| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se rodí v Lucembursku II.

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 270 [Dalších 210 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
5.4.2009 18:31:40
Simčo, máš to uvedeno výše v diskusi. Monitor slouží především jako krytí pro zdravotníky, neb je to záznam na papíře - ozvy lze zcela stejně hodnotně sledovat například doptonem, který neomezuje rodičku v její práci. Navíc bylo studiemi prokázáno, že časté monitorování vede ke zvýšenému počtu operativního ukončení porodu, aniž by to mělo vliv na stav novorozence (falešné vyhodnocení tísně nebo uměle urvořená tíseň v důsledku nevhodné polohy kvůli monitorování).

To odmítání některých procedur není žádný kapric, ale snaha o co nejlepší výsledek - zdravou matku, zdravé dítě.
Simča
  • 
5.4.2009 18:24:44
A proč se vlastně odmítá monitor?To mi nějak ušlo.Stejně jako jde mimo mé chápání jakékoliv odmítání čehokoliv.Nejsem ovce,ale na druhé straně ti porodníci dělají svou práci,oni jsou odborníci, oni nesou zodpovědnost.Jsem štastná,že máme takové zdravotnictví,kde monitory, ultrazvuky,krevní testy,testy na cukrovku,odběr plodové vody a pravidelná vyšetření v těhotenství se provádějí rutinně a takřka "povinně".
5.4.2009 18:16:22
mě byl třeba monitor na příjmu sakra nepříjemný - nechtěli mi ho udělat v sedě - ležela jsem na boku, s kontrakcem po minutě a výslechem ohledně mé anamnézy to byl horor. Nechápu, proč je zajímá operace očí v dětství a nosních polypů před 4 roky ~o~
A jak to, že to neměli v počítači z ambulance o patro níž ~o~

Sousedka jela za pět minut dvanáct a dělali jí za chůze na sál :)
Později při porodu jsem jen zavrčela, že monitor nechci, tak si PA mimi jen poslechla doplerem a taky to šlo.
singera
  • 
5.4.2009 17:45:11
Tak jsem si přečetla poslední příspěvek od kontracizinky a vím o čem to zase celé bylo :-)
kontracizinka1
  • 
5.4.2009 16:20:01
...tak takhle vypadala péče v ČR tak v 50.letech minulého století, zdá se,že v Lucembursku se opravdu zastavil čas :-)
5.4.2009 15:51:51
Hezký den,
asi jsem nějaká přecitlivělá. Ale mně se moc nelíbí takové to odmítání všeho. Vždyť to přece nemůže miminku ublížit. Já třeba byla u porodu ráda, že slyším tlukot Vašíčkova srdíčka a že vím, jak se mu daří.
Já bych na to neměla, abych v těhotenství nevěděla, jestli je miminko zdravé a jak se v břžíšku má.
Ale každý, ať rodí podle svého.
Romča
singera
  • 
5.4.2009 14:13:54
Mickey, tys na to kápla. Ano, mám je uložené a sem je kopírují. Chytrá holka ~t~

singera
  • 
5.4.2009 14:11:20
Stáňo, já tu potřebu mám ~y~ Napsat k článku nějaké to písmenko. Svůj názor. A tím to pro mne končí. Jenže vy jste se zase chytly.~t~ Takže odepisuji...cosi myslím. Kdyby nikdo neodepsal, tak jsem prostě jednou větou pod článkem vyjádřila svůj názor.:-)Jako ke každému článku v diskuzi.
singera
  • 
5.4.2009 14:07:14
já četla články rodila jsem V Luc. a příspěvky minulé. Stopro že je to to samé ~t~~j~
singera
  • 
5.4.2009 14:05:06
neblafu. je to pořád dokola. já napsala svůj názor. Nechápu, kdo ty články sem vybírá. Jestli dotyčnému už opravdu hrabe, když dá v měsíci 10 článku typu rodila jsem v ..... a naznačí jak je tady obtížné normálně porodit a pak ty samé: cizinka a spol. to rozebírají. No během 2 měsíců jsme tady asi 5x rodili v Lucembu....
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 270 [Dalších 210 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.