| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Náš příběh o pěstounské péči – 8. díl: První víkend u nás

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 39 [Dalších 9 >>]
Mateří-Douška
  • 
17.3.2010 21:46:22
Všechny vás zdravím a děkuji za komentáře.
Měla bych odpovědět na vaše dotazy, ale vy už jste si vlastně
odpověděli sami:-)
Tak jen upřesním...Když jsme si Anetku brali, bylo jí 3 roky a 11 měsíců.
A k tomu autismu. Ronjo, přesně to mě taky napadlo. Tím spíše, že jsem tou dobou zrovna dočetla knížku od Macešky - Domov je místo odkud tě nevyhodí. A podobnost Anetky a Maceščiny autistické holčičky byla téměř dokonalá.
Na druhou stranu, jsme byli z příprav pro budoucí náhradní rodiče proškoleni, že tyto projevy jsou typické projevy ústavní deprivace.
S tím autismem je to vážně strašně ošemetné.
7krásko-je fakt, že návrat Anetky do DD, byl ten úplně nejhorší zážitek, který bych nejradši zavřela do krabice a zarovnala někam do kouta, aby mě už nikdy nestrašil. Ale naštěstí život přináší i veselé zážitky a dá-li Pán Bůh, tak se k nim také propíši.
Mateří-Douška
  • 
17.3.2010 21:16:44
Souhlas ;-)
17.3.2010 20:37:14
Maceško, musím souhlasit. Náš syn po třech měsících pobytu u nás a předchozích skoro třech letech v ústavu výborně komunikuje, ve třech letech mluví ve větách, blbne s ostatními dětmi, ale v noci stále ještě buší hlavou do polštáře v pravidelném rytmu a když je rozrušený a nejsem blízko, houpat se také začne. Jsem si jistá, že není autista, osamělosti si ale jistě užil dost a tímto způsobem sám sebe utěšuje, když ho neutěšil nikdo jiný :-(.

Mateřídouško, krásný článek, díky.
17.3.2010 19:45:26
Autismus je někdy označován jako extrémní osamělost. Myslím, že děti vyrůstající v ústavní výchově jsou opravdu extrémně osamělé, a proto jejich projevy tolik připomínají autismus.
..maya..
17.3.2010 18:46:50
tak se omlouvám Mateřidoušce protože jsem si ji spletla s Maceškou...psala o Michalce..ještě jednou pardon~x~
..maya..
17.3.2010 18:44:13
Ronjo, já mám ten pocit že jsem četla v jiném článku od autorky že Anetka autismus má, nevím jestli nejsou tyhle články staženy z nějakého webu jako má například Žlababa..ale ruku do ohně za to nedám
Ronja
  • 
17.3.2010 13:05:29
Jo, vždyť já se k tomu přece přikláním taky...
17.3.2010 11:08:50
...ale po precteni tohoto clanku fakt brecim.
Yuki 00,03,07
17.3.2010 8:13:23
jistěže může, ale to by byli autisti snad všichni z kojeňáků a DD, takže já osobně si myslím, že je to spíš deprivace
Ronja
  • 
17.3.2010 1:17:17
Jistě, že to NEMUSÍ znamenat autismus... Ale může. Mám málo informací, málo souvislostí... Viděla jsem pár deprivovanejch dětí, vím, co dokáže ústavní výchova, zvlášť v tak útlým věku. A pracovala jsem s dětma s autismem. Tuhle holčičku jsem NEVIDĚLA. Proto pořád zdůrazňuju, že mě to jenom napadlo, navíc diagnostika autismu u malýho dítěte, nota bene komplikuje-li ho ještě zmiňovaná deprivace, není jednoduchá a protože je autistů málo, ne každej odborník má tu zkušenost... Projevy, který autorka popsala, JSOU s největší pravěpodobností jenom shodou náhod popsaný tak, že mi to připomíná autismus. Nicméně je lepší se nad tím zamyslet, než nezamyslet... No nic, konec rohatců na zdi, nedělám to ráda. :-)
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 39 [Dalších 9 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.