| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Horečka: spojenec, ne nepřítel

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 74 [Dalších 4 >>]
Hilly.
11.1.2011 12:11:35
Binturong, jo, to si pamatuji~t~ Taková retro metoda pevného obětí~t~..Ale zase jsem to měla radši, než když mi teploměr někdo strkal do zadku~a~Ač vzpomínek na dětství moc nemám, tohle si pamatuji~t~
Zuza + 2
11.1.2011 12:08:12
dcerka měla cca ve 2 letech febrilní křeče, a to neměla ani 39. Takže ibalgin/paralen podáváme po naměřených 38. A navíc vždycky, když se u ní rozhoduju, za už je čas podat nějaký lék, si uvědomím, jak se já osobně cítím blbě, když mám víc, než 37.5. To taky nečekám, abych si vzala něco, co teplotu srazí, až budu mít 39.
Kvíza
  • 
11.1.2011 11:59:20
Binturong, máš naprostou pravdu, že to není tak jednoduché... také mám od dětské lékařky doporučení nesrážet teplotu, pokud nepřekročí 38°C, ale také mám za sebou dokonce dvojnásobnou zkušenost s febrilními křečemi u syna, a i když vím, že nástup "febrilek" je obvykle velmi rychlý, jsem v pozoru pokaždé, když teplota překročí normu. Dizepam máme doma v zásobě (tablety i tuby na rektální aplikaci), a přesto jsme jej při druhém opakování febrilních křečí ani nestihli použít... První zkušenost s febrilními křečemi pro mě v každém případě byla děsivá - a hlavně jsem o něčem podobném do té doby neměla zdání, na druhou stranu mi v článku samotném chybí informace, že to není život ohrožující stav, pokud není ničím dalším komplikován. Jedná se vlastně o reakci organismu na náhlý vzestup horečky, kdy nervová soustava dítěte nedokáže stejně rychle zareagovat.
Gaudí+2
  • 
11.1.2011 11:35:19
jo to je jasný, teplotu snižuji něčím jiným, ne diazepanem. Ten podávám jen v případě, že dětem horečka leze přes 40° a k tomu samozřejmě panadol.
Lenka
  • 
11.1.2011 11:13:51
S Diazepamen opatrně!! Určitě to není lék první volby při teplotě!Nevím, jestli by si dotyčná paní doktorka ordinovala Diazepam při vysoké horečce u svých dětí....fakt nechápu!!
Diazepam ano, ale pokud propuknou křeče a jedině do zadečku - existuje spec.forma rektálního diazepamu tzv. Stesolid. Prevence febrilních křečí - důsledné snižování horečky - ne teploty. A k pití "odražené" tekutiny, ne teplý čaj apod.
11.1.2011 11:07:56
Naše děti jsou normálním teploměrem, který se někam strká (jedno jestli do zadečku nebo do podpaždí) nezměřitelné, takže nejvíc používám teploměr na čelo. Je to jen orientační měření, ale poznám rozmezí od-do a to mi stačí.
11.1.2011 10:58:34
Ten vedeme s mužem pokaždé, když má některé z našich dětí horečku. Já trvám na výše uvedeném, tedy nesrážet, zatímco chlap letí pro Paralen, jakmile má jen pocit, že mají děti teplotu. Nakonec je obvykle po mém, ale ty řeči kolem jsou neskutečné otravné. ~a~
Binturongg
11.1.2011 10:54:22
Hilly - pořád lepší než v dobách našeho dětství, kdy nám cca od 3 let máma nacpala rtuťák pod paždíčka a držela nás 10min v pevném sevření ~t~
Gaudí+2
  • 
11.1.2011 10:43:41
mám doma pro jistotu diazepan, ketrý by měl zabránit febrilním křečím. Samozřejmě ho podávám velmi velmi zřídka. Dávám půlku prášku když vidim, že to rychle letí nahoru. Předepsala mi ho dětská
Hilly.
11.1.2011 10:36:14
Binturong, tak v konečníku to myslím ještě jakž takž měří dobře. Všude jinde je to děs. V konečníku musím měřit i té tříleté, když mám podezření..Po té příhodě u tchýně, to tak radši dělám, i když se vzteká..a to mám myslím celkem dobrý teploměr...teda všeobecně považovaný za dobrý. Thermoval rapid od Hartmannu.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 74 [Dalších 4 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.