| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Špatné matky zaostalých dětí

[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 306 [Dalších 196 >>]
Sara, dva kluci
  • 
4.2.2009 10:56:30
dobry den, s prispevkem svetly i mnoha dalsimi ze srdce souhlasim a doufam, ze vas povzbudily. Jsem 3,5 roku na materske se dvema kluky a resim uz nejakou dobu podobny problem, zijeme ale v zahranici, kde maminky na materske nezustavaji a spechaji do prace, takze prave taky mame problem nejake kontakty vubec mit. Neumim lidem rikat ne, ale doufam, ze se trochu "polepsim", protoze vidim na tech, kteri to umi,ze je to v zajmu jejich pohody a tim i rodiny. Kdyz se clovek styka s lidmi, kteri mu nesedi, ovlivni ho to a zacne pochybovat, to je jasne, zvlast pokud to neni vyvazeno jinymi kontakty. Ja jeste kolikrat poctive premyslim o problemech, ktere resi ta druha osoba, ji ale nas nazor v podstate nezajima, mluvi jen o sobe, resi, resi, a nakonec z toho stejne vyjde, ze oni a jejich ratolesti jsou nejlepsi (a kdyz udelaji nejakou blbost, je to proto, ze nasleduji priklad nasich).
ten problem co popisujete vubec neni o detech, porovnavani nema cenu, navic kazda rodina ma svuj zpusob fungovani a za normalni(=spravne) povazuje trochu neco jineho (v jidle to plati zvlast). Srovnani s holcickami to uz je primo na panaka, i kdyz je to generalizace a vyjimky potvrzuji pravidlo. Ja mam dva kluky dva roky od sebe a ti nesetri sebe navzajem ani rodice:), vetsi samostatnost a vetsinou i sporadanost holcicek bije do oci (starsi uz chodi do skolky, kde to taky mame moznost pozorovat).Navic uz ted ve 3,5 letech je videt, ze kluci si s holkami tolik nepohraji a maji s nimi casteji konflikty.
4.2.2009 10:56:30
Ahoj , myslim si ze kazde dite se vyviji jinak , ano nektere driva jine pozdeji , jako nas Dominik byli mu 3 roky a dodnes jeste poradne nemluvi .. nebo mluvi ale nektere veci proste nevyslovi srozumitelne , kazdopadne upovidanej je dost .. ale myslim si ze takova kamaradka neni kamaradka ta se chce jen pretahovat ktere dite je lepsi ... rada : najdi si normalni kamosku , s kterou muzes probrat veci .. at deti nebo cokoliv jineho .. tahle kamaradka .. ???? jdi od ni pryc .. nebo se zblaznis .. ja bych ji osobne rekla sve od plic . a dal bych se sni uz nestykala . .Hodne stesti a pevne nervi .. Hanka~;)~;)
4.2.2009 9:07:29
Takovouhle maminku jsem potkávala v parku. Na pískovišti všechny přítomné maminky neustále zahrnovala tím, co všechno už její holčičky umí (ve 4 měsících sedět a říct si na noční apod.) No tak jsme jí nechávaly povídat a myslely jsme si své. ~j~
Marta, 2 dcery 13 a 16 let
  • 
4.2.2009 9:01:38
Jak to tak čtu, taky asi nejsem normální, Kdy se začaly otáčet nebo sedět moje dcery si už opravdu nepamatuju. Jenom vím, že jedna začala chodit v 18-ti měšsících a druhá asi o měsíc dřív. a rozhodně mě nepřipadaly zaostalé, na rozdíl od mé švagrové, jejíž dcery byly vždycky lepší. Ale neumíte se představit ten kli, když víte, že když dítě ještě nechodí, nemůže vám nikam utéct a v 18-ti měsících je už přeci jen vyspělejší než v divíti měsících. Zpočátku byly trochu pomalejší možná i proto, že obě měly novorozeneckou žloutenku delší dobu - asi 7 týdnů. Ani doktoři v nemocnici s tím nic neudělali, tak mi doporučili, ať si z toho nic nedělám. Dneska jsem na ně hrdá. Rozhodně nejsou zaostalé. Starší v prvním ročníku na střední škole měla na vysvědčení pouze 3 dvojky a mladší v 7. třídě samé jedničky. A v životě se myslím taky neztratí. Chce to pevnou víru a svoje děti milovat takové, jaké jsou.
