| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Splnit dětem všechna přání?

[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 110 
14.12.2009 11:24:23
To neblázni, já nemám ani jeden :))))
remus
14.12.2009 11:20:26
Tak mně ta čeština také navadí, jen mám takový pocit, že týden před Vánoci m už většina rodičů dárky nakoupené nebo objednané a článek je kapku mimo....
14.12.2009 11:11:21
Já chápu, co jsi chtěla říct, jenom si myslím, že jsi příliš školometská a že v zásadě mohu mít neideálnější ideál i nejjarnější jaro.

Těžko objevit něco nového ve článku o dárcích a postojích maminek, ale mě tento článek připadá k přežití a podtrhla bych principiální úchylky matek, které nekoupěj militantní hračku nebo Bárbínu z ideologických důvodů jako škodlivé.

Kateřina
  • 
14.12.2009 11:04:19
je to nesmysl, stejně jako nejoptimálnější. Ideální znamená dokonalý, splňující všechny požadavky, prostě už je nejlepší. V hovorové češtině to asi tolik nevadí, ale od redaktorky rozdávající rady mě to irituje.
nekázanka
14.12.2009 10:56:59
Protože ideální je už samo o sobě superlativ; ostatně ideální podle vzoru jarní. Copak se říká jarní, jarnější, nejjarnější:-)?
Inka
  • 
14.12.2009 10:53:55
Je to divnej článek, jak obsahově, tak pravopisně. Pochybuju, že někdo potřebuje návod na to, jak udělat radost svému dítěti.
14.12.2009 10:46:01
Proč by nemohl být nejideálnější ideál?

Kateřina
  • 
14.12.2009 10:37:28
Obsah článku je tradičně šablonovitý, více mě však zarážejí chyby typu: "NEJIDEÁLNĚJŠÍ"! Tohle by snad osoba s magisterským titulem neměla vypustit do světa. Nehledě na na označení dětí "prckové" v jednom odstavci. Myslím, že v češtině je synonym pro slovo děti více, než aby se musela opakovat tak blízko za sebou. Kvalitní redakcí by takovýto článek vůbec neměl projít.
14.12.2009 10:20:09
No, je skutečně vidět, že jsi článek nedočetla~j~
Protože pak bys věděla, že jsi zbytečně vztahovačná, neboť článek není o jedináčcích.
Jitka
  • 
14.12.2009 10:12:11
Dobrý den všem,
zaujal mě titulek článku, ale bohužel jsem jej nedočetla do konce.
Co Ti jedináčci a jejich rodiče udělali, že se do nich stále někdo naváží?!?!?!
Co to je za nesmysl, že dárky jsou zahrnováni převážně jedináčci???
Mimochodem jsem se tu už celkem dlouho nedočetla, že jsou to rozmazlení, lakomí, malí sobci. Stejně tak jako jejich rodiče.
(To jsou velcí sobci)
Ti přece kdyby nebyli sobci a nemysleli jenom na sebe a své pohodlí, tak by těch dětí měli víc.
Jinak všem přeji krásný advent a vánoce plné pohody :-))).
[<<Předchozích 100] Příspěvky 101110 z 110 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.