| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rakovina duše

[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 99 [Dalších 39 >>]
Petra
  • 
4.8.2010 12:29:30
Taky mě zaujal ten název, je naprosto přesný. Je to velká zátěž a je celoživotní. Už 9 let beru antidepresiva, mám za sebou dlouholetou terapii... a stejně je někdy strašně zle. Zvlášť letošní dlouhá zima byla naprosto úmorná, měla jsem dojem, že "jedu" jen ze setrvačnosti, naprosto bez energie. Strašně jsem chtěla umřít.
A mimochodem, ta událost v rodině bylo zneužití, ne?
Matka by měla poskytovat bazální důvěru a pokud tohle nefunguje, jdete do života se strašným deficitem. Já zažila "jen" incestní atmosféru a náznaky a nejspíš to ve mně zůstane napořád.
hlavička
  • 
4.8.2010 9:58:48
Vystihla jsi to přesně
hlavička
  • 
4.8.2010 9:53:10
Chápu a srdce se svírá,kdo nezažil nemůže pochopit co úsilí člověka stojí jen žít a přemýšlet.Boj je každý přežitý den a nic člověka před chutí to ukončit nezastaví ani milované osoby.Máte pocit že právě pro ně je lepší neexistovat.Pomocí léků a lékařů bojujete den za dnem a pak se začíná vyjasňovat a zas jste schopní začít uvažovat racionálně a začnete bojovat pro ty které milujete a pak si zas začnete vážit sami sebe.Ta svíravá bolest duše pomalu odezní a budete mít zas svůj život pod kontrolou.Jsem už dva roky bez léků.Mám svůj život zpátky a ani nevím proč a kde se nemoc vzala.
mandelinka
4.8.2010 8:55:39
Nerozumím Ti, nikdy jsem v takové situaci nebyla (a že mě potkalo hodně zlého...), zároveň si ale netroufám odsuzovat.
Nicméně, napíšu Ti z pohledu dcery, jejíž máma sebevraždu spáchala - a můžu Tě ujistit, že myslím že pro holku není nic strašnějšího. Máma je někdo, kdo je jistota, máma je maják, stožár, přístav. A najednou jsi bez této jistoty, bez přístavu, bez možnosti jakkoli o tomto rozhodnout, jakkoli se na to připravit. My byli tři - brácha, já a ještě naše nejmladší dcera, když to máma udělala. Je to už dost let, mám dvě holky - a kvůli nim vím, že já bych to nikdy neudělala. Možná se usmíváš a říkáš si "co ona ví" - ale není nic, co by mě "donutilo" spáchat sebevraždu. Kvůli mým dcerám.
Děkuji Ti za Tvoji dceru, že máš sílu bojovat, že se snažíš léčit, protože Ty to zvládneš a jednou Ti poděkuje Tvoje dcera.
Drž se!
4.8.2010 1:23:12
Mívám občas depresivní nálady a stavy (někdy to trvá třeba i týden), poslední roky je to ale lepší (ani nevím, kdy se mi to stalo naposled). Řekla bych, že mi pomáhá život s malými dětmi - nemám čas lámat si hlavu s věcmi, které nastanou později než zítra, ani těmi, které se staly dříve než včera. Prošla jsem ale obdobími nadšení pro něco - zdravá vyživa, kytara, sport, tanec, homeopatie. Pomáhá mi číst knížky týkající se lidské psychiky (třeba od paní Jordánové, která praktikuje kineziologii; momentálně pak Koncept kontinua, který je sice chápán jako kniha o výchově dětí, aleje v něm mimo jiné vysvětlena hlavní příčina depresí - odklon od přirozeného způsobu života). Je mi jasné, že deprese jako nemoc je mnohem silnější než moje stavy (zabít jsem se nikdy nechtěla, jen jsem třeba několik dní za sebou částečně probrečela, měla pocit kamene na srdci a byl pro mě problém normálně fungovat v práci), ale přesto bych autorce poradila najít si něco, co jí aspoň malinko působí radost, a to rozvíjet. A pracovat na sobě, věřím, že i v dospělosti se může člověk změnit (tedy i své prožívání), pokud sám chce. A dávat si malé cíle a radovat se z jejich dosažení. Rozhodně bych nespoléhala jen na léky, myslím, že člověk by se měl v podstatě pokusit se sám přeprogramovat. Moje maminka se na deprese léčí (od té doby, co ji opustil manžel), takže vím trochu, o čem mluvím. Sice bere léky, ale k životu přistupuje stále velmi negativně - žije v nenávisti k bývalému manželovi, mému otci, dští síru na něj i na jeho matku (mou babičku) a obecně skoro na všem vidí spíš to negativní (co se může stát apod.). Jedbnou mi sama řekla, že kdyby si připustila, že chyba je v ní (v jejím chybném prožívání), tak by to v ní vyvolalo ještě větší pocit viny a ještě větší deprese~d~ Před 3 lety absolvovala měsíční terapii, která jí docela pozvedla, ale bohužel od té doby to s ní jde zas mírně z kopce...
