| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš Kubánek a jeho trápení

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 125 [Dalších 85 >>]
helena + veverčátka
20.8.2009 15:00:08
No, úplně se toho děsím, jak to tady v našem regionu bude vypadat.. ~;((
Přemýšlela jsem také o tom prodlouženém rodičáku do sedmi let, ale bohužel. Holt budu asi doma zadara..
A nevím, jestli naše doktorky budou ochotné mi psát nějaká lejstra, když malá vypadá tak pěkně??? Ono když se to drží pod kontrolou, tak ani ekzém být nemusí, ale kdo jí bude v té školce vařit a dávat pozor na to co jí, to tedy nevím!~a~

Ach jo! A to jsem si myslela, že když jsme tedy dostaly Neocate a vychytaly dietu, tak už máme vlastně vyhráno..
bublanina
  • 
20.8.2009 14:48:20
Samozřejmě to máme zjištěné z krevních testů. Naše alergoložka zároveň používá homeopatii, ale do toho posudkovému lékaři vcelku nic není :o).
Milada.
20.8.2009 14:15:00
soc.příplatek - to je přesně co? To je nějaká dávka?

Odvíjí se to od příjmu celé rodiny? (Jestli jo, tak na to jsme samozřejmě nikdy neměli nárok ~t~)
neli77+2
20.8.2009 14:10:49
Příspěvek ne,je to soc.příplatek.Ze zdravotních důvodů dítěte je součástí této částky navýšení o určitou částku.Takže tam nám to ubrali,místo aby nám něco přidali.Rodičák 7600,-zůstává do 7i let.
Myslím,že právě kvůli polyval.potr.alergii se dá dosáhnout určitého stupně,protože udáním toho,že máme astma,tak nám ještě příplatek snížili.
Dětská dr.říkala,že zná z pár případů,že ani těžkým astmatikům nic nepřispívají.
Milada.
20.8.2009 13:30:44
Bublanino ~t~ No zprávám od homeopata IMHO posudkový lékař věřit nebude ~l~

Ty potravinov. alergie máte zjištěný alespoň dle krevních testů?
bublanina
  • 
20.8.2009 13:24:35
Ze zpráv od dermatologa+kožní+gastro - to jsi se asi překlepla, ne? Dermatolog = kožní.
Takže myslíte, že nemáme šanci, když máme "jenom" polyvalentní potravinovou alergii, ekzém v momentálně v klidovém stavu a jsme bez astmatu (zatím)? Léčíme se velmi úspěšně homeopaticky a uměle zhoršovat stav jen kvůli posudkům se mi teda fakt nechce.
Milada.
20.8.2009 13:04:07
Neli,
počkej, počkej.. nějak se mi to nezdá. Myslíš slovem "příspěvek" stále prodloužený RP? Ten je přece stále ve výši 7600Kč, ten se snížit nedá.

neli77+2
20.8.2009 12:58:15
Když jsem žádala o příspěvek,měli jsme těžkou formu AE a polyvalentní potr.alergii.Když se nám přidalo astma,tak jsem zažádala o zvýšení a oni nám ještě 300,-sebrali.~d~
Milada.
20.8.2009 11:25:45
Neli,
na moji dceru (s dost příšerným ekzémem + inhalačními alergiemi) mi kolem těch jejích 4 let řekli, že to nemá význam podávat, že to stejně nedostaneme. Pak jsem to zjišťovala znova a znova, ale nic. Takže jsem byla v domácnosti, pouze jako osoba celodenne, osobne a rádne pecující o dve deti do 15 let veku.

Teprve letos, kdy se dceři přidalo další onemocnění jsem zkusila zažádat - přesně jak píšeš - zprávy z alerga-imuna, kožního, gastra, ještě jsem přidala ortopedii /ta je po kontrole před týdnem naštěstí úplně v pohodě, ale dle poslední zprávy, která byla v posudku přiložena, to OK nebylo/.
Prodloužený RP schválili a to velice rychle, snad během 3 týdnů (situace letos na jaře).
Před tím nemělo cenu žádat, moje dcera nemá alergii na potraviny, to že s ní už 2 roky jezdím na injekční vakcíny, to že má roztoče vysoké od cca 2 a 3/4 roku nikoho nezajímá, že má pyly a trávy..že v noci pšíká, stříkám jí kortikoidy, že kvůli tomu má plno omezení - např. jsem ji ještě nepustila ani na tábor apod. pobyty taky dost redukujeme :( Samozřejmě nejhorší omezení pro dceru bylo (a stále je) to, že nesmí ve školce spát a že nesmí do družiny. Doprdele.
neli77+2
20.8.2009 8:04:43
Ze zpráv od dermatologa+kožní+gastro....vypracovala dětská lékařka posudek,který si sociálka vyžádala.My jsme podali jen žádosti na soc.
Uznali nám 2.stupeň(potr.alergie+ekzém+astma).Jsme dál doma do 7i let.
Pak je jen po dvou letech přeposouzení.

PnP má jiné tabulky na hodnocení a tam jsme nedosáhli ani 1.stupně.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 125 [Dalších 85 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.