| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Porodní zkušenost nevidomé maminky

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 86 [Dalších 16 >>]
Dalila
  • 
25.3.2009 12:27:38
Aha, no sorry, já všechny příspěvky v diskuzi nečetla. Tak rolnička, hm super.
myš
  • 
25.3.2009 12:26:10
Dalilo

jak už jsem psala výše, tak v tom dokumentu o nevidomých rodičích dali malému batoleti rolničku, aby ho slyšeli, kde zrovna v bytě leze ~;) Takových vychytávek je asi víc, myslím, že právě sluch jim dost pomáhá. Oni měli jedno dítě asi tak 4-leté a druhé malinké, takže se asi dospělosti dožijou ~:-D

Jezdili s nima i na výlety, jako normální rodinka....

Dalila
  • 
25.3.2009 12:18:18
Nejdříve chci napsat, že moc gratuluji k miminku. Jen mám malý dotaz: jak nevidomí ohlídají svoje dítě až začně lézt a chodit? Já si to totiž vůbec neumím představit. Měla bych hrozný strach. Co když prcek vyleze někam vysoko, bude se snažit dosáhnout na věci pro něj nebezpečné. Co až začne chodit po bytě - upadne bouchne se a nevidomí neuvidí, co si udělalo, co strčilo do pusinky, atd. Tak malé dítě jen pláče, neumí říct, co ho bolí.... Máte někdo odpověď?
Janule
  • 
25.3.2009 12:18:13
Děkuji za hřejivý příspěvek a přeji hodně štěstí, zdraví a radosti.
paja a dve
  • 
25.3.2009 12:08:18
Prosím, nezlob se na můj názor a předem se omlouvám ale... Ač jsem o světě nevidomých nikdy neuvažovala, tvůj komentář mi přijde jako naprostá "kokotina" Padající sních můžes cítit. Sníh studí a na tvářích se ti rozpustí. Sněhuláka postaví určitě i nevidomí. Zvířata v zoo můžeš slyšet, cítit zápach, na poníky třeba i sáhnout. Rozhodně si nemyslím, že děti nevidomých jsou něčím ochuzené.
25.3.2009 12:07:13
Jájo oni nevidí, ale nejsou nesvéprávní. Mluví, cítí, slyší, dělají to co ty, jen to nevidí, ale vnímají jinak.
myš
  • 
25.3.2009 12:05:32
jaja

Viděla jsem na jedničce dokument o hendikapovaných lidech s rodinami. Byli tam nevidomí rodiče, měli už dvě děti a zvládali to úplně skvěle. Úplně jsem zírala, nedokážu si to představit a ty asi taky ne, ale opravdu jim to fungovalo bez problémů. Dětem se věnovali určitě víc a lépe, než nějací asociálové. Doporučuju zhlédnout....

Nakonec se vyjádřili v tom smyslu, že ti hluší rodiče(o kterých to taky bylo) to musí mít náročnější, než oni. Je to relativní. Prostě každý svůj hendikap vnímá jinak a co je pro tebe nepředstavitelné, je pro ně normální a oni se s tím naučili žít a fungovat....

myš
  • 
25.3.2009 11:59:11
Takhle hloupě rejpat u tak hezkého článku, trochu zbytečný ne? ~j~ Někdo má zážitky pozitivní, nekdo negativní, jenom hlupák si může myslet, že všichni musí všechno prožívat stejně.

Autorce přeju hodně radosti z miminka!
Renata + 2 piskoti
  • 
25.3.2009 11:59:10
Jajo nezlob se, ale jak si predstavujes 100% pozornost?? Da se max souhlasit ze tito rodice to budou mit oproti vidomym slozitejsi. Budou muset resit situace, ktere my vidomi bereme jako samozrejmnost. Ale z tveho prispevku mi unika proc by nemohli mit deti?? Mit nekoho rad a vychovat dite dokazou i hendikepovani! A kolikrat je tato pece mnohem "lepsi" protoze tito lide "vidi" vic nez nekteri nepostizeni. Rozhlidni se trosku lip kolem sebe a urcite najdes deti, ktere opravdu trpi nasledkem svych rodicu.
Rodicum i malickemu preji do zivota jen to nej a aby potkavali jen same pozitivne naladene lidi.
Cita
25.3.2009 11:50:45
Hloupá Kuki, trhni si nohou...
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 86 [Dalších 16 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.