adajda
  • 
3.8.2010 23:41:22
Na rovinu....bála jsem se na reakce podívat, ani jsem se na ně původně dívat nechtěla. Právě kvůli těm očekávaným jízlivostem a patentům na rozum. Asi jsem se potřebovala vypsat, vědět, že v tom člověk není sám. jinak o tom nemám příležitost mluvit. Možná je to i tím, že mám teď pár dobrých dnů, a že jsem schopná říct, že s tím mrchou životem třeba uhraju aspoň slušnou remízu. A možná tím změním názor lidí, kteří se k otevřenému vyjádření myšlenky na sebevraždu staví nekompromisně odmítavě.
j a tři
  • 
3.8.2010 23:01:19
adajdo, ani nevíš, jak ti rozumím....četla jsem příspěvky přede mnou a zírám-poprvé jsem nečetla slova plná jízlivosti, slova těch, co si myslí, že mají patent na rozum, ale četla jsem slova plná podpory a pochopení, děkuju i já, kolegyně v nemoci...i mě vaše slova trochu pomohla, jsem ted ve složité situaci, ale mám proč bojovat...držte se všechny!
adajda
  • 
3.8.2010 22:29:09
Dík všem za názory i podporu.
3.8.2010 21:17:35
Nečetla jsem příspěvky výše, možná už to v nich zaznělo... Mě vytáhla z neurózy, úzkostných stavů a myšlenek na sebevraždu psychoanalýza. Pokud se dělá poctivě, spolehlivě hojí zranění na duši z dětství. Ovšem je náročná na čas i peníze.
3.8.2010 18:46:15
Jeste odpoved na Vasi prvni otazku-ano detstvi ovlivnuje cely zivot dospeleho cloveka.Pokud se dite pohybuje v rodine,kde se vychovava mocenskym zpusobem,je prirozene,ze si dite pozdeji bude vybirat partnera,vychovavaneho podobnym zpusobem.Pak je jeden vzdy ten mocnejsi a druhy ten poslusnejsi.
Uz tim,ze dospely rekne diteti ze zlobi,co mu tim vlastne rika?Co znamena zlobit?A kdo ma pravo rikat to druhemu cloveku?Dite vetsinou nejak jedna,projevuje nejaky svuj neklid,zkratka neco konkretniho a to potrebuje zrovna v te situaci vyresit.Rodic je tu od toho,aby mu v pripade ze to dite potrebuje,pomohl a ne ho soudil.
Nebo co znamena,kdyz nekdo rekne diteti ze je sikovne?Co znamena byt sikovny?Neco se diteti podari a chce to dat dospelemu najevo a ten mu rekne-jsi sikovny.Shrne konkretni snahu a uspech ditete do tohoto slova.Tim diteti jen projevi nezajem.Pritom je tak jednoduche popsat co vidim,popsat co dite zvladlo.Prece kdyz dite ji samo lzickou,neznamena ze je sikovne,ale znamena to,ze uz zvlada jist samo lzickou.
Toho shrnovani a souzeni je mezi lidmi hodne a pritom je to tak jednoduche,brat lidi takove jaci jsou.
[<<Předchozích 50] Příspěvky 5160 z 99 [Dalších 39 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.