| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porodní zkušenost nevidomé maminky

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 86 [Dalších 46 >>]
Andrea
  • 
28.3.2009 11:06:18
Zo srdca gratulujem k miminku a krasnemu zazitku!!!!
27.3.2009 19:52:25
Jajo, tak se trošku pozajímej o to, jak takoví lidé žijí. Obohatí tě to a možná pochopíš:-)
26.3.2009 15:23:45
Dalilo, jistě mohou nastat všemožné nečekané situace, ale nemyslím, že by to bylo o moc jiné než v běžných rodinách. My, kteří vidíme, si můžeme podvědomě "dovolit víc", nechat dítě si hrát a nesledovat ho a pak jen nakouknout jestli je vše ok, nechat doma bordel a doufat, že si včas všimneme, že dítě šáhlo na něco na co nemá... Nevidomí lidé musí precizně dodržovat pořádek aby se ve svém prostoru "neztratili", jsou to experti na "každá věc má své místo" a právě v tom pak spočívá i to kouzlo, že určitě mají mnohem lépe vychytané kde je co uložené a uloží to tak, aby se k tomu dítko nedostalo. Tedy aspoň tak nějak je moje představa. Já jsem děsný bordelář, ale přežilo to jedno dítě tak snad to přežije i to druhé ~t~

Moje sestra má těžké postižení zraku a ač není nevidomá, ve spoustě situací jedná jako člověk nevidomý, mimo to je těžce postižená tělesně. Ve svém pokoji má vždy vše srovnáno - aby vše našla - a moje dcera, která s ní vyrůstá jako s jedním z nejbližších lidí, se velice rychle naučila jak se k ní chovat, co si k ní může dovolit a co může dělat jen s ostatními členy rodiny... Už jako batolátko věděla, že když chce k ní do náruče tak se musí pevně chytnout kolem krku, že ji teta sama neudrží (to ji nikdo neučil, to se naučila sama od sebe, protože cítila v jejích rukách méně síly a určitou nejistotu už od kojence...) Když sestra něco hledá tak Helenka obratem přiběhne a věc jí podá, když si s ní chce číst knížku tak jí sama "čte" co vidí na obrázkách apod. Mají spolu nádherný vztah a tráví spolu spoustu času, hrají si, učí se, dovádějí...

Děkuji převelice za nádherný článek, moc mě to dojalo~x~ Svým příspěvkem jsem chtěla říct, že malé děti jsou velice přizpůsobivé a naučí se záhy akceptovat jistou odlišnost svých rodičů či dalších lidí. Moc vám držím pěsti a jak už tu psalo více lidí, těším se na další články z vašeho společného života!
esmeral33
26.3.2009 11:06:20
Myslím si, že nevidět je obrovský problém.ŘEŠENÍM JE PROSTOR BEZ PŘEKÁŽEK ANEBO DÍTĚ NA VODÍTKU.A obrovský respekt a pomoc druhých,stačí postavit kýbl do cesty a je v kýblu.Perchta
26.3.2009 7:34:33
To je ale zlej příspěvek.:-©
Znám padesátiletého skvělého muzikanta, co se narodil hluchoněmým rodičům, nesmírně bohatej člověk tím, jak vnímá svět.
juicy
25.3.2009 23:50:56
Ach jo, Jajo.. já bych se teda radši narodila rodičům, kteří nemají dar zraku, než takovému rodiči, který nemá srdce - třeba tobě..~a~
25.3.2009 23:46:27
No já teda žasnu~a~.Copak to,že člověk nevidí je nějaký duševní hendikep pro to, aby nemohl mít děti? Důležitá je snad láska k dítěti, ne? A pokud někdo má rád své děti, tak se o ně stará i jak nejlíp může - no aspoň si to myslím. Co pak tací, kteří své děti týrají - to spíš bych uvažovala u nich, jestli mají mít děti. Rozhodně to, že nevidomí rodiče nepopíší dětem jak vypadá opice v zoo a nebo jak vypadá zelená barva je určitě duševně ani fyzicky neohrozí. Naopak si myslím, že nevidomí rodiče mohou dát svým dětem zase jiný úhel pohledu na svět, protože jsou třeba zase o hodně citlivější a vnímavější na spousty věcí víc, než my, co vidíme. ~k~
Pisatelce článku přeji mnoho štěstí a radosti v životě.~x~
ladunka2
25.3.2009 21:17:21
Taky jsem ten dokument viděla a dodnes si na něj občas vzpomenu. Nejvíc mne na konci dostalo, když se všech tří párů zeptali, jestli by si raději zvolili handicap někoho jiného z té trojice, a kdo z těch tří párů to podle nich má nejsnazší. A všichni řekli: My! My to máme nejsnazší! To naše postižení, to vlastně skoro nic není... Klobouk dolů. A autorce článku hodně štěší!!
Dalila
  • 
25.3.2009 19:57:21
To ano, jistě nemají v bytě vázičky a podobné ozdůbky. Já spíš měla na mysli, že prcek vyleze na židli, na stůl apod.
25.3.2009 19:21:35
Nedá mi , abych se neozvala. Mám dva kluky 18 a 11 let. Já jsem zdravá a můj muž je od narození nevidomý.
Oba kluci svého tátu milují, nikdy v životě nežehrali na to , že je nevidí.
Manžel s nima od malička dělá doslova všechno - koupal, přebaloval, krmil, žehlil pleny i jezdil s kočárkem a později chodil ven, hrál hry, četl pohádky, psal úkoly, prostě dělal tátu .
Naše děti měli nejširší slovní zásobu v okolí, protože musely s tátou hodně mluvit.
Mladší syn je aktivní sportovec - hraje fotbal a doprovází ho hlavně táta, společně jezdí na hokej a fotbal oblíbených klubů, rozebírají zápasy.
Starší syn má slečnu, se kterou se přijde v pátek domů pochlubit. Ani jeden z našich synů nikdy neřešil slepotu táty, je to pro ně normální věc.
Moc mě zlobí názory lidí a otázka jakéhosi práva na to mít dítě, je to o zodpovědnosti toho člověka a věřte, že nevidomý člověk si to rozmýšlí několikanásobně více.~o~
Netvrdím, že je všechno ideální a 100 %, ale jiného chlapa ke svým dětem bych nechtěla.
Ráda zodpovím na případné otázky.

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 86 [Dalších 46 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.