| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Máme druhé dítě aneb První rok se nezastavíš

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 236 [Dalších 176 >>]
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 2:22:29
záleží, pokud budeš mít starší dítě ve školce, tak ten kočár ani neužiješ.
Většinou taky toho staršího nebaví jenom ťapat za kočárkem, takže to budete brát směrem na nejbližší hřiště.
Já jsem spíše přemýšlela o takovém tom vodítku na děti (ty kšandy se používají, když se dítě učí chodit), chtěla jsem si k tomu přikoupit pětimetrové navíjecí vodítko - syn měl občas tendente zdrhat a po trávě se mi ho těžko nahánělo, když jsem měla i kočárek. A nechat stát kočár a honit se s dítětem, na to nemám dost odvahy... Naštěstí se to vyřešilo právě školkou.
Skate je šikovná věc, ale ne ke každému kočárku ho jde dát (třeba na naše Jané Slalom bohužel ne).
Pak bych to spíše řešila (až budete jezdit ve sporťáku) nějakým babyvakem nebo šátkem, kde si dáš toho menšího a staršího povozíš v kočáře, když bude unavený...
Záleží, jak moc jsi akční, pokud budeš dělat s oběma dětma túry přes celé město....
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 2:12:09
všichni sourozenci na sebe občas žárlí a zkouší se odpravit... ať je rozdíl mezi nimi rok nebo 5 let...
Jak my se s bráchou řezali (o 5 let mladší...), teda do doby, než vyrostl a přepral mě.

Starší syn 3 roky chodí do školky, tam se vyblbne. Já se zatím věnuji 5ti měsíčnímu... Odpoledne jdeme staršího vyzvednout ze školky, stavíme se na hřišti, kde si s ním pohraju...
Dneska byl např. mladší doma s tátou a my jsme si udělali výlet sami dva....
Ze staršího jsme udělali "velkého bráchu", dostal nové "dospělácké pravomoce", je na to moc pyšný...
Stačí akorát děti správně motivovat.

Počítám s tím, že až ten mladší začne lozit a chodit, bude brát staršímu hračky, sem tam mu něco rozbije, to je přece normální... Asi i budou bitky...

Víš, až budeš mít dvě děti, hodně věcí přestaneš řešit, nebo je budeš řešit až opravdu nastanou.

Tady vidím i rozdíl u mně samotné - u prvního jsme byli z lecčeho vybobkovaní, u druhého v poho... Už jenom to úúúžasné zjištění, že opravdu nemusím vyskočit pokaždé, když dítě zakňourá...

Tady musím připomenout takový ten mail, co pořád koluje, jak to vypadá u prvního, druhého a třetího dítěte..... Hlášky typu "dokud neteče krev, tak mě nevolejte" mě napadají už teď... ~;). A na vánoce jsem si přála bezdrátová sluchátka a taky už jsem se naučila říkat KISS ME GOODBYE (pro neangličtinářky to kdysi nejtrefněji přeložili Vašut s Osvaldovou: Polib mi, čau! ~t~)
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 1:56:02
taky si myslím, že neskončím na podřadném místě. Na své kariéře jsem zapracovala před porodem prvního a pokračovat budu až skončím s rodičovskýma. Pak budu mít na kariéru celý zbytek života...
Někdo je schopný si najít slušné místo brzy, někdo to nezvládne nikdy... to je ale o něčem úplně jiném.
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 1:43:21
šťastná ženo!!! Tak to mi můj prďola od dvou let po o nespal, byla jsem těhotná, když jsem ho uspávala, zalomila jsem vždycky dříve.
Je fakt, že nejnáročnější to asi bylo právě v tom těhotenství, neměla jsem dost prostoru odpočívat jak bych potřebovala. U prvního to bylo jenom o mně a bříšku, u druhého jsem jaksi nestíhala...
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 1:35:41
přesně tak. A řeš pak společné dovolené, výlety, nebo třeba jen program v televizi...

Já jsem o 5 let starší než brácha a až teď v dospělosti, kdy mi je 30 si (sem tam) začínáme trošičku rozumět. I tak on žije v jiném světě, dospíval zase v jiné době, i těch 5 let je dost. Navíc jsme byli kluk a holka, možná, kdyby on byl starší, trošku více by se to srovnalo...

Synové od švagrové jsou od sebe 6 let, taky si spolu moc nehrají, stěžovala si, že mladšího ten starší jaksi "táhne" věkově nahorů, mladší se přizpůsobuje zájmům staršího, např. ho nezajímají dětské pohádkové postavičky, rovnou se zajímal o Bionicle a podobné příšery, co zajímají starší kluky... Nechce si hrát pexeso, chce pařit střílečky na počítači...

