| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsme zvítězili nad příkrmy

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7176 z 76 
Inka 2 děti
  • 
29.7.2010 11:38:49
Moje zkušenost je, že jsem to nechala na dítku, obě jsem kojila plně dokud nezačali mít zájem o jídlo, zkoušeli jsme to vždycky jestli už jo nebo ne. První syn se odstavil z plného kojení na konci 8 měsíce ( tzn. že byl jenom kojený, nic jiného) druhý až skoro na konci 10. Oba v pohodě rovnou přešli na pevnější stravu - takže jsme vlastně skoro přeskočili ty rozmixovaný příkrmy. Nástup jídel ale probíhal stejně - takže nejřív mrkev, brambora...

S odstavením od kojení to pak byla stejná pohoda - nejdřív si nevzpomněli přes den, pak usínali bez a ráno postupně taky zapomínali, až zapomněli...
29.7.2010 10:32:14
No já tedy nevím, ale dělat na dítě opičky, abych mu do pusy něco propašovala, mi nepřipadá jako čekání na správnou dobu pro to které dítě.
Svému prvorozenému jsem první příkrm nabídla v osmém měsíci, ale zatnul zuby a konec. Vždycky jsem se chvíli pokoušela, pak to chvíli nechala být...až mě jedna moudrá žena uklidnila, že žádné duševně zdravé dítě dobrovolně hlady nezemře. Nakonec byl plně kojený 21 měsíců, ke konci už jsem jen jedla, spala a kojila. Další 3 měsíce si ke kojení vystačil s kukuřičnými křupkami a bílým jogurtem, potom rozšířil repertoár a teď(je mu 10 let) sní všechno, co není zmrzlé na kost nebo označené lebkou se zkříženými hnáty.~t~
Další dvě děti začaly s příkrmy kolem osmého měsíce.
Jíťa
  • 
29.7.2010 9:55:52
Někdy stačí použít místo lžičky prsty. Naše miminko odmítalo do pusy všechno, co "nevonělo" maminkou. Kvůli slabé laktaci jsem s tím bojovala od narození, ale miminko prostě dudlík odmítalo. Později i lžičku. Na 4. měsíc jsem čekala jako na spásu. Naštěstí kašičkama nebo mrkví už šlo přikrmovat prstem. Teprve kolem 6. měsíce se smířilo se lžičkou a kolem 8. se naučilo pít z hrnečku. To už byl kojený jen ráno a večer. O měsíc později se sám odstavil, protože začal oba časy kojení zaspávat.
petis
  • 
29.7.2010 9:51:38
Bacha na to rozptylovani pri jidle - my taky chteli, aby nas synacek vic papal, tak jsme ho pri jidle vselijak zabavovali, aby zapomnel, ze papa a ono se to kratkodobe vyplati, ale dlouhodobe si tak vypestujete clovicka, ktery bez zabavy pri jidle proste neji.
Hilly.
29.7.2010 9:41:56
U nás to platilo určitě. Dcera moc nejí dosud. Teda kromě čokolády a sušenek. Každý oběd jsou neuvěřitelné boje, aby alespoň něco snědla.
V půlroce taky nic moc nepozřela a v osmi měsících se jí na základě příkrmů objevil atop. Takže asi podvědomě věděla, proč nechce a že to chce ještě počkat.
Binturongg
29.7.2010 8:55:39
Já měla tedy naprosto opačný pocit a trochu jsem se za podávání příkrmů od půl roku styděla, potože mi stále zněla v uších věta kamarádky s naducaným miminkem: "Je nám 8 měsíců a stále plně kojíme."
Mimino měla obrovské jak po umělém mléku a mně bylo o půl roku později trapné, že chci užuž začít s příkrmama, jelikož se váha mého též plně kojeného syna pohybovala v 6 měsících na průměrné váze půlroční holky ~d~

Kojila jsem rok a týden, pak se kluk odstavil sám. Teprve od té doby začal lépe zpracovávat tuhou stravu. S jídlem potíže neměl, ale prozměnu jsem musela všechno mixovat a podávat kašovitou stravu... ~w~
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7176 z 76 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.