| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dušička

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 169 [Dalších 139 >>]
1.5.2009 15:16:26
No když myslíš....
BaBá
1.5.2009 13:09:05
Článek nikoho neodsuzuje, pokud mu rozumím, ani tak neupozorňuje na prenatální vývoj - i když řeší jeho důležitost ve chvíli, kdy matka vyvíjející se plod nejenže nevítá, ale odmítá

Teorie "dušiček", které si vyberou rodiče - znám ji, znám dost hodně moudrých lidí, kteří ji uznávají a berou tyto věci za fakta.

Mě osobně tato teorie je trochu"proti srsti", nejsem věřící. Tedy ve smyslu víry v Pánaboha. Ale nějak vnitřně cítím, že je tu cosi, co běh života, osudu - jak si to kdo pojmenuje - řídí a vše neplyne samo od sebe. Bez řízení a řádu udávaného něčím vyšším.

Nicméně proč je nutné tvrdit, že něčí názor je blbóóóst. Může být a nemusí, zrovna tak může být a nemusí být blbóóst blbostí??? ~j~

Rozhodně by asi světu slušelo minimálně víc tolerance.

  • 
1.5.2009 9:15:09
~s~~s~~s~~s~~s~jeto nádherný článek.dává to smysl jeto poučné každé dítě které se má narodit je už předem vybrané jen ta dušička musí vejít do matčina luna, děti mají ukázat svým rodičúm jak najít lásku k sobě i k dětem jeto zkouška jak pro rodiče tak pro dětátko které zato nemúže ke které mamince se přihlásí a jaká maminka je.Proto plno věcí rodiče pochopí áž příjde dětátko na svět. Aty starosti přece patří k životu
1.5.2009 9:01:10
Mám pocit, že toto diskusní pásmo už je trochu za zenitem - řekla jsem k tomu své a měnit to nehodlám.
30.4.2009 22:16:59
Elurie, nenech se znechutit. Mě se Tvůj článeček moc líbil, velmi mě zaujal i dojal, přestože už mě bude 35. Nic urážlivého mě na něm nepřišlo, ani naivního, kdo z nás ví, jak to všechno na světě chodí, a navíc jde samozřejmě o nějaký umělecký podání. Nevím, kde místní kritičky berou tu drzost a sebejistotu autorku shazovat, kritizovat nebo blahosklonně omlouvat nízkým věkem...Žasnu. Přeju všem dětem i rodičům hodně štěstí a těším se na další povídečku od Elurie. Ale další "diskuze" už asi vážně číst nebudu, škoda času.
Šešule
30.4.2009 21:12:48
Ve škole nám říkali, že geny mají všechny živé organismy. O duších neříkal nikdo nic~d~
30.4.2009 20:33:06
Moc se mi líbil. Nechápu, proč tady tolik lidí má potřebu autorku kritizovat. Já jsem asi taky ještě moc mladá, že mě tak oslovil a dojal... je mě teprv 35 ... Přeju hodně štěstí všem dětem i rodičům a těším se na další povídečku, Elurie!
Jíťa
  • 
30.4.2009 19:48:24
Elurie,

Ať napíšeš cokoliv, nikdy se nezavděčíš všem. To už je úděl spisovatelů.

Množství ohlasů, byť kritických, znamená, že jsi čtenáře oslovila a mají potřebu se nad tím zamýšlet.
Jaké bys měla pocity, kdyby pod článkem bylo jen pár výkřiků: "krásné"? Možná bys byla zklamaná, protože bys měla pocit, že tvůj článek snad ani nikdo nečetl...

PS: ti co nikdy nic sami nenapsali, mají obvykle patent na to, jak se vlastně má správně psát :-)
30.4.2009 19:46:47
Tak teprve ted jsem si přečetla celou diskusi...je vidět,že jeden článek pochopí každý jinak,z toho svého pohledu.Všem skeptičkám chci říci jen jedno-jste si opravdu tak jisté,že si duše nevybírá svoje rodiče?Jasně,na co nelze sáhnout a dokázat,zřejmě neexistuje...nebudu hodnotit to,jak to autorka popsala,srdceryvné příběhy nejsou moje parketa,ale takový bývá život.Líbí se mi téma článku.Takže ještě jednou díky autorce.
30.4.2009 13:11:39
Lizzie, tak potom nechápu, proč používáš zrovna argumentaci stereotypy a předsudky ve smyslu "kdo se do dvaceti nevdá a nemá děti..", nemám pocit, že by to dneska platilo. Já jsem z generace Husákových dětí a už za mě došlo k velkýmu obratu. Naše generace si dala pauzu a věk rodiček se posunul hodně nahoru. Dnes mi naopak přijde, že menšinou se spíš stávají mladé matky, na které se někteří dívají s nepochopením a úžasem, že mají takhle brzo děti. Vždyť si ještě neužily, necestovaly, nestudovaly v cizině, nic nevybudovaly atd...
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 169 [Dalších 139 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.