| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vše o císařském řezu

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 586 [Dalších 486 >>]
22.10.2009 15:28:22
Funguje to jinde, proč ne tady? Máš pravdu, že by se to mohlo zvrhnout, ale určitě ne nijak masově.
marketa
  • 
22.10.2009 14:56:28
no to by se ale mohlo zvrhnout, zvlast u nas. das uplatek a doktor ti to napise jako nutne a kdyz uplatek nechces dat, tak ti to nenapise i kdyz to nutne bude.
22.10.2009 14:54:30
ne ne nenechat chcípnout, je to přece dospělá osoba a má přeci " právo volby".... bud se chce léčit, nebo ne a ponese si následky......
Grainne
22.10.2009 14:47:43
Terezo, tak to prostě je, to je ten kapitalismus, někdo nemá ani na plombu. Myslíš, že to někoho zajímá?
To by zase byla taková pseudospravedlnost, když na to někdo nemá, tak nikdo. To by taky nikdo nemusel mít plomby a bělené zuby.
Já osobně sice jsem pro rovnost v tomto směru, ale musím vycházet z reality tak, jak je nastavena.
Ecim
22.10.2009 14:36:13
JdM, něco pro povzbuzení: Znám docela dost maminek, které nástřih ani natrhnutí až zas tak přehnaně nebolely. První dítě (3,12kg) jsem rodila s epidurálem a nástřihem a ani jsem si nevšimla, že mě doktorka nastřihla (ona mě upozorňovala, že stříhá, ale já jsem to v tu chvíli nevnímala). Řekl mi to až manžel, který to viděl. Ale i kdyby mi to neřekl, tak bych na to samozřejmě po nějaké době přišla. Při druhém dítěti (3,62kg, bez utišujících prostředků, ke konci se navíc trochu zaseklo) jsem nastřižená nebyla a poranění jsem měla minimální. A zahojila jsem se podstatně rychleji než po prvním porodu. Přeju Ti, aby to u Tebe proběhlo také tak hladce.
A na závěr jeden dobrý tip: Když jsem po prvním porodu měla problémy s chozením na malou, velmi mi pomáhalo se polévat. (Po druhém porodu už jsem to ani nepotřebovala.)
Iris
  • 
22.10.2009 14:03:30

Souhlasím, že porod SC není tragédie. Navíc v mnoha případech právě tragédii předejde. Ale dobrý porod klasický je prostě pohodovějsí než dobrý porod SC.
Můj klasický porod: v jednu hodinu mě vzbudily kontrakce, v 4.30. jsem dorazila do porodnice (taxíkem), v 5.00 se se mnou začal někdo zabývat a 5.58 bylo naše mimi na světě - bez klystýru, nástřihu, natržení, hadiček či jiných zásahů. A nebylo to ve Vrchlabí, ale v normální velkoporodnici. Během povinných dvou hodin na porodním sále po porodu jsem se stihla sama najíst, osprchovat se, zabalit si věci a s taškou přes rameno jsem pak odkráčela na oddělení šestinedělí.
Teraza Horáková
22.10.2009 13:38:31
to jsem tím myslela, že mnoho žen by si SC přála, ale dle toho, jak bude cena nastavená, zase budou přístupné jen někomu atd... trochu veverky v kruhu.
22.10.2009 13:37:37
Jen pro zajímavost, koukla jsem na svůj účet u pojišťovny (RBP). Loni v březnu se dcera narodila císařem (pro KP-nožka), ve spinále. Nemocnice účtovala pojišťovně následující částky:
Ambulance - 2110,-, Laboratoř - 540,-, Lůžkové - 10 827,- (7 dní), Ambulance - 459,-
Netuším, kde je částka za císaře, ale pokud to nenaúčtovali na účet dceři, je skryta někde v cca 15000,- (odhaduji, že spíš v těch 10 827,-) takže za 30 000,- císař asi nebude, pokud to neúčtují pojišťovně fifty-fity - 50% na účet matky, 50% na účet dítěte (k účtu dcery zatím přístup nemám) :-)
Kočanská
  • 
22.10.2009 13:33:16
Kahlan,
krásně napsané. Já nemám žádné zkušenosti s CS - pouze dva krásné přirozené porody a naprosto souhlasím, že porod je zážitek a nechtěla bych se o něj nechat ochudit. Já si jen myslím, že obliba CS je proto tak vysoká, že je to pro ženy jistota - vědí do čeho jdou. Nevím, jak to přesně vyjádřit, ale při normálním porodu si člověk zažívá různé stavy, různě reaguje na bolest - je to prostě z psychického hlediska dosti komplikovaná situace. V nemocnici se personál bohužel někdy k ženě zachová dosti hulvátsky a to nikomu v takové chvíli nepřidá. Pak o tom kolují hororové příběhy a to v ženách vyvolává strach. Bohužel zde zatím není situace, že by si žena o porodu řekla - bude to sice bolet, ale půjdu do porodnice, kde si mohu být na 100% jistá, že mě čeká tým profesionálů, který mi bude ve všem nápomocen. Jistě - většinou v porodnici nikoho umřít nenechají - ale není to trochu nízký cíl? Já jako žena bych tedy stála o mnoho více. Hodně bych stála o to, aby ženy v ČR měly v podonici péči daleko lepší - přesněji aby s nimi bylo zacházeno s daleko větší úctou a respektem.
Grainne
22.10.2009 13:04:42
JUDY, obávám se, že VŠICHNI, kdo jsou pro, jsou taky pro, aby si matka SC na přání zaplatila.
Ono to chce číst všechno.
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 586 [Dalších 486 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.