| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Opravdu jsou dnešní novorozenci větší?

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 109 [Dalších 9 >>]
19.11.2009 11:44:07
Já si teda myslím, že každý gram navíc, které dítko nabere v bříšku, mu usnadní potom život venku.
Moji kluci měli 3,700 a 3,760, oba 52 cm, byli 20 měsíců od sebe, taky už jsem starší matka.
To jaký bude porod podle mně záleží na tom, jak rychle se žena otvírá a na tom nemá váha miminka žádný podíl, nebo možná jen malý.
Afima
19.11.2009 11:24:47
novorozenců určitě, navíc roste i jejich délka - první 4kg, 53cm, druhý 5kg, 56cm. Jak by vypadal třetí, se ani neodvažuju pomyslet. Je ale fakt, že to byla úžasná miminka, druhý syn byl při šestitýdenní prohlídce na kyčle mezi ostatními nepřehlédnutelný, viděla jsem v očích ostatních maminek nevyřčenou otázku, co tam mezi nimi dělám a zůstalo mu to. Už v porodnici jsem párkrát slyšela za dveřmi - tam leží ten velikej :-)
19.11.2009 11:23:59
že se spíš rozevírají pomyslné nůžky (takže průměr zůstává stejný a přesto počet velkých mimin stoupá). Tak to vypadá v nereprezentativní skupině mých známých. Během dvou let přes 15 mimin, některá velká (kolem 4 kil), jiná naopak nečekaně malá (ani ne 3 kila). "Klasických" +- 3,5kg snad nemělo ani jedno... Určitě v tom trochu hraje roli dědičnost, daleko méně to koreluje s váhou či stářím matky.
Zajímala by mne tedy spíše absolutní čísla (počet mimin narozených s váhou přes 4 kg před lety a dnes), než průměr, který nevypovídá o ničem.
Radka+04/06+12/07
  • 
19.11.2009 11:22:04
Taky jsem mimo tabulky, prvně jsem rodila téměř ve 30 a dcera měla 46cm a 2,96kg, podruhé v 31 a dcera měla 49cm a 2,70kg. Takže vyvracím teorii, že starší matky mají větší děti a to sama žádný drobek nejsem.... 161cm / 66kg. Ale hlavně si myslím, že je důležité, že se dnes dá váha odhadnout předem a v případě gigantických dětí se dá včas přejít k císaři.
Lenka
  • 
19.11.2009 11:18:27
Proč by to byl nesmysl?? Naopak - o té první době porodní, je to tak. To se porodní cesty otevírají a připravují na průchod novorozence.
A to, že s většími dětmi bývají komplikace? Ani náhodou - je to silně individuální a nelze škatulkovat děti podle měřítka menší X větší. Osobně bych se spíše klonila k tomu, že více komplikací asi bude mít nezralý, nedonošený novorozenec - tzn. novorozenec s nízkou porodní váhou. Tzn. MENŠÍ:)
19.11.2009 11:14:21
moje dve deti meli uplne stejne vahy :-)
4100g prvni syn, 3800g druhy syn :-)
lenka + 3 letý raubíř
  • 
19.11.2009 11:10:47
Já taky papala vitamínky a syn měl 4,1kg a 52cm. na oddělení byl nejtěžší, ale slyšela jsem, že v Podolí měli i 5kg macíka :-(
19.11.2009 10:59:31
Co píšeš, je nesmysl. Starší syn byl velký a velký zůstal - vždy největší ve škole, ve školce. Jako by si ten náskok udržoval. Mladší syn měl porodní váhu ještě větší a kupodivu teď v první třídě je ve třídě téměř nejmenší.
A s většími dětmi taky bývají většinou komplikace - samozřejmě ne vždy, ale u mne to tak bylo. Nejmladší měl velké komplikace, protože doktor říkal, že lepší jsou takoví ti míšové kuličky a ne dlouhání, kteří se mohou zašprajcnout kdekoli.
Ale je fakt, že netrpěli něčím, jako jsou prdíky. Oni prostě měli sílu pořádně zabrat, což malé děti asi nemají~t~
Ale je to individuální, jistě, někdo porodí v pohodě obr dítě, i když konstituce se zdá drobná a někdo prostě má problém, jako já. I když - já bych měla prý problém vždy, i s menším dítěte.~a~
19.11.2009 10:36:24
A proč se všichni tak bojíte větších dětí? Přijde mi to úplně zbytečné. Ale zřejmě jen kvůli porodu, a přitom první a nejdelší doba porodu je stejná ať tam je kilový nebo pětikilový a konečný porod může být s větším komplikovanější a nemusí. Sama znám spoustu holek s malým mimi, které šeredně nastřihly a také několik s dětmi přes 4 kila, které porodily bez jakékoliv újmy. Takže si myslím, že je to velmi, ale velmi individuální. Můj syn měl 4,5 kg. A jak jsem za to byla ráda. Zvládal lépe všechny nemoci, byl silný, takže mu všechno šlo dřív a lépe, když porovnám s vrstevníky. Teď má dva roky a běžně si ho pletou s tříleťákem, což je někdy fajn, ale někdy hodně na škodu..
Tvoje horší já
19.11.2009 10:30:21
Podívejte se na statistiky z doby před sto lety nebo ještě dřív. Průměrná váha byla skutečně o dost nižší, pod tři kg.
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 109 [Dalších 9 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.