| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Alternativní způsoby výživy dítěte - ano, či ne?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 62 [Dalších 32 >>]
  • 
5.12.2006 10:54:28
ste zmrdii voprcanni!!!spamatujte se budeme zrat to co chcem!!!!§§
  • 
21.11.2006 16:16:41
Souhlasím, jen bych dodala, že ani maso z biochovů tě nezachrání. Jak jsem někde četla, nebudeš mít rakovinu, ale biorakovinu... :-) Stejně je to pro člověka nepřirozené, ať je to bio nebo ne. A zvířata jsou zabita stejně krutým způsobem jako na jatkách. Jen bych dodala, že "bio" znamená život, a co je to za život, když je to mrtvola?
Jinak říkám také NE mléku, protože to je specifická výživa určená pro mláďata krav, ne pro lidi. Ale když každý říká, že je to zdravé... prostě 100x opakovaná lež se stává pravdou. Nehledě na etickou stránkou věci, kdy se novorozená telátka stávají pouhým mléčným odpadem k porážce.
Člověk prostě živočišné potraviny k životu nepotřebuje, tak opravdu nevím, proč zneužívat a týrat zvířata... s těmi by si to asi nikdo z živočišných konzumentů vyměnit nechtěl... :-(
21.11.2006 14:51:44
Ahoj já si myslím, že se dítě do jednoho roku bez masa obejde. Je to příliš těžké pro žaludek, navíc obsah hormonů, antibiotik a jiných hnusot (pokud ovšem nekoupíš Bio maso) je natolik velký, že mu jen uškodíš. Já dávám své roční dceři maso pouze bio a to ve velmi malém množství (takové jaké je ve skleničkách)
Sama jsem vegetariánka (ale vyjímečně si dám malý kousek ryby) a silně zvažuji, že svou dceru taky nechci zatěžovat toxinama, které je v běžně dostupném mase. Navíc ze zkušenosti své kamarádky, která dělala v potravinách vím, že maso se několikrát přebaluje, umývá aby bylo hezké a jeh ozáruční lhůta je dávno ta tam. Zvířata se vykrmují tak rychle, že by v běžném životě pošla, takže je jím podávána vysoká dávka antibiotik. Přečti si o tom něco na www.svobodazvirat.cz. Tam je přesně popsáno čím se které zvíře krmí, v jakých podmínkách žije a pod.Já jsem po tomhle přestala jíst maso úplně:o//
Venda
21.11.2006 14:51:23
Ahoj já si myslím, že se dítě do jednoho roku bez masa obejde. Je to příliš těžké pro žaludek, navíc obsah hormonů, antibiotik a jiných hnusot (pokud ovšem nekoupíš Bio maso) je natolik velký, že mu jen uškodíš. Já dávám své roční dceři maso pouze bio a to ve velmi malém množství (takové jaké je ve skleničkách)
Sama jsem vegetariánka (ale vyjímečně si dám malý kousek ryby) a silně zvažuji, že svou dceru taky nechci zatěžovat toxinama, které je v běžně dostupném mase. Navíc ze zkušenosti své kamarádky, která dělala v potravinách vím, že maso se několikrát přebaluje, umývá aby bylo hezké a jeh ozáruční lhůta je dávno ta tam. Zvířata se vykrmují tak rychle, že by v běžném životě pošla, takže je jím podávána vysoká dávka antibiotik. Přečti si o tom něco na www.svobodazvirat.cz. Tam je přesně popsáno čím se které zvíře krmí, v jakých podmínkách žije a pod.Já jsem po tomhle přestala jíst maso úplně:o//
Venda
5.9.2006 21:58:23
Pane doktore,
fyziologicky člověk není všežravec. Člověk je plodožravec. Nesmíme se nechat poplést tím, že když nás maso po pozření nezabije jsme masožravci. Ano dokážeme z něj dostat živiny, ale maso s sebou přináší VŽDY i škodliviny a negativní vliv pro naše těla. Maso není ideální strava, je jen možná a dlouhodobě nám škodí. Každý tvor na naší planetě pojídá tu stravu která mu ve 100% ve všech složkách prospívá. Takovou stravu má k dispozici i člověk, jen z nepochopotelných důvodů pojídá to, co mu i zároveň škodí. Nebudu zde popisovat podrobnosti, ale mrzí mě, že doktoři, kteří se těší vysokému statutu ve společnosti rošiřují podobné povrchní a špatné informace ač s dobrým úmyslem.

