| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš Kubánek a jeho trápení

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 125 [Dalších 75 >>]
Bublanina
  • 
20.8.2009 7:45:46
Kamzyku, díky, tyhle informace mají cenu zlata.
Takže jestli jsem to dobře pochopila, region Praha by měl být při vyřizování posudku mírnější (lepší šance na získání)?
19.8.2009 23:15:36
HLava dubová jsem já. Chtěla jsem se v první řadě, Milado, zeptat: jak se máš, jak se mají děti, jak válčíte? :-)
19.8.2009 23:13:37
Zajímavá věc je ta, jak moc se liší region od regionu posouzení přísl.úřadu. Mám tady v místě kamarádku, která má holčičku 10let s celiakií a int.lakt. - ve vedlejším regionu se na toto dostává bez problémů PnP 1.st., u kamarádky jsem pomáhala napsat odvolání (při první návštěvě soc.pracovnice tato neshledala ani 2 body = úkony péče o vlastní osobu), a i když po odvolání se shledalo horko těžko 6 bodů, i tak to sociálka odložila někam do Phy na prostudování, další osud nejistý...
Milada.
19.8.2009 22:56:00
Aha, Ty už dokonce něco sama upřesňuješ.:-)

Milada.
19.8.2009 22:54:10
Kamzyku~x~,

já bych docela ráda doplnila, že i po sedmém roce věku je tu nyní prodloužený RP.

Do sedmi let věku je to v základní výměře, tj. 7600 Kč.

A od nového roku (od 1.1.2009) je tu právě další prodloužený RP a to ve výši 3000Kč/měsíc. Více zde: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky_prisp

(MMCH plánuje se od roku 2010, že bude platit totéž pro děti do 15ti let a to ve snížené výměře, tedy nyní 3000 Kč)

Samozřejmě podmínky jako že dítě nesmí do družiny a omezeně do školky atd..

A další věc je ta, třeba to tu už zaznělo~d~, že u velmi vážných postižení platí i nadále souběh PnP a RP pro děti do 7.let.


19.8.2009 22:51:38
Finanční rozmezí je u PnP (příspěvek na péči o osobu blízkou) - PnP ale není RP do 7 let!!! = to jsou 2 naprosto rozdílné věci, stajně jako např.potravinové intolerance a potrav.alergie :-)

Čili: RP do 7mi let je údajně 7 600 Kč, stejně jako tříletá varianta klas.RP.

Pokud by někoho zajímalo rozmezí PnP (kdy má pro rodiče potrav.indisponovaného dítěte smysl? = např.u 8mi letého dítěte zjištěna celiakie, nastává nárok na PnP, procedura vyřízení stejná, legislativa se řídí Pracovními postupy pro lékařskou posudkovou službu k hodnocení závislosti osob do 18 let věku, Příloha: č.j. 2008/514 - 33, z této přílohy vyplývá,že v případě dětí s celiakií se může závislost na druhé osobě a potřeba péče promítnout až do 8 úkonů - příprava stravy, provedení si jednoduchého ošetření, vaření, atd., čili je nárok na 1.stupeň PnP):

Výše příspěvku pro osoby do 18 let věku činí za kalendářní měsíc

a)3 000 Kč, jde-li o stupeň I (lehká závislost) = dítě potřebuje pomoc víc jak při 5ti úkonech péče o vlastní osobu

b)5 000 Kč, jde-li o stupeň II (středně těžká závislost) = dítě potřebuje pomoc víc jak při 10ti úkonech péče o vlastní osobu


c)9 000 Kč, jde-li o stupeň III (těžká závislost)= dítě potřebuje pomoc víc jak při 15ti úkonech péče o vlastní osobu


d)12 000 Kč, jde-li o stupeň IV (úplná závislost)= dítě potřebuje pomoc víc jak při 20ti úkonech péče o vlastní osobu




19.8.2009 22:41:59
Ćili je to v souč.údajně takhle:

Je třeba mít v první řadě tzv.zdravotní posudek. Žádost o zdravotní posudek na lékařskou posudkovou komisi a její posouzení je základním předpokladem pro určení míry postižení, zařazení do stupně postižení a následného vyřizování všech sociálních dávek.