Možná to je pár měsíců záhul, ale všechno je relativní. Zase platí: jaký si to uděláš, takový to máš...
MartinaNov (dva rošťáci
5.4.2009 1:30:28
rok po porodu je málo. S tím taky souhlasím. Tělo se dostatečně nezregenerovalo a dítě je na matce ještě hodně závislé. Já rodila císařem, takže jsme chtěli počkat těch 2,5 roku.
Vyšlo to, jsem ráda, protože mi u druhého bylo 30, přece jenom nemládnu.. Chtěla jsem volně přejít z jedné "dovolené" do druhé, chtěli jsme, aby děti byly věkově co nejblíže, aby si spolu mohli hrát. Nejen ze své zkušenosti vím, že velký věkový rozdíl znamená, že každé dítě je úplně jinde se zájmy, koníčky apod.

V kariéře budu pokračovat po rodičovské dovolené, budu na to mít celý zbytek života.

Jinak je to s těmi dětmi přesně jak psala autorka. Starší syn brášku miluje, pořád ho pusinkuje, ale musíme dávat pozor, protože sami víme, že jeho láska někdy bolí.
Ze začátku to bylo dost náročné, malý se narodil v listopadu, nemohli jsme chodit ven, doma se nudil, nemohla jsem se mu díky péči o nedonošené miminko plně věnovat...
Naštěstí mi ho vzali do školky, tam je šťastný, je to takové naše živé stříbro, takže se ve školce vyřádí, já mám čas se věnovat miminku i sobě a odpoledne chodíme všichni společně ven.

Teraza Horáková
5.4.2009 0:24:29
Vikingo.... to je obrovské štěstí a pro leckoho nerealizovatelný denní plán :-))) i když jsi to popsala krásně, nenapadám, to je fakt klika, že děti po obědě usnou, nebo že chodí spát ve stejný čas, jsou spáči - já mám spáče jen jedno dítě.... noční můra a ráno spí, to máme společné. Druhé je opačné.

Vlastní zkušenost mám pouze dvě děti najednou - jeden spal, druhý se chtěl bavit a už je to dlouho. Velmi. Bylo to hezké, a ráda vzpomínám na to příjemné - a mám babičku v domě!!!! a hodného muže ! a někdy to bylo šílený.

Aktuální zkušenosti kamarádky....

Kolem 5. ranní vstáváme s druhým dítětem - nespavec....
Mezi 5.-6. ranní se mátoží po bytě s nespavcem, snaží se uklidnit, aby neřvali sousedi a nespaveček nevzbudil zbytek rodiny. Relativně klídek.
Mezi 6. a 7. ranní se budí první dítě - to, co usnulo večer v devět, budí se tatínek, očekává snídani, po snídani vylétá z hnízda
V 7.10 tatínek definitivně vyexportován, nespavec - přebalen, najeden, ukonejšen, první dítě je připraveno ke hraní a výpravě do školky - jeden den v týdnu, dny, kdy neodchází vůbec, - probíhají dramatičtěji...
V 7.30 budíme druhé dítě, co usnulo, první dítě musí do školky
V 8.00 vyrážíme do školky....
V 8,20 přistaneme, odevzdáme první dítě....

pak následuje od 8,45 - do 11,30 vlastně volná zábava :-))), tzn. úklid, praní, žehlení, nákup, lékař dětí, lékař vlastní, - vše minimálně s jedním dítětem - příprava oběda pro druhé (nebo i první dítě, záleží na tom, co vařili ve školce:-)))

no a tohle všechno vlastně je jen dopoledne za předpokladu, že jsou všichni zdraví.

mám pokračovat???

klidně budu, nedávno jsme tu řešili jak a kdy stíhá sama vlastní zubní hygienu a jak chodí na WC (osobně jsem se zvyku otevřených dveří na WC i v koupelně zbavovala roky :-)))

P.S. nikoho nenapadám, nestrefuju se, nezávidím, nic takového, jen komentář a to, co mi tu nedávno bylo ilustrováno. Maminku jsem viděla, neměnila by, děti miluje, ale někdy prostě sebelepší úmysly i plány selžou.

