| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Angličtina na základce? Z mých zkušeností k ničemu

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 114 [Dalších 74 >>]
Jíťa
  • 
4.3.2010 18:21:17
Zatím jsem neslyšela o MŠ, kde by byla AJ povinná pro všechny děti. Osobně bych nedala dítě do MŠ, kde je povinné cokoliv navíc (ani plavání, sauna, solná jeskyně, nebo jazyk).
To platí i pro první stupeň ZŠ.

Ale na druhou stanu vítám, pokud školka/škola takové aktivity nabízí formou dobrovolných kroužků, nebo nepovinných předmětů. Ale chci si ponechat možnost sama uvážit zda je pro moje dítě ta která aktivita vhodná.
4.3.2010 17:43:02
pro Šárku a Winky:
Ačkoli nejsem učitelka, mohla jsem si učitelovaní vyzkoušet dostatečně dlouhou dobu na to, abych pojala HLUBOKOU ÚCTU k lidem, kteří jsou schopni toto povolání vykonávat dlouhodobě.
Srovnávat administrativu, vedlejší úkoly a přesčasy v jiných povoláních podle mě nelze, už proto, že ve školství je toho nad únosnou míru, minimálně jakýsi další půlúvazek, jaksi mimo hlavní proud činnosti. Navíc po nějakých pěti, šesti hodinách výuky stojí člověk na pokraji psychického i fyzického vyčerpání (fyzického také, protože neustále mluvil, nesedl si, něco nosil, nevyčural se, když potřeboval, nenapil se, když potřeboval, nenajedl se...) V takovém stavu se k nějakému projektu zvesela sedat prostě nedá, a když to přejde, je na čase chystat se na druhý den.
A pak - nevím jaká zaměstnání jste vykovávaly vy, ale pokud se podle mých zkušeností přesčasy rozuměly samo sebou, pak to bylo zakotveno ve smlouvě spolu s patřičnou finanční odměnou, nebo bylo třeba se na takové práci zvlášť dohodnout ~d~
Jíťa
  • 
4.3.2010 17:36:44
Nechápu, proč si učitelé myslí, že by rodiče měli své děti doučovat doma. Jsou rodiče, kteří se AJ neučili, jsou rodiče dislektici, kteří neumí pořádně číst a psát, jsou rodiče diskalkulici, kteří děti matiku taky nedoučí a jsou i rodiče normálně hloupí, kteří se sami ve škole moc nenaučili.

Učitelé by s tím měli počítat a učit děti tak, aby nebylo třeba nějaké doučování od rodičů. Já si své dítě klidně doučím, ale co když budu dlouhodobě nemocná? Moje kamarádka má rakovinu, chodí každou chvíli na chemo a k tomu dvě děti školou povinné. A co s nimi bude, kdyby svůj boj s nemocí prohrála? Kdo je potom bude doučovat?
kili
  • 
4.3.2010 17:22:49
:-)) pěkně napsané :-))

MeddyM
4.3.2010 17:18:02
Já jsem aprobovaná učitelka AJ pro ZŠ. Angličtinu učím na prvním i druhém stupni, ve volném čase připravuji na jazykové škole studenty k maturitě z AJ a učím i individuálně. Takže mám možnost srovnání...

Na základní škole se člověk často setkává s tzv. přeučenými ruštináři, tj. tito lidé většinou mají oficiálně dodělanou angličtinu na vš, ale jaksi dálkově a třeba mé kolegyně... to jě nekdy běs - ptají se mě třeba i na celkem běžné výrazy, dělají chyby, výslovnost je taky někdy hrozná atd... Někdy mě opravdu přechází zrak. To si myslím, že je hlavní chyba, že takoví lidé učí. Ale kdo to má učit, když aprobovaní učitelé odcházejí pryč?

A ani se nedivím, že aprobovaní učitelé jdou raději do soukromé sféry. Já si tak také přivydělávám. Učí se v malých skupinách. Vemte si, že žák, který si za tu hodinu s vámi platí, vás bere úplně jinak. Lépe se připravuje, hltá každé vaše slovo. Navíc ta cenová relace, kdy za hodinu dostanete cca 200,- je taky příjemná (tou hodinou rozumějte ODUČENOU hodinu, to znamená, že doma se na ni taky musíte připravit).

Já jsem odmalinka chtěla být učitelka, takže učení dětí na ZŠ beru to jako poslání, ale řeknu vám, někdy je to spíš k posr... ~t~ Zatím však převažují ta pozitiva.:-)
MeddyM
4.3.2010 17:16:16
Já jsem aprobovaná učitelka AJ pro ZŠ. Angličtinu učím na prvním i druhém stupni, ve volném čase připravuji na jazykové škole studenty k maturitě z AJ a učím i individuálně. Takže mám možnost srovnání...

Na základní škole se člověk často setkává s tzv. přeučenými ruštináři, tj. tito lidé většinou mají oficiálně dodělanou angličtinu na vš, ale jaksi dálkově a třeba mé kolegyně... to jě nekdy běs - ptají se mě třeba i na celkem běžné výrazy, dělají chyby, výslovnost je taky někdy hrozná atd... Někdy mě opravdu přechází zrak. To si myslím, že je hlavní chyba, že takoví lidé učí. Ale kdo to má učit, když aprobovaní učitelé odcházejí pryč?

