| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chystáme se k zápisu

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 99 [Dalších 39 >>]
magggi synáček z léta09
29.1.2010 16:34:27
Protože má logopedickou vadu! Co na tom není jasné?
Těch vad je milión druhů, takže si asi představuješ, že neumí říct třeba "r" - bohužel je to složitější.
Velmi špatně a nesrozumitelně mluví, což potažmo znamená, že se bude špatně učit číst a psát, zpívat, říkat básničky...
Prakticky celé učivo 1. třídy je založeno na tom, že dítě mluví - něco jiného jsou postižení (hluchoněmí atd.), ale ona je úplně normální, zdravé dítě...
januska.1
29.1.2010 15:59:01
Žabátko,my byli také v poradně a pro dítě to nebylo vůbec traumatizující.Ano,také jsme chtěli doporučení o odkladu,což jsme dostali,ale také jsme dostali dost rad,jak s dítětem pracovat např.v jemné motorice,mají různé kroužky grafomotorické psané apod.Myslím,že pro rodiče předškoláčka je to docela přínosné,poradí ti na co se zaměřit,jak vidí Tvoje dítě,v čem je dobré a co by bylo dobré pro školu vypilovat.My dostali pochvalu a rady co ještě zlepšit.Myslím,že jako rodičům nám záleží aby děti měly dobrý start takže bych poradnu neviděla tak negativně.Já byla ráda,že mi tam poradí něco více než např.ve školce.
29.1.2010 15:32:56
No moment, proč by kvůli logopedické vadě nemělo nadprůměrně inteligentní dítě jít do školy??? To mi nějak hlava nebere. ~a~
Miki
29.1.2010 15:27:42
Chudinka ~o~ Kam spěchají?
magggi synáček z léta09
29.1.2010 15:24:57
Už mi zase trnou zuby! To je ten názor, který má dodnes víc fosilních pedagogů, než je zdrávo!
Opakovat 1. třídu je strašná nálepka pro dítě a táhne se to s ním do konce šk. docházky.
Tchýně chce teď narvat vnučku mermomocí do 1. třídy i za cenu speciální školy, ač nadprůměrně inteligentní dítě potřebuje ještě cca rok na zvládnutí logopedické vady(každý si představí, jak by nešťastnici spolužáci přijali). A jediným důvodem je, že by bylo holce skoro 17, až vyleze základku ~q~
Ale že by mohla opakovat 1. třídu, to už jí nevadí - prostě dítě má být v tom a tom věku ve škole a nazdar - s nimi se taky nikdo nepáral! ~q~ ~;((
zemanová
  • 
29.1.2010 15:24:46
Byli jsme minulý týden u zápisu a opravdu stačilo vyjádření dětsk.lékaře.Naše p.ředitelka tuto informaci ještě ověřovala.
Angretka
29.1.2010 15:05:57
Žabátko, máš právo dát svému dítěti odklad, nemusíš se nikomu zodpovídat, zvlášť pokud je tvoje holčička narozená v červenci.A má li zdravotní problém, pak není vůbec o čem mluvit. PPP bych vůbec neřešila. Nepotřebuješ, aby ti někdo řekl, že tvé dítě je psychicky připravené jít do první třídy, když ho ze zdravotních důvodů do školy dávat nebudeš. A zákon je na tvé straně. Paní ředitelce to snad půjde vysvětlit, ne????
Angretka
29.1.2010 14:56:03
Přesně tak. A jít tam jen proto, abych si dokázala, že nemám trauma z ppp????~t~ Navíc učitelka ze základky si může vymýšlet pravidla doma, pro ni platí to samé, co pro tebe. Můžeš si vybrat, buď to ppp, nebo dětský lékař.Pokud chceš dát dcerce odklad kvůli zdravotním problémům, zajdi za doktorkou a nelam si hlavu s přechytračelou pančelkou~;)~x~
Miki
29.1.2010 14:39:47
Tak to není co řešit. Oni si vlastně psychologové dělají takový screening přímo ve školkách a pak ty, co se jim nezdají, si zvou do poradny na podrobnější vyšetření. Já bych se na to podívala i z druhé strany. Poradny jsou dost narvané, člověk tam dostane termín třeba i za měsíc. proč nenechat tu hodinu v poradně potřebnějším. Ty si tam pak můžeš zajít, když budeš mít nějaké otázky, třeba o prázdninách, kdy mají volno. mě ty důvody pro odklad a popis tvé dcery připadají dostačující. A nevím, proč bys to měla někomu v poradně diktovat, aby na to dal razítko. A tím práci poraden neshazuju. jen jsem proto, jít tam, když je potřebujeme. Chudíci pak jenom razítkují.
x x
29.1.2010 14:29:20
Nechci se prostě chovat stádoidně jen proto "že se to dělá" i když v zákoně není že musím mít oboje posudky. ~d~
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 99 [Dalších 39 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.