| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme zvítězili nad příkrmy

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 76 [Dalších 16 >>]
Binturongg
29.7.2010 20:37:00
To je hodně zajímavé. Náš, nyní roční chlapeček měl dlouho potíže s polykáním, které doposud lehce přetrvávají. Často se zakuckává a až po oce je schopen jíst kousky, ne jen kašovitou a tekutou stravu (paradoxně se to zlepšilo po odstavení, ale asi to nebude mít přímou souvislost). Dlouho neuměl pít ani z flašky, kterou neznal a hrníček raději nezkouším dodnes. Psycholog v mé rodině tvrdí, že je to špatnou koordinací a hypotonií horní poloviny těla... ~d~
Bumbi&05,08,10
29.7.2010 19:57:38
z psychologického hlediska je to blbé kvůli obezitě, mozek se vypne a nestoustředí na jídlo, takže nereguluje příjem potravy. Je to to samý, jako u dospěláka čtení u jídla.

BTW - moje dítě bylo sice žravé, ale na jídlo nemělo čas, takže taky tak do 18 měsíců potřebovalo zábavu u jídla, aby se najedlo. Jinak bylo schopný chodit furt uzobávat, aby zahánělo ten nejhorší hlad. ~a~
Bumbi&05,08,10
29.7.2010 19:55:42
spíš se po UM řeší víc, když dítě přibírá nepřiměřeně, protože mu může nevyhovovat složení mléka a zakládá si tak na budoucí obezitu. S MM se to neřeší, přepokládá se, že tělo ví, co dělá..~e~.
Jíťa
  • 
29.7.2010 19:52:58
Já měla spíš na mysli, že slovo papat nebo papů je dítě schopné vyslovit kolem 1 roku. Kdežto jíst nebo jídlo zhruba o rok později.
petra
  • 
29.7.2010 18:08:47
No my jsme tak nepapali, ze jsme byli od tretiho mesice na sonde. Mala se hodne spatne kojila, na flasku vubec nesla, tak dostala sondu pres nos. Metoda vyhladoveni, nepomohla. Jinak je to zdrave miminko. Nakonec po trech mesicich na sonde, kdy diagnoza nechutenstvi, jsme nasli polykaci doktorku na SLovensku a ejhle, chyba v polykani. JEzdime na rhb a uz jsme bez sondy, ale stale papame pomalu, za televize, mlicko jen srikackou.
Bohuzel takdy v Cesku je to dost neporusene a neprobadane tema, takze pediatri tomu skoro nechtej verit. Hrozil nam i PEG. Trikrat hospitalizace a vysledek nula. Takze hlad fakt nepomuze. Ted lezi v nemocnici jedna ted uz moje znama a ma dyskoordinaci polykani a dychani, nepapaji a lekari si s nima nevedi rady.
Molly.
29.7.2010 18:00:39
Kamarádčina momentálně 13ti měsíční holčička nepepela nikdy. Maminka jí dala do jogurtu rozlámané piškoty, o tomto ji informovala a když se dítko zakuckalo, neb piškot špatně spolklo, pravila "Ale...že tys zapomněla, že jsem ti tam dala ty piškoty? Vždyť jsem ti to říkala..." ~;)
Molly.
29.7.2010 17:57:00
A má to vyřešené, aspoň je originální a dítě pak nebude ve školní jídelně zmateno novými výrazy ~:-D
Jíťa
  • 
29.7.2010 17:49:09
asi až je schopné vyslovit slovo jíst, což může být někdy mezi 2 a 4 rokem :-) Do té doby papá.
29.7.2010 17:45:02
AHOJ Markéto a Amelko,
doufám , že tento příspěvek psala autorka článku (jestli ne, tak se omlouvám).
Zdravím tě a doufám, že zítra jdete ráno do cvičení.
Eva + Lucinka~t~ ( a 2 všežraví puberťáci Honza a Hanka)
Binturongg
29.7.2010 17:20:30
Proč jedlo/nejedlo? Kamrádka na adresu svého dvouleťáka říká zásadně a pouze NEŽERE A NEŽERE ~t~
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 76 [Dalších 16 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.