| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Bezplenková komunikační metoda je i pro nevidomé

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 48 [Dalších 8 >>]
23.3.2010 12:09:15
Když měl Venoušek půl roku, tak jsme leželi na infekčním skrz hrozný průjem. Měla jsem strach, že se nám budou doktoři smát, že chodíme na nočník.
A právě naopak.
Chodili se na Vašíčka koukat, jak ten zelenej průjem teče do nočníčku. A takže doktoři nejsou nijak proti bezplenkování. A to jsem ráda.
Bumbi&05,08,10
23.3.2010 11:44:16
ale přebalovat po každém vyčurání, to je vlastně bezpleková metoda v městské praxi - dítě ví, že není správné čurat pod sebe, že je cílem být čisté. Nedělá mu pak problém tuto čistotu udržet.

(malá by v noci taky byla bez plínky, ale čurala by tak 3x za noc, a není, kdo by k ní vstával a spí ještě v té malé postýlce, ze které sama nevyleze. Nemá ještě takový obsah močáku, aby to vydržela celou noc, takže přebalujeme a dáváme vyčurat kolem půlnoci, a pak až ráno a to záleží, jak je k ní ráno rychle schopný kdo vstát, nebo jestli se děti zabaví samy a hraje si s ní brácha-nosí ji do postýlky knížky a hračky...)
Expertka na všechno
23.3.2010 9:34:51
Zrovna tohle by mě docela zajímalo, jak se to při bezplenkovce řeší s kakáním? Když se narodila dcera, nic o této metodě jsem nevěděla, ale když si tak vzpomínám, tak kakala možná stejně často jako čůrala - v podstatě po každém kojení, a to se zpočátku kojila po hodině a půl. A vůbec si nevzpomínám, že by dávala jakkoliv najevo to, že vyměšuje (natož to, že to hodlá udělat). POznala jsem to vždy až poté, podle smradu. Teď jsem čerstvě těhu, takže jsem ještě informace nestihla začít sbírat a moc toho nevím. A právě to kakání při bezplenkovce by mě docela zajímalo.
Beruška syn 7,5 a 28tt, dcera 3
  • 
23.3.2010 8:25:07
my tedy žádnou bezplenkovou metodu nepoužívali a dcera je rovněž od 18 měsíců bez plen dokonce i přes noc. Syn byl trošku pomalejší v 19 přes den a v 21 přes noc taky bez plen. Takže bezplenkovou metodou to nebude.
Píšete, že jste přebalovala děti hned jak se počurali, tak to já dělala taky, nehrozilo, že bych je nechávala v načurané pleně.
štěpánka
  • 
22.3.2010 22:12:28
Jíťo, to jsi moc hezky napsala~x~
Bumbi&05,08,10
22.3.2010 21:22:52
heleno, naše druhá taky nesignalizovala vůbec. Já na to byla připravená, ale ona ani nemrkla. Až při čurání najedou ztuhla, ale to už to bylo v akci. Tak jsem bezplenkovku pojala tak, že jsme prostě dítě přebalila hned po vyčurání, byla tak pořád čistá a suchá. Uchovala si tak ty delší intervaly, čurala po 20-40 minutách dopoledne po 1-1,5 hodině odpoledne.
Bumbi&05,08,10
22.3.2010 21:17:11
ten první taky kadil 8-10 denně první půl rok... uf.
Ale z toho tak 4-6 mimo plínku, tak to bylo fajn.
Bumbi&05,08,10
22.3.2010 21:15:34
byla jsem totiž výrazně zručnější v péči o miminko, než poprvé a nebyl problém.
Malá teda nehlásila vůbec, ale při čurání ztuhla a pak kňourla, takže jsem přebalovala hned po vyčurání.
Přebalit malou mi zabralo 90 vteřin (pokud jsem si s ní nechtěla při tom hrát), šup plínu ven, šup se suchou. Používali jsme látkové plínky, takže bylo snadné si ověřit, jestli je fakt počuraná a nerozbalovala jsem ji zbytečně.
Reagovat na její potřebu čistoty se oplatilo, od 10 měsíců čurala na záchod (intervaly jsem musela hlídat já), od 18 je bez plínek, protože si říká sama, naprosto bez problémů.
S třetím počítám s tímtéž - ať už bude signalizovat před nebo po. Nemám strach, že bych to nezvládala, tu minutu a půl na přebalení si najdu vždycky bez potíží.
22.3.2010 14:21:48
No po ravdětaky si nedovedu přadstavit bezplenkování s třemi dětmi, někdy je to docela šrumec. Navíc náš nejmenší byl jako malé miminko průtokový ohřívač a nedělalo mu problém se vykakat i desetkrát denně.:-)
22.3.2010 13:19:09
Romano, moc vám to přeju, že vám to s Vašíkem tak jde.
Ale my zůstaneme klasicky u plenek a v létě cca v 1,5 roce začneme trénovat čůrání a uvidíme. Dcera do dvou let na nočníku odmítala sedět i pár vteřin - pak najednou zlom a během asi 2 týdnů jsme nepotřebovali plenky ani v noci.
Já jsem četla pár diskuzí na téma BKM a získala jsem dojem, že člověk pak téměř na nic jiného nemá čas. A to si s našimi dvěma akčními dětmi neumím představit, už tak mi dávají dost zabrat. Když jsme doma, používáme látkovky a do travaje i do školky a k lékaři raději chodím se šátkem, ale potřebuji-li nakoupit, jsem ráda, že to odveze kočár a nemusím tahat dítě a ještě nákup.
Je dobře, že je dnes víc možností a každý si může zvolit, co mu vyhovuje.
Smekám před Vámi, že to zvládáte a přeju mnoho radosti z Vašíka.
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 48 [Dalších 8 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.