A ani se nedivím, že aprobovaní učitelé jdou raději do soukromé sféry. Já si tak také přivydělávám. Učí se v malých skupinách. Vemte si, že žák, který si za tu hodinu s vámi platí, vás bere úplně jinak. Lépe se připravuje, hltá každé vaše slovo. Navíc ta cenová relace, kdy za hodinu dostanete cca 200,- je taky příjemná (tou hodinou rozumějte ODUČENOU hodinu, to znamená, že doma se na ni taky musíte připravit).

Já jsem odmalinka chtěla být učitelka, takže učení dětí na ZŠ beru to jako poslání, ale řeknu vám, někdy je to spíš k posr... ~t~ Zatím však převažují ta pozitiva.:-)
4.3.2010 16:53:21
KK, nenávidím dabing~t~

Na to si ale právě paní učitelka stěžuje (já myslím, že by nemusela a kdyby aspoň trochu... no nic, marná řeč), že s dětmi nikdo nepracuje doma, a proto s nimi musí neustále opakovat a nehnou se z místa. je to bohužel tak. I dospělý, pokud se chce jazyku naučit, se tomu musí věnovat, ne-li denně, tak zpočátku opravdu skoro denně aspoň něco udělat. Jinak to ale fakt smysl nemá.
4.3.2010 16:51:03
Ale my to máme stejné~e~ ani u nás se nic nezapisuje, řekne se: zakoužkuj si. Zakroužkuje? nezakroužkuje? jeho problém. Dělají pokusy, mají něco přinést, napsané to nikde nemají, je to na jejich paměti. každý měsíc máme v záznamníčku minimálně dvě poznámky, že něco zapomněla přinést nebo udělat, ale říkám si, že ji to aspoň poučí.

Ve škole jsem zavedla malou anglickou knihovnu, ze které si děti můžou půjčovat, ale mrzí mě, že o ní prakticky nikdo neví, jen rodiče, jimž jsem to řekla já a ti si knihy půjčují. Paní učitelky to nikomu neprozradily~d~ tak jsem si řekla, že dost, víc jim dávat nebudu. S některými knihami by mohla paní učitelka dobře pracovat o ve škole, ale nevyužívají toho, už se fakt nebudu namáhat~q~
Katjan
4.3.2010 16:48:53
Taky jsem si prošla základkovou výukou angličtiny a celé roky věřila, že chocolate se skutečně vyslovuje čoklít a určitý člen je zcela věrné "dz". Ale myslím, že problém neleží jen v učitelích. I kdyby byli sebelepší, stejně má děcko výuku maximálně třikrát týdně jednu hodinu a to se na mě nezlobte, ale to se nerozmluví nikdo. Věřím, že k výuce angličtiny je potřeba přistoupit komplexněji a víc ji začlenit do každodenního života všech - například nedabovat filmy, ale titulkovat je. Například ve Švédsku nic než titulky neznají, a když se Švéda zeptáte, jestli mluví anglicky, málem se urazí, jako byste se ho ptali, jestli umí počítat do pěti. Zkuste to u nás - nebo i v Německu - a se zlou se potážete. Uslyšíte dz a čoklít. A to je setsakra škoda!
4.3.2010 16:44:26
no moje deti krome nejstarsi ta bohužel o tu možnost prisla přistehovali sme se...
ale ve školce je angličtina uči ju stejny človek jako deti ve škole----děti ho maj moc radi jmenuje se františek...s každou vekovou skupinou probira angličtinu individualne s detmi ve solce formou her ale mluvi se anglicky sem tam česky...učitelky ty zase pak do dalsi hodiny s temi co do angličtiny chodi procvicuji anglicke basnicky pojmenovavaji veci tak jak proste to učil angličtinař...rocne to stoji cca 1000kč

ve skole s prvnaky kteri neumeji jeste psat a cist vllastne ted pokračuje vyuku ktera byla započata snema už ve skolce takže jen navazal......ostatni deti s druhe ,třeti čtvrte a pate chodi take......a pochyti od nej vicero anglicky nežli na same vyučovaci hodine ktera je u nas od třeti třidy povina...takže ma dcera ve třeti ma 3x tydne normalne vyučovani angličtina plus kroužek kam chtela chodit sama.....a angličtina ji jde fakt skvele na to že ma zasebou teprve pul roku...zezačatku si chodila pro rady k mladsim sourozencum mimu prvnakovy ktery anglicky už dva roky se učil a kacce ve skolce ktera tam ma anglictinu taktež druhym rokem....nemužu si stěžovat......
akorat bych vymenila učitelku s prvni třidy je to taková krav..a.. že to až boli deti si musej ulohy pamatovat ona jim nepise domaci ukol co kdo ma delt už od prvniho dne kdo zapomel nebo si nevzpomel ho nechava po škole...ucebnice si pry brat nemaji pry si musej zapamatovat veci co se učili....sešity jim dava jen ten co do nej maj neco doma psat...a tak ja jako rodič nemam prehled o nicem...a nejen ja na nu nadavama...
u holky jsem byla v prvni zvykla že mela zapsane co kde ma delat,veskere učivo jsem mela kdispozici takže jsem mela vse pod kontrolou a vedela co a jak ale u teto kravy to nejde a už jsem po ni i vyjela že nemužu denne chodit do skole a ptat se jako kráva zdali ma nejake ukoli,chodit kontrolovat synovy veci ktere ma ve skole a ktere si nemaji brat domu...ta učitelka je krava s velkym KKKKKKKKKK..jenže nikdo neni na vymenu......~o~
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 114 [Dalších 74 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.