme nejezdili na školu v přírodě, ačkoliv jsme pokaždé prosili a žadonili. (důvod: šetříme na opravu koupeného domu)Nakonec jsme se s tím smířili a na ty tři týdny jsme chodili do školy ve vedlejší vesnici, tam nás kupodivu brali víc než v původní škole. Taky jsme tam mohli chvilku strávit v té "vytoužené" družině, protože taťka pro nás jezdil po práci autem.Chyběly nám společné zážitky z těch Švp a bylo to znát. Dobře jsme se učili, jediní ve třídě se samými, to nám na popularitě také nepřidalo. Navíc, když jsme přišli domů s brekem, že nám někdo nadával, máma se vůbec nesnažila zamyslet se, proč tomu tak je a šla rovnou seřvat (dnes vím, že nespravedlivě, moc nám pomoci nemohly) učitelky nebo dokonce!!!! obešla maminy těch děcek,se kterýma jsme se chytly a ječela i na ně. Takže nás nakonec nenáviděli uplně všichni. Jednou mi nějaká dobrá duše ve škole oznámila, že je moje matka rozvedená.(starší bráška měl jiné příjmení) Já, naivní dětská duše, jsem to považovala za nejhorší urážku a nevěřia jsem, že to je pravda. Doma jsem se na to zeptala. Matka vše popřela, vůbec nechápu proč, nic mi nevysvětlila. Druhý den jsem vítězoslavně dotyčné oznámila, že lhala, že moje maminka by nikdy... a dostala jsem studenou sprchu. Moje matka ještě ten předchozí večer šla vynadat té rodině, že mi to jejich cácorka prozradila. Děs, co? Jezdili jsme jen na jednodenní výlety, ale z toho nás nemohla vyvlíknout, to by byly neomluvené hodiny. Situace se zlepšila s přechodem na druhý stupeň, který už byl v jiném městě a zmizel úplně v šesté třídě s odchodem na gymnázium. Sice jsme jeli jen na jednu školu v přírodě,ale byla nádherná. Pak jsme si vymohli účast na vodáckém kurzu a taky nádhera, ale to už jsme byli starší. Taky nás konečně pustila na tábor!!! S výukou angličtiny.(zaplatila nám ho fabrika, kde taťka pracoval) Nejvíc mě mrzí, že si naše máma dodnes myslí, jak byla úžasná, když kvůli nám zůstala v domácnosti a jak nás "CHRÁNILA PŘED CELÝM SVĚTEM". Úplně nás sociálně izolovala.I později, když jsme si konečně našli nějaké přátele, nesměli jsme si je vodit domů na návštěvy, máma chtěla mít doma klid a naklizeno. Tak jsem chodila na návštěvy já a jen jsem tiše záviděla kamarádkám. Je to pro mě poučením a nikdy nic "tak strašného" svému dítěti neudělám. Vidím to i z pohledu učitelky na 1.stupni, co dokáží někteří praštění rodiče. Je opravdu zázrak, že je teď ze mě normální člověk.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 86 [Dalších 26 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.