5.4.2009 0:01:22
No věřit mi nemusíš...
Já jsem přesvědčená, že sklony napodobovat konání dospělých mají všechny děti bez rozdílu, ale většina matek je prostě odhání, aby něco nezvoraly nebo nerozbily, a proto také takto malé děti hodně kramaří a bordelí. Ony to nedělají z radosti z kramaření, ale proto, že napodobují chování dospělých (Kramaří hrnce? Napodobují vaření, které vidí u maminky..).
Když zkusíte dítěti dát pokyn, ať něco vyhodí do koše, bude to dělat opravdu velmi rádo, když uvidí, že vy to děláte taky. A mělo by stačit běžný IQ k tomu, aby rok a půl staré dítě pochopilo pokyn "odnes to do koše".
Aspoň u nás to tak prostě funguje.
A protože malej furt lezl do myčky a štrachal v nádobí, tak jsem mu prostě ukázala, jak dát příbory do šuplíku a on to napodobuje. Hrnce a poklice a plastové nádoby pak začal sám uklízet na svá místa, kam patří... Uspokojí tím svoji potřebu štrachat do věcí dospělých, mně tím pomůže a nedělá pak bordel jinde. :-)

Jako pro tebe je to možná utopie, který nebudeš věřit, ale třeba by sis to zrovna s tou myčkou mohla doma vyzkoušet a uvidíš sama...


4.4.2009 23:49:27
Souhlasim..
Prestoze patrim k tem dnesnim maminkam:)
Mam holky 10/05,06/07, s manzelem - diky jeho prace - mame domov vsude mozne/nemozne - zcela bez babicek, chuv apod.. jeho prace je docela "time consuming"- coz znamena, ze "se mam za cim ohanet a behat":).. presto si stale najdu cas na sebe, na manzela, na "praci"- a za to dekuji automatickym prackach, jednorazovym plenkam atd... zasadne varim (zcela jednoduse a rychle, ale zdrave)..

Je to mozna trosku i o volbe - k cemu si nyni "sednu" - u PC sedim, jen kdyz pracuji a nebo komunikuji s rodinou - a behem te doby treba zabrousim na tyto stranky a trosku si poctu, kdyz mam vice casu a chuti, i napisu :) - jako treba ted :).. na spouste lidech vidim, jak si frci na webech a realny svet jim utika mezi prsty, a nemaji na nej "tzv. cas".. mluvim o osobach, jejichz znam jmeno a o nikom Z VAS.. :)..

Kdyz budu reagovat na clanek - taky se mi s briskem "vyborne" behalo za Johankou, ta nam zacala "utikat" uz v 10 mesicich, ale alespon mne ten pohyb udrzel ve skvele kondici (nekdy jsem samozrejme padala na hubu:))Ale to i mamky bez "brisek" maji obcas takove pocity :). PRIJELA JSEM PORODIT "DOMU", a kdyz mela Malenka 10 dni, stehovali jsme se do Prahy. Johanka byla ve veku, kdy jiz potrebovala detsky kolektiv, tak jsem s obema jezdila na Johancine malovani, tanecky atd.. Malenku jsem ulozila na bezpecne misto v rohu mistnosti, a kdyz se "pristestilo" a ona byla vzhuru - tak jsme na ty aktivity byly tri.. :)))
V cervnu ma Malenka 2 roky, cas neuveritelne leti a doposud si sebe uzivame. Nektere dny jsou narocnejsi, ale temi si projde naprosto kazdy. Holky si uz spolu umi hrat a ja na nich vidim, jak jsou stastne, ze se maji.
Nadhera!

Preji vsem maminkam hodne energie a chute si uzit "nase" deti - dokud o to "stoji". Na unavu se bude s usmevem vzpominat :)..

Dobrou noc


4.4.2009 23:41:33
4letý rozdíl mezi dětmi mi intuitivně připadal nejlepší a v praxi se mi to jen potvrzuje . 3roky jsem se ráda maximum věnovala staršímu synovi a když v poho zaplul do školky , v klidu prožívala 2.těhotenství.Muž byl v jeho průběhu téměř pořád služebně v zahraničí,když bylo občas třeba,hlídala babi - ale já věděla,že v kolektivu dětí se dostatečně vyřádí a nečeká už ode mě tolik fyzické aktivity.Já pak měla na mimi díky synově školce stejně času jako na jedináčka, cesta ze školky se spojila s procházkou na dětském hřišti a večer staršího vyloženě bavilo pomáhat s bráškou.Nic nebylo na úkor nikoho a kluci/dnes 3,5 , 7,5/ jsou od počátku parťáci.Obdivuju maminky, jichž se týká dnešní téma.Já svým dětem jen chtěla dopřát stejnou míru máminy pozornosti v batolecím věku a sobě luxus vzpomínat na ta období s pocitem pokud možno příjemně prožitých měsíců a ne že to byl zkrátka hukot , viz(mimochodem krásný)úvodní článek ,či následné reakce.Každý to holt máme jinak , já třeba nemusela řešit práci - ,každopádně s častou manželovou zaneprázdněností říkám : 4letý odstup je v poho pro sourozence a praktický pro mámu , co má taky jen jedny nervy :-)
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 236 [Dalších 176 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.