| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Přerušené kojení...

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]
15.6.2009 13:34:33
Ahoj,je to třičtvrtě roku,co jsem měla stejný problém jako ty.Taky jsem už nechtěla kojit nebo spíše nemohla ze zdravotních důvodů a nechtěla,aby Tobulka plkakal.Byl to závislák,když viděl flašku tak ječel,ale budil mě i po hodině v noci na kojení a to už se opravdu nedalo.U nás zabrala finta,kterou jsem se dozvěděla tady na Rodině.Potřela jsem si okolí bradavek lakem proti okusování nehtů.Tobula zkusil,zašklebil se,pak zkusil podruhé a já mu říkala,že se mlíčko zkazilo a jestli chce ještě a on,že ne.První noc se budil jako obvykle,tak jsem ho chovala,sápal se po mně,ale pak si vzpomněl,že mlíčko je fuj,trochu plakal a usnul,vzbudil se asi 3x.No a od druhé noci spal celou noc.Ještě dlouho jsem nemohla uvěřit tomu,že to bylo tak jednoduché.A jak já se kvůli tomu trápila.Někdo radí i ocet nebo hořčici na bradavky,což je možná méně drastické pro mamku,ale mi ten lak nijak nevadil a vydržel dlouho,takže kdykoli malého napadlo,že by se napil,tak jsem s klidem nabídla,protože jsem věděla,že to bude hnus.Pro někoho to je možná drastická metoda,ale mro mě to bylo vysvobození.Broblém pak byl zastavit laktaci,ale to už je jiné téma.Tak přeji hodně štěstí,ať už metodu použiješ nebo ne
Petula
  • 
15.6.2009 13:28:06
Muzete klidne pokracovat s kojenim. Podle WHO by dite melo byt kojeno dele nez dva roky. Ja jsem obe deti kojila dele nez dva roky a odstaveni probehlo bez problemu. Nedovedu si predstavit, kdybych je prestala kojit v roce. Brecely by moc. Ma sestileta dcerka byla silne ohrozena alergii a nyni ma lehci ekzem. Vyplati se to, verte mi.
Dajána
  • 
15.6.2009 13:26:02
Nemusíš spát jinde, stačí, když ji v noci uklidní manžel. Já taky spala v ložnici, manžel k ní vstal, snažil se jí uklidnit(zpočátku to nešlo), chvíli si pobrečela a usla. Příští noc už to bylo lepší, až přestala plakat úplně a prospala celou noc. Ale vždy jsme to odbouravali po jednom kojení. Kojila jsem 3x v noci, takže jsme odbourali jedno kojení a dostala jen 2x, pak zase jedno, dostala jednou a pak vůbec. Ale je třeba manžela přesvědčit, je to přece i jeho dítě. Nebo je taky dobré dát dítě k babičce, ale to ne každá zvládne. Tak mnoho štěstí, držím palečky!
Šarkyy
15.6.2009 13:21:44
Iveto moc Vam gratuluji, ze jste to vydrzela a kojeni obnovila. Je to uzasne.
Petko, je tezke Vam poradit, zalezi hodne na Vas a Vasem rozhodnuti prestat kojit, i kdyz treba jen v noci. Ja jsem syna kojila do 16 mesicu, v noci se do 9 mesicu budil co hodinu, bylo to dost narocne, manzel se, stejne jako Vas, nemel k tomu mi nejak pomoci. Takze jsem se jednou v noci rozhodla, ze uz toho fakt bylo dost a nechala maleho plakat, ale byla jsem u nej celou dobu, tise jsem na nej mluvila, hladila ho, rval jak tur (cca 3 hodiny), pak uz jsem to nevydrzela a dala mu, trvalo to 2 dny a pak se budil v noci uz jen 2x a ve 13 mesicich se v noci odstavil sam (mel rymu a zizen a misto prsa chtel vodu) a od te doby spi celou noc, takze tak u nas. Drzim palce at to zvladnete, co nejlepe pro Vas
15.6.2009 13:21:28
Jste šikulka,gratuluju.Škoda že jsem o téhle možnosti nevěděla,když jsem malého musela přestat na měsíc kojit.Mrzí mě to,že přešel na UM zbytečně brzo.
Vivera
15.6.2009 13:12:45
Gratuluji k vytrvalosti, tu teď budu potřebovat já. Náš problém je přestat kojit, nevím si rady, malá je závislá na prsu (v noci)nikdy nechtěla žádnou flašku i pití jsme dávali ze lžičky...Teď v 13měsících máme pítko s brčkem, ale prso miluje a já už bych se chtěla vyspat. Má ho místo dudu..na uspání na bolístka. Jsem slaboch nedokážu jí nechat řvát:( Ale jak z toho ven? Manžel mi nechce nějak pomoc, že bych třeba 3 dny spala jinde...POřád doufám, že se odstaví sama. I když jí dám jen v noci ,mléka mám pořád dost...Má někdo nějakou super radu? dík
Zuzana
  • 
15.6.2009 12:57:18
je to už osmý rok co jsem kvůli vážnému úrazu zhruba na měsíc přerušila kojení. Ležela jsem na JIP a sestra mi tam pomáhala z odsáváním, po týdnu jsem byla už v domácím ošetření, avšak kojit jsem stále nemohla. Moje dcera měla tehdy čtyři měsíce a byla pak měsíc vyživována Sunarem z obyčejné láhve, přez obyčejný dudlík. Pak jsme zase ze dne na den přešli na kojení.Celou dobu jsem odstříkávala, byla jsem plně rozhodnuta, že až budu zas v pořádku, budeme zase kojit,nepřipoštěla jsem si, že by to mohlo být jinak. Bylo to bez problémů naštěstí, flašku jsme hned odložili a kojila jsem pak do jednoho roku.
anemon
15.6.2009 12:00:18
Také nekojím, ale krmím odstříkaným MM. Mám dceru 3r. a dvojčata 4m. ta po narození byla žlutá, líná, ubyla moc na váze. Snažila jsem se 2m. kojit, odstříkat, dokrmit vlastně jsem nedělala nic jiného. Pro celou rodinu to byl stres, hlavně pro dceru. Asi měsíc mi trvalo, než jsem se s tím smířila, ted už jsme v pohodě a mlíka mám dost pro oba
15.6.2009 11:18:33
Velice obdivuji Vaše vytrvání,moje dcera v 5 měsících přestala chtít pít ode mne mléko tak jsem to ještě měsíc zkoušela ale jelikož velice ztrácela na váze přešly jsme na sunar,říkám si že aspoň ten půl rok je dobrý, přeji aby Vám to nenahraditelné kojení vydrželo co nejdéle.
amy
  • 
15.6.2009 9:42:02
Od začátku jsem neměla zrovna moc mléka, ale synovi to tehdy stačilo. Pak jsem taky musela přerušit kojení kvůli lékům a mléko se mi doslova ihned ztratilo. Syn pil z flašky jakoby nic. Po dobrání léků jsem začala pít různé kojící čaje, navštivila několik laktačních poradkyň a nic nepomohlo, mléko se už nevytvořilo. A ani syn nespolupracoval, ačkoli se od začátku vždy bez problémů přisál, po téhle pauze vůbec netušil, co si má s prsem počít. Takže kojený je jen pár týdnů
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 61 [Dalších 1 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.