| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chceme také svátek v kalendáři!

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 144 [Dalších 74 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
5.11.2009 23:48:01
Jinak Adolfů bylo v květnu 2009 v ČR něco přes 3800, Andělínů 70, Tobiášů cca 1700. Zdroj: http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx?q=Y2hudW09Mg%3d%3d
MarkétaP + 4 dcerky
5.11.2009 23:43:21
V roce 2008 se v ČR narodili čtyři Adolfové.
enka
5.11.2009 23:35:57
Je taky mame Fabiána :-)a svatek slavime 20.ledna
5.11.2009 22:55:22
Moje jméno v kalendáři je, a přesto ho podle rodinné tradice z dob, kdy v kalendáři nebylo, "slavím" jindy (i když už mě to vysvětlování moc nebaví; výsledek navíc je, že mi rodina manžela obvykle přeje k svátku 2x do roka:-)). Naopak neuvedení jména v kalendáři může být i výhoda - jeho nositel či jeho rodina ho mohou slavit, kdy se jim zlíbí. Jedinou nevýhodou snad může být, že děti přijdou o přání k svátku ve školce či škole, později případně v zaměstnání. Ale pokud jde o školu a školku, podobně na tom jsou s narozeninami děti, které je slaví o prázdninách (což bude případ obou mých dětí).
Vaal
5.11.2009 22:54:38
:-) Znáte někdo nějakou lidskou bytost, které je míň jak 50 a jmenuje se Adolf?
RaDus&holky
5.11.2009 22:52:45
Teda pokud to není myšleno jako recese :D
Ecim
5.11.2009 22:11:07
"Velmi odvážné" - to jsi vyjádřila opravdu diplomaticky. :-) Jak tak čtu článek, tak mám pocit, že by stálo za to sepsat petici proti tomu, aby se některá jména směla dávat. ~t~ Tobiáš je ještě v pohodě, ale Andělín už mi fakt přijde silné kafe. ~z~
Ecim
5.11.2009 22:07:25
Lizzie, to je dobrý nápad, jenom jestli si sem ti rodiče troufnou. :-) Pak bych také do diskuse časem přizvala i ty Andělíny - jakmile se naučí psát. ~t~ To by pak mohly být šťavnaté příspěvky, co? ~t~~t~
Ecim
5.11.2009 22:01:54
Lassie, to jsi napsala pěkně. Ono kolikrát stačí i to, když je člověk hrubě nespokojený s normálním jménem. Mnohokrát jsem se rodičů ptala, proč mi vybrali tak hnusné jméno, že horší už snad neexistuje. A oni mi odpovídali, že se jim líbilo a že si na jeho výběru dali tolik záležet. A ostatní příbuzní a známí pořád nechápali, jak se mi moje jméno může nelíbit, když je tak krásné. A já jsem zas nemohla pochopit, jak někomu může připadat krásné, když je tak neskutečně hnusné. :-©~n~ Ale jak říkám, třeba to od svých synáčků také schytám ~t~
Ecim
5.11.2009 21:54:25
Tak to my jsme měli formulář vzorně vyplněný několik týdnů před plánovaným porodem, jen chyběla ta jména a podpis manžela :-). Řešili jsme to v klidu, pouze s odtékající plodovou vodou ~t~. Manžel pak zpětně říkal, že měl trvat na rodovém jménu ve chvíli, kdy jsem žádala epidurál ~t~~t~ Na jméno pro chlapečka jsem si musela chvilinku zvykat, i ten chlapeček se mi zdál takový "neskutečný" (viz naše včerejší diskuse), takže dobře chápu Tvůj dojem z "neskutečně" vypadajících chlapečků. ~t~
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 144 [Dalších 74 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.