| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nočník - středobod vesmíru

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 146 [Dalších 106 >>]
Renata, kluci 7 a 2
  • 
4.2.2009 14:58:41
Souhlasím , že nucení je naprosto nevhodné.Moje děti nechtěli na nočníku sedět ani jeden.Výhoda byla , že jako kluci mohli na záchodě stát a tak vlastně začali chodit sami.Se stejnými výchovnými metodami jeden téměř ve 2,5 a druhý chodí už od 1,5.Takže opravdu individuálně.
Mám ale kamarádku , která dítě posazuje na nočník od půl roku, úspěch to má , na povel se vyčurá. Jsou mu dnes už 4 roky a pokud ho neposadí na nočník , tak se počurá.Prostě vůbec nenatrénoval to , že si má říkat sám.Raději vydržte, nenechte se do ničeho nutit jen proto , že by to tak mělo být.Všem přeji pěkný den
Magda & 2
  • 
4.2.2009 13:48:30
...jsem se pobavila! A vecer jsem to vypravela manzelovi a bavili jsme se oba!!!
Katuka+Vítek11/06+Danek10/09
3.2.2009 21:40:40
Mě se včas dostala do ruky knížka Učte své dítě, kde píší, že většinou se úspěch na nočníku dostaví někdy kolem dvou let a půl, ale že neexistuje nějaký interval, protože každé dítko je individualita.
Já jsem zastáncem stejné metody netlačit na pilu. Aplikovali jsme jí úspěšně hned v několika bodech vývoje. Jen to chce najít v sobě trpělivost.
Vítkovi jsou dva roky a čtvrt a bez nějakého super nátlaku usíná sám po mazlení a čtení z knížek, před vánoci se bez křiku rozloučil s dudlíkem a nočník ho začal bavit. Dokonce je v noci suchý, jen ho necháme rychle jednou vyčůrat, protože se mu nechce do plínky a vrní. Přes den to je jak kdy, ale já nikam nespěchám.
Co nám zbývá z oblíbených diskusních témat babiček a sousedek je kojení a spaní celou noc bez buzení. A já už teď vím, že se k tomu jednou dopracuje a co na tom, kdy to bude.
Linda
  • 
3.2.2009 18:12:44
Tak to je teda děs běs! Chudák kluk :-(
marketa
  • 
3.2.2009 16:55:14
ty taky curas za lentilky?
Eva
  • 
3.2.2009 14:10:51
Ak vela cura v noci, moze mat nejaku poruchu. V noci sa tvori hormon (nepametam si nazov), ktory znizuje tvorbu mocu. U niektorych deti sa netvori dostatocne, preto sa v noci pocikavaju. Ale o enureze (nocne pomocovanie) sa zvykne hovorit az po 5. roku. Takze este mate cas. Viac (ak ti nevadi citat po slovensky) najdes na www.enureza.sk.
Bumbi&05,08,10
3.2.2009 12:32:42
tomu snad žádná menstruující žena, co někdy použila superhyper "suchou" alwaysku nemůže uvěřit, ne? Nebo fakt jo??? ˇMenstruující ženy přece snad mají pochopení pro to, jak to s tou plínou a její čistotu je? Nebo ne? ~a~
Renata ,kluci 7 a 2
  • 
3.2.2009 12:32:12
Souhlasím , že nucení je naprosto nevhodné.Moje děti nechtěli na nočníku sedět ani jeden.Výhoda byla , že jako kluci mohli na záchodě stát a tak vlastně začali chodit sami.Se stejnými výchovnými metodami jeden téměř ve 2,5 a druhý chodí už od 1,5.Takže opravdu individuálně.
Mám ale kamarádku , která dítě posazuje na nočník od půl roku, úspěch to má , na povel se vyčurá. Jsou mu dnes už 4 roky a pokud ho neposadí na nočník , tak se počurá.Prostě vůbec nenatrénoval to , že si má říkat sám.Raději vydržte, nenechte se do ničeho nutit jen proto , že by to tak mělo být.Všem přeji pěkný den
Bumbi&05,08,10
3.2.2009 12:24:58
na spaní to podle mě moc řešit nejde. Syn byl přes den spolehlivě bez plen od 18 měsíců.

Na noc byl ale bez plen až o rok později a to ještě jsem ho musela dávat kolem půlnoci vyčurat, jinak se počural. Bez vyčurání spí až od cca 2 a 3/4 roku. Počurá se tak 1x za 3 týdny. NIKDY si v noci nevstal ještě na záchod, spí moc tvrdě.

Když se v noci počurá, v polospánku si stáhne mokrý kalhoty a vleze k nám do postele, ale nevzbudí se při tom... Prostě to tak je, neřeším, v klidu vyperu a převleču ráno postel ~y~
Bumbi&05,08,10
3.2.2009 12:21:47
a jak zabránite dítěti pít vodu při koupání a čištění zubů???

Syn to totiž vždycky takhle "dohnal" a při koupání vypil klidně půl litra vody. Takže omezování pitného režimu z naší strany bylo leda tak pro srandu králíkům.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 146 [Dalších 106 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.