| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Splnit dětem všechna přání?

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 110 [Dalších 80 >>]
15.12.2009 18:56:50
taky jsem měla barbínu,no a že bych chtěla byt hubená,jak barbína no to teda nee
Ecim
15.12.2009 17:24:56
To mi připomnělo jednoho kamaráda, který se rozhodl, že ze své malinké sestřičky bude vychovávat osobnost. Slíbil jí, že jí k narozeninám koupí hračku, jakou si bude přát. Z hračkářství pak přinesli toho nejnevkusnějšího a nejrůžovějšího hranatého čokla, jakého tam měli, ale sestřička si ho vybrala, protože se jí líbil. A tak ho dostala. ~t~
Ecim
15.12.2009 17:20:09
Tak to je rozumná a tolerantní maminka. ~s~
Horama
15.12.2009 17:15:57
Jasně, záleží, jestli jim to nechceš koupit, protože jsi přesvědčená, že jim to může uškodit, nebo protože ti to přijde např. nevkusné. Moje švagrovka má tři děti, v podstatě stejně vychovávané. První dvě jsou sportovně založené a pouze s mírnými požadavky na otázky vzhledu a oblékání. Z třetího dítěte je růžová princezna - ona prostě miluje růžovou a miluje Barbienu a k narozeninám si přála "toho růžového plyšového koně, co chodí". Švagrovka jí taky nekoupí všechno, na co ukáže, ale poměrně nedávno mě s poraženeckým výrazem uvedla do dětského pokojíčku a ukázala mi Barbie ložní prádlo (příšerně růžové!) s poznámkou: No, já to vážně nesnáším, ale když ona z toho má takovou radost.
Ecim
15.12.2009 16:33:09
Musíme se mít stále na pozoru, aby se někde někdo nepodřekl. Jednou jsme byli kupovat tatínkovi nějakou drobnost a prodavačka se zeptala, jestli je to dárek k Vánocům. Pro jistotu to dám manželovi v synově nepřítomnosti, stejně jako tu hromadu albíček a kalendářů s fotkami dětí. To by byla iluze o Ježíškovi v tu ránu v čudu. :-)
Ecim
15.12.2009 16:31:02
Hujko, souhlasím. :-) Taky znám ze svého okolí pár lidí zkažených tím, že dostali vždycky všechno, na co si vzpomněli. Také vím o řadě věcí, které bych si sice mohla pořídit, ale které si nekoupím, protože je nechci a nepotřebuji. A i to, co potřebuji, mi stačí jen v omezené míře. Čas od času si udělám radost nějakým kouskem oblečení - jdu do obchodu jednou, podruhé, ale potřetí už nejdu, protože už prostě nevidím důvod. K čemu by mi bylo třeba 150 triček? :-)
Horama
15.12.2009 16:01:21
Trochu šílený příklad, ale stát se mohl. Znám jen jednoho kluka (mého věku), který měl všechno, na co si kdy vzpomněl. Je k ničemu. Není schopen se čehokoli vzdát, něco obětovat. Jeho přítelkyně pomalu začíná chápat, že nikdy nebudou mít děti, protože "by jim nemohli dát všechno, co by potřebovaly" a taky protože by se rapidně snížila úroveň péče o jeho vlastní osobu. S výtečným platem byl vždycky ve stavu, že nic neušetřil, protože prostě nutně potřeboval spoustu drahých hraček: auto, hifi soupravu, televize, dvd, oblečení - všechno jen to nejlepší, nejdražší a aby tu drahost každý poznal. Maminka mu chtěla kdysi kompenzovat, že se rozvedla s tatínkem, a protože otčím měl peníze, investoval je do chlapečka. Ten se o něm vyjadřuje výhradně jako o "fotrovi". Mít na něco ještě nezbytně neznamená, že se to má pořídit.
Horama
15.12.2009 15:55:28
Máš pravdu.
Ecim
15.12.2009 14:57:22
To je pravda. Jedna moje příbuzná mi kdysi vyprávěla hororovou historku o klukovi, jehož rodiče si zakládali na tom, že mu nikdy nic neodmítli a koupili mu každou blbost. Pak kluk dospěl, dostal kopačky od své přítelkyně, neunesl to a spáchal sebevraždu.
Ecim
15.12.2009 14:55:30
My mu je zabalit nemůžeme kvůli staršímu synovi, protože by mu to došlo. Má ohromný postřeh - okomentuje to, že mám nové náušnice, že v butiku vedle našeho domu mají ve výloze vystavené nové oblečení... Bojím se, že by přišel o iluze ohledně Ježíška. :-)
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 110 [Dalších 80 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.