| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dušička

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 169 [Dalších 119 >>]
30.4.2009 7:00:48
Čekala jsem, jestli někdo vzpomene Vinettoua, protože u toho brečím pravidelně, když slyší vzdálené zvony v Santa Fé, a jak pak přiběhne Ilčí ... ~n~
29.4.2009 23:19:58
Připomíná mi knihy Zdeňky Jordánové. Chtělo by to však zveřejnit ji ještě na jiném serveru, který navštěvují zpřízněné duše. Ale to bych ji asi nečetla :-)
29.4.2009 23:11:32
Dívky, dívky - asi jsem stará, protože nechápu~t~
Elurie
  • 
29.4.2009 23:08:33
Děkuju :-)
Obvykle píšu právě ironicky, za což jsem byla na tomto servru také kritzována a to po zveřejnění maturitního slohu nanečisto Tak to prostě chodí, když si dva nedávají pozor. Tam se zase diskutujícím příliš nelíbila vysoká míra nadsázky a údajná nezodpovědnost, kterou mi některé pisatelky přisuzují :-)
29.4.2009 23:02:37
Aha, tak to by mě nenapadlo. Pravdou je, že já svými několika články tady asi kdysi nas.ala víc lidí~t~ Nicméně tohle mi prostě nesedlo a fakt bacha na to zobecňování, protože jsem jen o trochu starší a na podobné projevy velice háklivá.
29.4.2009 22:48:38
Magggi, "Zuzanka" je fakt moc pěkná knížka, ale tenhle článek je DIVNEJ. Musela jsem se hodně přemáhat, abych ho vůbec dočetla. ~Rv
magggi synáček z léta09
29.4.2009 22:46:37
ale jako češtinářka musím dílko ocenit a podpořit touhu psát i talent, který autorka bezesporu má.
Jen pro příště - méně "červenoknihovního" nádechu a romantiky, neškodí více nadsázky nebo i ironie či sarkasmu, aby neměli kritici argumenty, nicméně se rozhodně nevyhýbejte ožehavým tématům.
Z reakcí čtenářek je totiž jasné, že ta povídka za něco stojí - kdyby ne, není reakcí tolik ;o)

Můj názor je ten, že si dítě rodiče nevybírá, ačkoli je diskutabilní, jestli si nějakou tu dušičku nevybírají podvědomě rodiče... To by však bylo na další povídku :o)


A pro všechny - to, co je přenádherné, a co bych doporučila tehulkám, maminkám, romantikům...všeobecně všem, je knížka z roku 1942 "Zuzanka objevuje svět" - o světě nenarozených a čerstvě narozených dětí - rozněžní i duše drsné a cynické ;o)
a+b+c+d
29.4.2009 22:09:24
Tak článek je hrůza, ale moc jsem se nasmála příspěvku Hroudy - jak sestupovala naše dušička.~t~ Hroudo, necheš taky něco hodit na hlavní stranu? Bylo by to příjemné osvěžení mezi tím balastem.~R^
stará Marie
29.4.2009 21:44:06
Nu, Melie, my o myšlení a psaní autorky víme právě to, co napsala. Její věk mnohé omlouvá. Romantismus, zjednodušování až zneužití příběhů z okolí, absenci nějaké myšlenky, představu dítěte jako dušičky nahoře... někdo prostě z pohádek vyroste později, a někdo nikdy ~j~ ...ale i takoví lidé jsou potřeba - věčné děti... ~x~
29.4.2009 21:30:43
Mne je dvacet a jak tak vidim, asi jsem Tvuj clanek (snad, mozna!!!!) pochopila i vice, nez nektere prispevatelky do diskuze. Nerikam, ze je to vekem :D ale prijde mi hloupe tady prohlasovat "to tak autorka napsala, protoze je mlada, neklidna a tak vselijak podobne", co ony o Tvem mysleni vi? ;) Okamzite na Tebe nektere utoci, ale mam spis dojem, ze to jen potrefena husa nejvic kejha. Nenech se odradit, pis dal. A urcite pis na kontroverzni temata, je to zajimave pro diskuzi (bez utoku), je to poucne a dobre se to cte:)

Jak jsem psala vyse, clanek se mi moc libil! Pa, M.
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 169 [Dalších 119 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.