| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Horečka: spojenec, ne nepřítel

[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 74 [Dalších 24 >>]
Mab
11.1.2011 22:32:59
Já v případě nouze také doporučuju střídat. Ale jen opravdu v nouzi. Čím víc léků, tím více se zatěžují játra. Paralen se většinou dávkuje 10-15mg/kg/dávka po 6-8 hod., Ibalgin 10mg/kg/dávka po 8 hod. Zvláště u Paralenu je nutné dávkování dodržovat, při velkém předávkování se poškozují játra a hrozí až jejich akutní selhání a smrt. Takže já mám radši Ibalgin, ale v nouzi střídat.

Sama synkovi dávámtedy jen nurofen a přidávám zábaly či obklady třísel či sprchu. Fyzikální chlazení se mi u syna osvědčilo dobře. Ale to si musí každý vyzkoušet.
kili
  • 
11.1.2011 20:05:50
http://www.healthychildren.org/English/tips-tools/Symptom-Checker/Pages/Fever-Myths-Versus-Facts.aspx

http://www.healthychildren.org/English/health-issues/conditions/fever/Pages/default.aspx

http://www.healthychildren.org/english/search/pages/results.aspx?Type=Keyword&Keyword=fever
*Niki*
11.1.2011 19:46:58
A většinou horečku nesrážím, věřím v její smysl. Ale rozhoduju se i dle jiných příznaků, někdo omdlévá u slabých 38, někdo zvládá bez problémů 39 horečky.
Moje děti jsou ten druhý případ a i když nemám nějaké bohaté zkušenosti, protože nemocní s teplotou jsou skutečně výjimečně, zvládají i horečku dobře. Když ji nesrazím, mají za den dva pokoj a žádné skoky, které znám při srážení a nedejbože kombinování (což jsem udělala, když měla vysokou horečku dcera, po očkování), či několikadenní horečky díky tomu, neznají...

Takže tohle je často individuální, záleží na dítěti, i na matce, jak se staví k nemoci.
Febrilní křeče neznáme, a to ani při teplotě bezmála 40.
Colombi
11.1.2011 19:41:32
Také na radu naší dětském lékařky kombinujeme panadol a nurofen a to po 3 hodinách
11.1.2011 19:35:14
nas pediatr doporucuje Diazepam uz nad 38,5
myslela jsem ze je to bezna praxe
Lucka, 2 holky
  • 
11.1.2011 18:55:00
Já teda střídám, když je větší teplota, ale co vím, mělo by se po 3 hodinách - např. paralen s nurofenem (ibalginem), jelikož oba se smějí dávat jinak po 6-ti hodinách, tak aby to sedělo....
Binturongg
11.1.2011 18:39:12
mellie - mám doporučení pediatričky - lze střídat po 2h ~R^
11.1.2011 16:30:56
Zuzo, mám to podobně. Chápu, že horečka prospěšná je, ale na druhou stranu nechci nechat dítě zbytečně trpět. Pokud vidím, že je dítěti zle, bolí ho klouby apod., tak nečekám a nad 38 srážím. Sama vím, jak je to nepříjemné třeba u chřipky, když člověka bolí celé tělo. Taky se netrápím x hodin, než mi to někam povyleze...
11.1.2011 16:18:04
Mám taky Thermoval rapid (asi rok) a zkušenosti stejné jako Hilly ~Rv. Naštěstí vlastníme i rychloběžku a klasický rtuťový teploměr, takže používáme ty a chráníme je jako oko v hlavě. Digitál má dcera na hraní (ve 2,5 letech už se v konečníku měřit nenechá). A to nám v lékárně tehdy tvrdili, že je nejkvalitnější na trhu ~d~~a~.
kreditka
11.1.2011 16:04:19
Dceři měřím teplotu digitálem - máme 2 jeden chicco a druhý omron a spokojenost naměřil nám stejně jako rtuťový. Když byla mimino měřily jsme v konečníku teď ve 3 letech měříme v podpaží
[<<Předchozích 40] Příspěvky 4150 z 74 [Dalších 24 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.