| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dostáváte dárky od svých dětí k Vánocům či narozeninám?

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 100 [Dalších 40 >>]
26.10.2009 12:57:03
mým dvěma synům je 11,5 roku a dárky k vánocům kupovali již dvoje vánoce. Jsme s jejich otcem rozvedení a kluci mají snahu koupit dárek mě, svému otci a jejich psovi. Přítelkyni mého bývalého manžela kupuji dárek já za ně, aby se neřeklo. Klukům to přijde jako vyhazování peněz. Na dárky si našetří z kapesného.
Pokud se týče peněz za domácí práce... uklízet musí normálně, učit se musí normálně, ale za "nadstandartní práce" - např. posekání trávníku dostanou nějakou tu korunu.
sova, dvě sůvata
  • 
26.10.2009 12:51:13
Já to vidím jako problém dárku obecně :-). Je to "divná" myšlenka z pohledu toho obdarovávajícího, který vám chce udělat radost, ale ... nosit oblečení, co se mi třeba nelíbí, mít doma obrazy, co se vám nelíbí, nádobí, porcelán, co se vám tak úplně nehodí, nelíbí .. dosaďte si co chcete, tak já si radost nepředstavuji.
A ozdobné blbinky z "obchodů s dárky" , tak to je pro mě opravdu na mašli. Výtvory dětí mě z toho pohledu zase až tak neruší, tam je pro mě důležitý proces tvorby ne výsledek.



Razivia
26.10.2009 12:18:09
Monny, já jsem děti mého přítele "naučila" dávat dárky tak, že jsem s nima pekla perníčky, ty nejhezčí jsme společně zabalili a děti je daly mamince i tátovi pod stromeček. Můj přítel je se svojí ex na nože, takže ani jeden neiniciuje dávání dárků tomu druhému. Mě to štvalo, tak jsem je lehce pobídla a funguje to.
S těma domácíma pracema za peníze. Zásandně nesouhlasím, my se u nás na domácích pracech společně podílíme, sice někdy pěkně neochotně, ale nedá se nic dělat~:-D. To ale manželovi asi nevymluvíš, spíš to můžeš u svojí dcerky zavést jinak.
Šetření - když to děti neumí, ať už je jejich příjem odkudkoli, je třeba jim nic nekupovat (blbosti - hračky, lepší sladkosti atd). Chceš toto? Dostáváš kapesné? Nebo si můžeš vydělat? Tak šetři... Docela to funguje, ale chce to opravdu důslednost.
Lassie66
26.10.2009 12:15:37
Markéto, tomu se říká "uhodit hřebíček na hlavičku" ~t~. To tě pak možná bude ještě buzerovat, abys mu ho žehlila po rubu.
Markéta
  • 
26.10.2009 12:10:50
Nojo, doufám, že z toho vyroste :-) Až si koupí první tričko z peněz za brigádu, to bude paráda :-)
Lassie66
26.10.2009 12:06:50
Markéto, možná jsou kluci ještě malí, aby takto přemýšleli(vezmu si na malování staré triko, abych si nezničil to nové). My jsme byly celkem vycepovaní, ale převlékali jsme se hlavně proto, že by byl doma mazec. Myslím, že o nové triko nám nešlo...).
Markéta
  • 
26.10.2009 12:03:45
5,5 a 7,5.
MarkétaP + 4 dcerky
26.10.2009 12:00:54
Jo, přesně to jsem myslela, to nakupování drobností, na které není. Prostě to uvědomování si ceny penez nejde pak tak snadno.
Lassie66
26.10.2009 11:58:06
Jak jsou děti staré?
26.10.2009 11:57:18
Ahoj Marketo, jsem v Australii, ale ten zivotni styl je defakto stejny jako v USA a opravdu tady temer kazdy zije na dluh, coz je pro me stale nepochopitelne. Samozrejme rozumim hypotekam,coz v dnesni dobe snad ani nejde poridit si drahe bydleni za hotove penize i my ji mame, ale spise mam na mysli dluhy na kreditnich kartach za veci,ktere podle meho nazoru nejsou nezbytne nutne k zivotu napriklad v podobe luxusni elektroniky. Je fakt, ze kdyz toto deti vidi u svych rodicu, tak jak pak maji byt vedeni k tomu, aby se naucily setrit.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 100 [Dalších 40 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.