| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Opravdu jsou dnešní novorozenci větší?

[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 109 [Dalších 19 >>]
Ala+1
  • 
19.11.2009 13:14:58
No, možná jsem totálně mimo, ale moje matka měla 5 dětí, všechny s vyšší váhou (než je zde uváděna průměrná),moje dvě sestry s dohromady 6 dětmi také tak a můj syn měl porodní váhu 4090g a vitamíny nikdo z nás pravidelně nebere.
Firsty+Matouš07/06+Šimon01/08
19.11.2009 13:06:16
No s tvým názorem nesouhlasím!!! V odborné literatuře se dočteš, že porod velkých dětí nese větší rizika než porod průměrných dětí.
Před prvním porodem mě to hodně vyděsilo - že se dítě zasekne, nebo bude mít parézu ručičky (vážné poškození ramene), nebo další co už jsem radši zapomněla. Tohle teda píšou v odborné porodnické literatuře.
Starší se narodil o 14 dní dříve s 3,9váhou, tak jsem byla ráda, mladší 4,2kg v termínu - no měl při porodu zlomenou klíční kost - to se prý stává větším dětem často - no naštěstí to není vážná komplikace a sroste dobře, ikdyž jsem se miminka bála i dotknout, že ho pohyb bolí. ~n~

Souhlasit můžu snad jen s tím, že se neliší první doba porodní, ale zbytek může být komplikovanější.

19.11.2009 12:57:19
První dítě (chlapeček) jsem rodila v roce 2000(bylo mi 19 skoro 20),během těhotenství jsem nebrala žádné vitamíny,Šíma měl 3,7 kg a 53cm.Porod byl hrozný,omdlévala jsem tak ho nakonec ze mne vytáhli takovým tím zvonem(vex).Druhé dítě(také chlapec) se narodil v roce2005,vážil 4,26 a měl 54cm a rodil se mi přímo ukázkově(na dvě zatlačení byl venku).Musím potknout ,že ten den se narodily další dva kluci a holčička taktéž s váhou přes 4 kg.Druhé těhotenství jsem papala vitamíny a chodila cvičit a plavat a hlavně jsem nabrala ,,jen 15 kg" oproti prvnímu kde jsem měla 25kg nahoře.Ještě chci říct ,že v létě porodily mé dvě kamarádky své druhé dítě ,obě měly první děti lehce přes 3kg a ted obě 4,2kg .Tak nevím chtěla bych třetí(holčičku:-D),doufám,že nebude pětikilová!
Osamělá
19.11.2009 12:54:52
Jestli v tom porodu nehrála roli i zemská přitažlivost. U větších dětí by měla být větší, pokud si pamatuju fyziku :-) Moje máma taky prohlašuje, že segra se jí rodila ze všech nejlíp a to měla skoro 5 kg. Zatímco brácha, který se rodil předčasně s 1,2 kg byl prý nejhorší. ~d~
Balbína
19.11.2009 12:48:47
taky jsem se nad tím už kolikrát zamýšlela. Nikdo z těhulek v mém okolí nebral vitamíny a stejně měly velké děti. Takže vitamínama to určitě není. Pamatuju si na dobu tak před 15 lety. Holky se vdávaly brzo, měly brzo děti. To je pravda. A je pravda, že děti se hodně rodily předčasně. Nemívaly velkou porodní váhu. A stav výživy byl určitě ok. Takže moje úvaha je, jesli už nejsme všichni ovlivněni hormony, které jsou ve vodě....Úvaha o věku rodičky mně nenapadla....
remus
19.11.2009 12:24:13
Souhlasím s tebou, vše záleží na vyzrálosti miminka, ne na hmotnosti, dcera při narození vážila 2222g, doktor hned po porodu říkal, že to je tím, že má drobnou kostru, to platí dodnes, na výšku malá není, ale co se týče šířky, tak je opravdu drobounká, z nemocí měla jednou kašel a občas nějakou rýmu, je jí 6,5roku.
Maghale
  • 
19.11.2009 12:13:05
Průměr tady v tom případě téměř o ničem nevypovídá. Na jedné straně se rodí větší děti, na druhé straně dnešní medicína umožňuje přežívaní dětí s nízkou porodní hmotností (i kolem 500g), autorka článku by si měla spočítat, že 3+3+3 - průměr 3, ale taky 2+3+4... Ale v dnešní době se so statistikou a s čísly dají dělat divy, což můžeme denně vidět u našich politiků... Syn měl při narození 4kila, a nebyl tam jediný (a už vůbec ne největší... :))
Ecim
19.11.2009 12:05:29
Já v něčem tabulky splňuji a v něčem ne. Když jsem se narodila, měla jsem 52cm a 3,93kg, dnes mám 180cm a 63kg. Manžel je celkově drobnější než já. Obě děti jsem rodila přesně 4 dny před termínem. Poprvé jsem rodila ve 29 a brala vitamíny, první syn měl 49cm a 3,12kg, podruhé jsem rodila ve 31 a vitamíny nebrala skoro vůbec, druhý syn měl 52cm a 3,62kg. Navzdory tomu byl můj druhý porod podstatně lehčí než ten první. :-)
Ale jedna moje známá měla čtyřkilového chlapečka a svůj porod také označila za lehký. :-)
Pole levandulové
19.11.2009 11:57:52
Lenko, nezraly a nedonoseny jedinec bude mit urcite probelmy vetsi, ale nektere drobne deti jsou donosene, jen proste nemaji velkou vahu a pak jsou, podle mne, odolne prinejmensim stejne, jako ty nad ctyri kila. U obou deti mam v ockovaku po porodu pripsanou poznamku, ze jsou drobne, ale donosene a zdravejsi dite, nez je muj syn, abys v okoli pohledala /u dcery jeste nemuzu soudit, je ji teprv sedm mesicu/. Navic jejich rust je pak o neco rychlejsi, behem par tydnu odpovidaji prumeru,tj nejsou ani vyrazne mensi, ani vyrazne vetsi.
Radka+04/06+12/07
  • 
19.11.2009 11:48:40
Já teda můžu říct, že mám děti zdravé a zatím krom rýmy neměly žádný vážnější problém. Teda starší dcera si po prvním týdnu ve školce přinesla kašel, ale víkend v posteli to spravil a už je to zase dobrý a to měly 2,96kg a 46cm a 2,7kg a 49cm. Takže opět i s tím ohledem na nemocnost je to jen individuální a váha až tak významnou roli nehraje.
[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 109 [Dalších 19 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.