| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chceme také svátek v kalendáři!

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 144 [Dalších 84 >>]
petra
  • 
6.11.2009 8:46:36
Když jsem se narodila, tak ani moje jméno nebylo v kalendáři, přitom několik let potom patřilo k nejčastěji dávaným ženským jménům. Tkže doma jsme můj svátek vždy slavili na kluka Petra v únoru. Pak někdo mé jméno do kalendáře dal, shodou náhod přesně na den mých narozenin. Takže do dneška slavím svátek v únoru a ani mým dětem na tom nepřijde nic divného.
Rodina to ví a ostatní se aspoň občas diví. -odpovídám, že rodiče na mě chtěli ušetřit, proto svátek i narozenin v jeden den:-)
Milada.
6.11.2009 8:38:24
Lizzie,
kdepak. Nenarodilo se. Bylo jich celkem 70.
Tzn. že to jsou všichni Andělínové, kteří v ČR žijí.

6.11.2009 8:30:12
Vaal, nahoře, myslím, že Markéta, psala, že loni se v Čechách narodilo 70 Andělínů...to je síla. To je víc než některé z mých oblíbených (a ne tak nápadných) jmen:)
6.11.2009 0:50:01
Marketo,
tak moji pratetu rozenou roku 1920, ale v Praze, rodice ji chteli dat Olivie, ale farar prohlasil, ze by nemela svatou patronku a nakonec se jmenovala Oliva ~d~. Takze tenkrat fakt asi ten problem jmena bez kalendarniho svatku vubec nenastaval. Ale stejne je mi divny, hodne tech jmen jsou pocestene verze nejakych jinych jmen, takze Andelin bude asi ceska verze toho Angeluse
6.11.2009 0:39:07
Magdo, jiste, Anglie je protestantska, takze zadni svetci a zadni svatkove
Milada.
6.11.2009 0:24:25
Markéto,
jojo, já to chápu, ale tak běžný jako kdysi to stále ještě není, nikdo tomu jménu nedělá reklamu :-)

Já se teda o reklamu snažím roky, ale vidět to není~t~ Ostatně v mým jménu je od našich zdrobnělina Adolfa zakomponovaná schválně, ale nikdo ji tam nevidí. Největší zdrobnělinu, co mi kdy říkají je Milko, to je ovšem zdrobnělina jména mýho druhýho rodiče. Ádo mi jaktěživ neřeknou, asi se všichni bojej~t~
MarkétaP + 4 dcerky
6.11.2009 0:18:14
Milado, za posledních 10 let se jich v ČR narodilo 22, tak to není tak ztracený :)
MarkétaP + 4 dcerky
6.11.2009 0:14:08
Kupodivu má dotyčný pán citovaný v článku pravdu v tom, že Řehořů je méně než Andělínů - pouze 45 (což mě tedy překvapuje). Pankrácové jsou v ČR tři a všichni narození v posledních 15 letech, konkrétně 1992, 2004 a 2006.
Milada.
6.11.2009 0:13:57
Vaal,
my jsme Adolfa v roce 00 nakonec nedali, neboť se narodila holka ~y~

A spravedlivý by to bylo, neboť první syn se jmenuje po jednom dědovi a pokud i druhé dítě bylo kluk, tak by bylo druhém dědovi.

Někdo to jméno už prolomit musí! A já mám za to, že to musí bejt někdo, kdo to jméno měl v rodině, nikdo jinej to IMHO neudělá. Já měla v rodině dva, mohl bejt třetí. Tak to třeba proloměj moje děti.

MMCH celej den tady čekám, kdy sem debatu o tomhle jménu zase zavleče, tak jako vždycky.~y~

17. června prostě já slavím a hotovo. Dneska už teda většinou na hřbitově.
MarkétaP + 4 dcerky
6.11.2009 0:04:44
Po roce 1945 se v ČR narodilo celkem 1408 Adolfů, pod 30 ročně se dostal až v roce 1962. Andělínové jsou záležitost skutečně ojedinělá, jeden v roce 2007, další až v roce 1981 a 1979 (tedy klidně táta toho "nového" ;)) a pak až od roku 1957 dl do historie 0-4 ročně.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 144 [Dalších 84 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.