| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nemám vůbec žádné kamarády!

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 86 [Dalších 16 >>]
6.12.2008 11:14:20
Milko,

upřímně - s těmi lidmi, s kterými jsem měla problémy si ani teď nemám moc, co říct. Máš pravdu, že je to o kolektivu, pak se člověk dostane někam, kde ty brejle nejsou zas až tak podstatné apod. Navíc mohu říct, že většina mých přátel a známých je více či méně exotická, v ,,normální" společnosti vyčnívající. Teď mě těší, když slyším, že mě hodně lidí považuje za svou a do jisté míry originální osobnost (zas tak si moc si fandit nechci), byť jak jsem psala výš - ne každý to snese. Tuctovky mají přece jen něco snažší...
Jaana2
6.12.2008 8:20:59
Aneto syn chodí do školy v podstatě "přes ulici", ale dnes si děti samy ven hrát v podstatě nechodí ( velké město) takže se spolužáky, se kterými se kamarádí, se stejně vídá jen po vzájemné domluvě rodičů ( chodí do druhé), kdy je vždycky někdo, kdo na ně dohlédne, pak právě různé kroužky apod. No a až bude starší, tak si za kamarády bude moci dojít/dojet sám kam bude potřebovat. Spíš mě hlavně zajímalo, jak je to ve škole se šikanou, jací tam jsou uřitelé, prostředí školy a tak. Vzdálenost byl plus, jinak jsem si mohla vybrat asi z 8 škol, které jsou dostupné MHD celkem slušně. A do školy, kam syn chodí zas dojíždějí děti z jiných částí města, takže po škole se nevidí, ty děti logicky zase mají kamarády i v okolí bydliště. Ono to není tak složité, jak se to na první pohled zdá
6.12.2008 7:02:18
Zařídila jsem si takový deníček, kam si píšu všelijaká moudra a citáty a lepím si tam fotky a co se mi povedlo atd atd, silně uvažuji o tom si tam zapsat pasáže vašich příspěvků!

Já jsem byla outsider jen chvíli na základce kvůli silným popelníkům, první stupeň v pohodě, tam jsme byli ještě děti, ale na druhém, kdy už to bylo víc o vzhledu, teda měla jsem své kamarádky, ale zbytek kolektivu mne bral jako tu škaredou. Pak jsem se z ošklivého kačátka stala skoro labutí:), a najednou byly problémy pryč, ale hlavně, stalo se tak až na gymplu a tam už měli lidi jiné hodnoty než posuzovat lidi podle síly brejliček:)
Annet
6.12.2008 0:50:20
S tématem souvisí otázka, kterou teď zrovna řeším. Zapsat dceru do školy v místě bydliště nebo zvolit lepší školu, kam ji ale budu muset denně vozit (alespoň zpočátku)? Každodenní kontakt se spolužáky i mimo školu je asi dost důležitý, dobrá škola také. Slyšela jsem i názor, že ma rozdíl od mého dětství, kdy místní škola byla prakticky jediná volba, dnes dojíždí řada dětí a "svůj" kolektiv si pak běžně hledají jinde, na kroužcích a v klubech... Kdo máte zkušenost s dojížděním do vzdálenější školy? Daleko pro školáka asi může být i pár stanic MHD, za spolužákem si po škole jen tak nezaskočí...
Nathana
5.12.2008 23:41:33
Ahoj Dano,
myslim, ze Tvuj problem nebude v "nedruznosti". Kdybys nebyla vubec druzna a schopna se s nekym spratelit, proc by ses tady ptala na zpusob, jak to zmenit? Co udelat pro to, aby Tvoje holcicka netrpela tim, ze Tebe ostatni maminky nemuseji? Nema smysl se preci za kazdou cenu menit. Mala co nevidet odroste a uz si bude kamaradstvi tvorit sama a ty se nebudes muset pretvarovat a trapit se s nekym, s kym si nemas co rict. Kdyz si najdes v miste sveho bydliste nejake MC, tak si dcera pohraje s ostatnimi detmi a ty budes moct bud jen v klidu odpocivat pri pohledu na hrajici dite, nebo si najdes nejakou jinou maminku, ktera Ti bude blizko nazorove a nakonec zjistis, ze mas novou kamaradku.. Preju hodne stesti.
Dana
  • 
5.12.2008 22:19:12
Mám jednu dobrou kamarádku z dětství a pak jednu v místě bydliště.Moje dcera byla vždy velmi oblíbená,ale poslední dobou se scházejí maminky s dětmi u sebe v bytě a já vím,že ony mě nemusí.Díky tomu,ale trpí má dcera,protože tím pádem ona na návštěvy k nim taky nechodí,protože maminky jsou tam s dětmi.Bohužel nejsem moc družná(mám známé,ale kamarádky opravdu jen dvě a ty mají jinak staré děti než já),ale hrozně mě mrzí,že díky mé povaze,jsou mé děti smutné a vyčleněné z těchto setkání.Možná mi poradíte se přemoct,ale fakt mi to nejde.
Máte někdo podobnou zkušenost?
Simona
  • 
5.12.2008 21:54:21
Nic :-))). Jak si můžeš výše přečíst, role se často mění od školky, přes základku, střední a výšku.
Já byla ve školce a na základce v pohodě, střední a výšku jsem byla mimo. Prostě normální život.
Ale přece jen mě mrazí, když si uvědomím, že často stačí jeden člověk, "tahoun" kolektivního mínění, a vy máte na pár let ze života peklo.
kreditka
5.12.2008 19:19:35
Naprostý souhlas. Na základce to pro mě bylo peklo, záliby většiny mě nebraly a jak to tak bývá individualita se trestá. Na střední už to bylo v pohodě asi proto, že tam bylo více různorodých lidí. Přesto dnes vzpomínám na základku celkem dobře dokonce i se spolužáky, se kterými jsme se nemuseli si dnes normálně pokecám. Jen dodám, že třídní hvězdy neskončily právě nejlépe zato outsideři jak tak pozoruju mají žijí poměrně šťastný život ~y~
Lenka
  • 
5.12.2008 17:52:00
Tak mě teda ne. Naštěstí jsem nikdy nezažila pravou šikanu, ale vždycky jsem litovala, že stojím tak nějak mimo. Hodně času jsem trávila učením se do školy, takže jsem ani neměla o čem s druhými mluvit. Dodnes se necítím v kolektivu moc dobře a i přátelé se mi hledají těžko. Proto u mého dítěte je pro mě nejdůležitější, aby mělo dobré kamarády, a získalo "sociální dovednosti". Nechci, aby bylo například doktorkou, ale aby dokázalo "přežít v kolektivu":-) Pro mě je to pořád věc, která se mi nepovedla, a dodnes s ní bojuju :-)
Bumbi&05,08,10
5.12.2008 12:55:05
Ahoj, taková jsem byla taky - na základce jsem defacto do kolektivu moc nepronikla a i na střední jsem hlavně žila mimo kolektiv. Měla jsem oddíl (chodila jsem tam od 6 let), tam to bylo jiné, tam jsem se "prosadila" a byla spokojená. Kamarády odtamtud mám do dneška a jsou to dobří přátelé, na které je vždy spoleh. Aby ne, když se už známe víc, jak 20 let ~m~

Zkuste najít místo, kde jí to půjde - nemusí to nutně být škola...
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 86 [Dalších 16 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.