| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Problémy s tělískem Mirena

 Příspěvky 110 z 73 [Dalších 63 >>]
Lucie Urbankova
  • 
29.8.2015 19:43:19
Mirenu mam jiz rok a 3 mesice a jsem totalne nestastna. V zivote jsem netrpela na zanety..... a ted mam porad kvasinkovou infekci. Doktorka tvrdi ze to z toho neni, ale jsem presvedcena ze ano. O podbrisku ani nemluve.... Necham to vyndat.
eva, 2 dospělé děti
  • 
13.12.2014 20:51:27
se vším souhlasím, mám stejné pocity, měla jsem ji zavedenou 2x cca od 40 do 50 let věku, žádné krvácení, cca 2-3 kg mám nahoře, zřejmě díky věku, nemládneme, po vyndání žádné krvácení, zřejmě jsem rovnou v přechodu...
DOPORUČUJI
Jana, dvě děti, 50 let
  • 
10.12.2014 20:23:01
Mám jen dobrou zkušenost - dvě Mireny. První zavedení bez problémů ani nevím, a myslím, že nebolelo - v pohodě. Celých pět let žádné krvácení ani špinění. Druhé zavedení - měsíc po vyjmutí té 1. To přiznávám, že bylo nepříjemné - měla jsem pocit, že omdlím, podlamovaly se mi kolena, ještě, že to bylo vleže. :-)) Fakt to nebylo vůbec příjemné, ale bylo to jen chvíli, takže ok. Znova 5 let bez problémů a žádných vedlejších účinků. Pokud máte holky pocit, že přibíráte, není to podle mého Mirenou, ale léty. Stárneme... :-) a nechceme být seschlé baby... Takže pár kilo navíc je jen ku prospěchu (a nedívejte se na módní časopisy a nevěřte, že jsou všechny krásné ženské jen štíhlé)
Ale vím, že některé jiné kamarádky třeba špinily pár let, první rok určitě a uvažovaly o vyjmutí, nebyly v pohodě. Takže je to tak, že každé tělo reaguje jinak. Já na Mirenu nemůžu dopustit a byla jsem maximálně spokojená. Až je mi líto, že třetí už nebudu mít - jaký je problém? Žádný - jen můj věk a fakt, že mi ubývají estrogeny a tak beru prášky, abych fungovala hormonálně. Všem vám přeji pohodu a zdraví!
  • 
15.9.2010 9:23:47
Ahoj, mirenu mám k dnešnímu dni už 4 roky. Po půlročním krvácení a špinění se vše ustálilo a život bez menstruace si užívám. Ale tak jak tady píšou ostatní, přibrala jsem za ty 4 roky už asi tak 12kg a k sexu se musím přemlouvat. Ma poslední návštěvě gynekologa mi doporučili po vyndání mireny hned vložit novou. Ale mám na to stejný názor, mají z toho určtě hodně velkou provizi, protože než jsem si ji nechala zavést, tak mi ji při každé návštěvě doporučovala. Docela přemýšlím, že si další už nenechám zavést, ale nevím co mám očekávat v následujícím období po vyjmutí mireny z dělohy. Jaké s tím máte zkušenosti? a šla váha zpět dolů ??
Díky za odpověď
Jana,dvě děti
9.9.2010 8:48:34
Dobry den,mám dotaz tělísko mám již dva roky a i přes slabé špinění místo menstruace se mi tento měsíc nedostavilo ani to tak sem znepokojena jestli je možné abych byla v jiném stavu ?Děkuji za odpověd.
lida
  • 
29.8.2010 21:15:12
taky mám bolesti v podbřišku, mám ji 3 rokem, a už ji taky nechám vyndat, až teď začala krváce, špinit tak 3 týdny v kuse, nic moc teda
Kateřina, 2 děti
  • 
23.7.2010 21:53:22
mám mirenu tři roky, uvažuji že si ji nechám vyndat,
zavedení bylo sice dost bolestivé ale dalo se vydržet
(podle dr. to mělo být bezbolestné), krvácení trvalo něco kolem půl r. pak sice ustalo a ale bolesti mám většinou jednou za měsíc(asi menzes ale nekrvácím),
po styku někdy slabě a někdy mám bolesti, o přibývání na váze (asi 12 kg) a věčně nafouklém břichu ani
nemluvím, zhoršily se mi křečové žíly (nevím jestli je to kvuli tomu), osobně bych si ji už nedala!
jsem ,,ráda´´ že tyto problémy namám jen já, připadala
jsem si jak hypochondr.
p.s. prosím Vás Ty které jste si nechaly už tělísko vyndat, zlepšilo se to?
Kateřina, 2 děti
  • 
23.7.2010 21:52:13
mám mirenu tři roky, uvažuji že si ji nechám vyndat,
zavedení bylo sice dost bolestivé ale dalo se vydržet
(podle dr. to mělo být bezbolestné), krvácení trvalo něco kolem půl r. pak sice ustalo a ale bolesti mám většinou jednou za měsíc(asi menzes ale nekrvácím),
po styku někdy slabě a někdy mám bolesti, o přibývání na váze (asi 12 kg) a věčně nafouklém břichu ani
nemluvím, zhoršily se mi křečové žíly (nevím jestli je to kvuli tomu), osobně bych si ji už nedala!
jsem ,,ráda´´ že tyto problémy namám jen já, připadala
jsem si jak hypochondr.
p.s. prosím Vás Ty které jste si nechaly už tělísko vyndat, zlepšilo se to?
Kateřina, 2 děti
  • 
23.7.2010 21:51:02
mám mirenu tři roky, uvažuji že si ji nechám vyndat,
zavedení bylo sice dost bolestivé ale dalo se vydržet
(podle dr. to mělo být bezbolestné), krvácení trvalo něco kolem půl r. pak sice ustalo a ale bolesti mám většinou jednou za měsíc(asi menzes ale nekrvácím),
po styku někdy slabě a někdy mám bolesti, o přibývání na váze (asi 12 kg) a věčně nafouklém břichu ani
nemluvím, zhoršily se mi křečové žíly (nevím jestli je to kvuli tomu), osobně bych si ji už nedala!
jsem ,,ráda´´ že tyto problémy namám jen já, připadala
jsem si jak hypochondr.
p.s. prosím Vás Ty které jste si nechaly už tělísko vyndat, zlepšilo se to?
Marcela, dvě dospělé děti
  • 
23.7.2010 9:31:11
Počáteční, asi půlroční potíže po zavedení Mireny, se mi podařilo překonat a celých pět let byla relativní pohoda, že bych ovšem neměla menstruaci, to říct nemůžu. Kila, která jsem přibrala přičítám věku.Teď po vyndání se ale problémy objevily, nejdřív dvoutýdenní intenzivní krvácení, potom týden klid a teď po týdnu nanovo.Budu muset opět navštívit gynekologa, který mě neustále tlačí do zavedení nového tělíska, žádná jiná antikoncepce není vhodná. Mně se ale zdá, že ze zavedení tohoto tělíska má dobrou provizi a to tu jde hlavně. Po těch potížích, co mi teď "zpříjemňují" dovolenou a tom, co jsem si tu přečetla už si další tělísko zavést nenechám.
 Příspěvky 110 z 73 [Dalších 63 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.