Vyřízení zdravotního posudku - postup
Zajděte na sociálním úřadě na odbor sociální. S pracovnicí zde sepíšete žádost v počítači, nahlásíte svoje iniciály a kontakty na ošetřující lékaře. Zpráva je elektronicky zaslána na posudkovou komisi. K jednání můžete být přizváni.

Termíny vyjádření posudkové komise jsou 2 měsíce (i déle), ale datum se počítá od doby podání, tzn., že v případě kladného posouzení Vám budou dávky vyplaceny zpětně.

Dle posudku lékařské posudkové komise je dítě klasifikováno dle stupně postižení (a dle toho buď je nebo není na RP nárok). Posudková komise sdělí platnost tohoto posudku, obvykle 2 - 3 roky. Takže po určené době se procedura opakuje.

Postup vyřizování je závislý na jednotlivých úřadech, a v jednotlivých regionech se může lišit.

bublanina
  • 
19.8.2009 21:29:39
Vidíš, sádlo by mě teda nenapadlo dát do drobenky. Tchýně jí dělá na cuketovou buchtu ze slunečnicového oleje Lukana a taky to vůbec není špatné.
Blanina
  • 
19.8.2009 21:25:12
Super Kamzyku, jsi studnice informací!
Jaký je tedy v praxi postup? Nejdřív sociálka, potom ty papíry od jednotlivých lékařů - pediatr, alergolog, event. dermatolog + ještě někdo další?
Potom to dát na sociálku a pak si počkat na pozvání před posudkovou komisi, která určí tu procentuální míru postižení a podle toho i výši peněz (jaké je to fin. rozmezí dávek víš)? Když to uznají, tak se to asi každý rok přezkoumává, je to tak?
19.8.2009 21:08:23
Zrovna teď se po tom pídím - existuje varianta RD do 7mi let.

Nošení obědů do školky spousta školek vůbec neakceptuje - a to z důvodu možné infikace...

Ta šance získat RD do 7mi let se zvýšila od 1.1.2008, ale záleží na konkrétním posouzení posudk.komise, což se odvíjí od posouzení odb.a prakt.lékaře dítěte. Upravuje to vyhláška:

Vyhláška MPSV 207/1995 Sb. ve znění Vyhlášky MPSV 156/1997 Sb. a Vyhlášky 52/2008 Sb.

Sbírka: 62/2008
Částka: 20/2008
Datum: 28.2.2008
Účinnost: 1.3.2008

Potrav.alergií se týká bod tento:

Kapitola XI.
- VÝMĚNA LÁTKOVÁ, VNITŘNÍ SEKRECE

13. |Poruchy metabolismu (např. aminokyselin, purinů, minerálů, glykoproteinů, laktózová intolerance, případně potravinové alergie)| |
+-------+------------------------------------------+-------------+
| |a) stavy uspokojivě kompenzované při zavedené terapii a režimových opatřeních | 20 |
| +------------------------------------------+-------------+
| |b) stavy s funkčním omezením vyžadující dodržování dietetických a režimových opatření u osob do 18 let věku | | 50 ||
| +------------------------------------------+-------------+
| |c) stavy se závažnými poruchami funkce některých orgánů a systémů || 60 | |
| +------------------------------------------+-------------+
| |d) stavy s těžkými systémovými poruchami, opakovanými dekompenzacemi || 70 | |

Nepodařilo se mi to líp zkopírovat, ale důležitá jsou ta čísla- nad 50 (=50%) je šance získat prodlouž.RP, pod 50% nikoli.


[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 125 [Dalších 75 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.