Člověk sice pojídá maso už pár století, ale až tak od padesátých let je to častěji než 1 - 2x týdně. Jinak co je lidstvo lidstvem maso bylo vždy jen občas, jako obřad, max. nedělní jídlo. Skromnost lidem nedovolila více. Tisíce let jsme spíše semi-vegetariáni. To je fakt. Ohánět se větou, že maso člověk jí od nepaměti je demagogie.

Mgr. Jan Port
www.zapisnik.vitarian.cz
5.9.2006 21:57:37
Pane doktore,
fyziologicky člověk není všežravec. Člověk je plodožravec. Nesmíme se nechat poplést tím, že když nás maso po pozření nezabije jsme masožravci. Ano dokážeme z něj dostat živiny, ale maso s sebou přináší VŽDY i škodliviny a negativní vliv pro naše těla. Maso není ideální strava, je jen možná a dlouhodobě nám škodí. Každý tvor na naší planetě pojídá tu stravu která mu ve 100% ve všech složkách prospívá. Takovou stravu má k dispozici i člověk, jen z nepochopotelných důvodů pojídá to, co mu i zároveň škodí. Nebudu zde popisovat podrobnosti, ale mrzí mě, že doktoři, kteří se těší vysokému statutu ve společnosti rošiřují podobné povrchní a špatné informace ač s dobrým úmyslem.

Člověk sice pojídá maso už pár století, ale až tak od padesátých let je to častěji než 1 - 2x týdně. Jinak co je lidstvo lidstvem maso bylo vždy jen občas, jako obřad, max. nedělní jídlo. Skromnost lidem nedovolila více. Tisíce let jsme spíše semi-vegetariáni. To je fakt. Ohánět se větou, že maso člověk jí od nepaměti je demagogie.

Mgr. Jan Port
www.zapisnik.vitarian.cz
  • 
27.4.2006 18:43:54
Právě jsme absolvovali kurz o výživě kojenců do 1.roku, kde jsme se dověděli, že by malí prďošci vůbec neměli/nepotřebují dostávat výše jmenované potraviny do 1.roku, že prý příliš zatěžují jejich střeva. Kamarádka to ale konzultovala se svou doktorkou, která jí tvrdila, že jsou v nich bílkoviny, nenasyc. mastné kyseliny atd., které nutně potřebuje ve vyšší míře než dostává z mateř. mléka. Ty ale přece dostával/dostává z mateřského mléka, které by mu mělo dle výzkumů do 8.měsíce výhradně stačit,ne? potraviny doporučené pro první rok jsou zhruba následující- mrkev, cuketa, květák, brokolice apod. ze zeleniny, brambory, rýže, jablko, hruška, borůvky(až od 10.měs.)- a to je vše z ovoce. taky dietoložka říkala, že by se uvedené potraviny měly kombinovat max. 3 najednou. poraďte prosím, co si myslíte hlavně o tom masíčku do 1 roku?


  • 
15.3.2006 12:50:35
Re:nechci Vám vnucovat své názorya vědomosti, jen mě velmi zajímá, kolik znaků máme naopak společných s masožravci a všežravci, jestli to víte, napište mi to prosím
Yveta H.
Kutina
  • 
10.2.2006 8:14:26
je mi z toho hodne divne
Líza
17.11.2005 18:15:27
A vůbec, určitě o tom nic nevíš ;-)
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 62 [Dalších 32 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.