| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Nová dobrodružství Toma Sawyera

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 82 [Dalších 12 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
24.1.2011 20:24:13
Bez ohledu na to, jak mi připadá zasahování do starého díla, tak ono slovo "nigger" (černá huba, ale možná je v současné angličtině vnímáno ještě hanlivěji), pokud vím, neplánují z textu vypustit, ale nahradit výrazem "slave" (otrok).

Na druhou stranu, jazyk se opravdu mění a mění se významy slov, nejen k nesrozumitelnosti, ale mění se i citové zabarvení. Pokud jde o jedno slovo, které se vyskytne na pár místech textu, adekvátní vysvětlní asi postačí. Na druhou stranu by se mi možná nelíbilo, kdyby moje dítě četlo jinak pěknou dětskou knihu, ale pokaždé, když by na hrdinku někdo výše postavený zavolal, bylo by tam "bílá děvko", což by (v paralele k tomu nigger) odpovídalo v tehdejším jazyce výrazu "služtičko".
Ecim
24.1.2011 18:12:30
Binturong - trefné. Bohužel. ~n~
Binturongg
24.1.2011 16:10:59
pálit knihy, obrazy, ničit sochy, filmy...
Asi tak 90% je nějakým způsobem závadných a urážejících ~d~
Ecim
24.1.2011 16:05:08
~R^
Ecim
24.1.2011 16:04:11
Ikaro, po přečtení článku mám pocit, že blbosti je na světě víc než vodíku. ~t~~t~~l~
24.1.2011 16:03:26
Však už tady na Rodince mi někdo říkal, že si děti v MŠ neměly připomínat Vánoce a Ježíška. Že by to mohlo být nepříjemné třeba vietnamským dětem apod. Střet kultur atd. Já si naopak myslím, že pokud je ve školce dítě, které Vánoce neslaví, tak se dá udělat program, kde tyto děti mohou vyprávět o slavení vlastních svátků.
Někdy si opravdu říkám, že svět skutečně spěje ke zkáze. Hrabeme se v takových žabomyších válkách. Stačí, když si vzpomenu, jak chtěli tady u nás Romové vypustit z kocoura Mikeše pasáž o tom, jak Mikeše ukradli cikáni.
Ecim
24.1.2011 16:00:06
"viz nedávná storka zde na webu s černouškem, který by neměl hrát krále Baltazara, protože byl černý. "

Bože, to se všichni ti cvoci neumějí zabavit nějak inteligentnějí a jít dělat něco užitečnějšího? ~a~~a~~8~~8~
Ecim
24.1.2011 15:57:10
Simčo ~g~~R^~x~
s s
24.1.2011 14:24:23
Nevím, co to má co společné s článkem, ale měla bys přestat číst blesk. V Itálii to nebyla muslimka, ale blond Italka/Finka Soile Lautsi, a nechtěla, aby její dvě děti byly "tlačené" do víry (nelíbily se jí kříže ve třídách). Ostatně mně by se taky nelíbil kříž vyvěšený ve třídě mého dítěte.
Baruna
  • 
24.1.2011 13:47:19
A co teprve až se nám tu pomnoží muslimové jako v západní Evropě... v Británii mají problém na vánoce s jesličkami a Ježíškem, jejich vystavování prý uráží vyznání muslimů,proto pomalu mizí; řidiči nemusí vzít cestujícího se psem, pokud cestuje i muslim (pro něj je pes nečistý a není možné s ním být pod jednou střechou);v Itálii! tradiční katolické zemi museli sundat kříže na všech oficiálních úřadech, protože si stěžovala jedna muslimka, že ji to uráží a takových případů je neskutečně moc.Pěkně jsme si zavařili.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 82 [Dalších 12 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.