4.2.2009 8:56:40
Já myslím, že nemusím již psát tisíckrát napsané věty typu: "každé dítě se vyvíjí odlišně, jinak rychle"... to je asi všem jasné, popravdě řečeno, než se vídat s takovou kamarádkou raději zůstanu sama, nebo si najděte v nejbližším městě mateřské centrum. Dostanete se mezi další maminky a děti a získáte tak větší nadhled. Vaše děti získají kamarády a všechny pozitiva i negativa, která kolektiv přináší.
Já to vidím na svém synovi, když se ho snažím něco naučit, tak jako na just nechce, ze zkušenosti vidím, že ideální stav je, když zamnou sám přijde a řekne si "chci malovat" nebo "co je tohle" a "jakou to má barvu"??? Takže každé dítě k poznání dospěje samo, rodič by pak měl být nablízku a pomoc a odpovídat. Chození a lezení příliš urychlovat nejde, proč taky, je to přirozený vývoj, který není dobré uspěchat. Rodič může nabídnout otevřenou náruč k zachycení dítěte při jeho prvních krocích, ale určitě není vhodné tahat lezoucí dítě za ručičky nebo používat chodítko. Myslím, z toho co jste psala, že rozhodně zaostalé děti nemáte! Přeji hezký den
4.2.2009 8:38:04
V téhle souvislosti mě napadá, jestli takhle silná averze vůči té "kamarádce" není svého druhu pomsta za pocity viny, které člověk "kvůli" ní cítil - tj. za to, že se vlastně sám nechal do nich vmanévrovat?
4.2.2009 8:03:06
Super nápad ale jsem ze Severní MOravy -Novojičínsko,tak snad někdy jindy.Ale je to super nápad :) držím palečky ať se Vám to podaří.Známých není nikdy dost :) hezký den Světla
4.2.2009 7:56:42
Dobrý den,musím se přiznat že i já jsem měla takovou "kamarádku",odstěhovala jsem se a nyní ji vydím tak 2x do roka a takové bláboly od ní poslouchám také a ještě k tomu dává naobdiv svoje partnerství s přítelem.My ostatní jsme "chudinky"protože občas v manželství něco zaskřípe,jak všichni víme je to běžné,no ale ona je stále na koni.Nejlepší bylo když se jí narodila první dcera ,a ona od ní klidně odešla(zamkla byt,a šla na kafčo,nebo neměla nervy a tak si šla zaběhat) nevím zda někdo z Vás si to umí představit a dovolil by si to u miminečka -dělala to do cca 1/2roku dítěte.A taková mi bude říkat jak bych měla vychovávat své 4.děti:)ve věku dnes 15let,10.let,6.let a 2,5roku).Dnes se směji,ale byli doby kdy jsem si připadala nemožná. A tak moje rada pro Vás zní: Vykašlete se na "Kamarádku",léčí si na Vás jen svoje mindráky (slaboška)Není to Vaše kamarádka a časem by Vás mohla přesvědčit o horších věcech.Věřte mi ,opravdu pak začnete sledovat sebe a své děti,a dávat si vinu a podobně.I já jsem se kdysi takzvanými "kamarádkami"nechávala lehce zmanipulovat (nevědomky), ale pak to přesáhlo určitou mez a já vystřízlivěla,dnes chodím jen tak kde je mi dobře :). přeji Vám aby jste si našla opravdovou kamarádku :) :) :) ,která Vás pochopí a nebude kritizovata poukazovat.Život je krátký a lidí mnoho ,tak si klidně vyberte člověka který za to stojí :) ,kterému věnujete svůj drahocený čas :) hezký den Světla
Želva a syn
  • 
3.2.2009 23:02:47
Tupohlavky ... to jste nepochopily, že je to fór? Kdyby jste nebyly tak prkenný a dokázaly se trochu zasmát a pochopit vtip, tak by svět přišel o tyhle seškrobený matky ...

Můj syn ve třech měsících pil šťávu z čerstvého ovoce, kojen byl jen prvních šest týdnů, pak mléko odmítal, každý den má příkrm kupovaný, přesnidávku kupovanou, večer intantní Sunarku ... jo a taky už ochutnal pivo, čokoládu, pudinky, špagety ... a teď se třeba po*erte škroběny.
Anni&Annika
3.2.2009 22:49:15
super kamoska....nebylo by lepsi, cas ktery u ni travis, radsi travit hrou s detma doma?...a nebo jinak....hele...se ji nekdy zeptej s vaznou tvari, v kolika zacala ta jeji mala sama skakat salta do vody. Neb to urcite umi.....ze bys to potrebovala doucit kluka do leta, toho mladsiho, ze mu to nejde pri skoku do vody dotocit a tak to nevypada dokonale...a nezapomen s vaznou tvari....treba se nad tim zamysli~k~
[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 306 [Dalších 196 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.