| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme doma

[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 254 [Dalších 154 >>]
marketa
  • 
31.3.2011 18:27:36
kdybys zacla necekane krvacet, tak ti da transfuzi PA a rozhodne te udrzi do prijezdu sanitky. pri bouracce lidi taky nutne nevykrvaci.
Tonkaa
31.3.2011 18:27:16
Sylvo Š., nechápu tu ironii. Jsem příznivce DP a vadí mi od některých ortodoxnějších podpůrců tohle vidění černobílého světa tzn. zbochyňování přirozeného porodu v porodnici. Několikrát jsem tu psala vlastní zkušenost /stejně jako jiné diskutující, teď např. sušenky/ při debatách o dp a stejně znovu a znovu se tady píše o tom, že přirozeně se tady v čr porodit nedá. Pokud to nemáte ověřené, tak to nepište ani nezpochybňujte.
Rodila jsem v Brně na Obilním trhu, což vzhledem k velikosti regionu dává šanci velkému počtu rodiček na přirozený porod, a nikdo s přirozeným porodem neměl sebemenší problém. Rodila jsem v soukromí, téměř po tmě /svítila jen lampička/, hrálo moje CD, v mnou zvolené poloze. Na moje požadavky nikdo neřekl ani popel. Dcera po narození nebyla ani umytá ani odnešená. Nebyla naočkovaná tbc, z porodnice jsme odešly dřív atd.
Z podobných diskuzí, kterých jsem tu přečetla několik, jsem nabyla dojmu, jak si to budu muset všechno v nemocnici vybojovat, jak se tam budu muset hádat apod. Pak jsem díky tomu byla akorát celou dobu podezíravá a čekala nějakou zradu, která ovšem nepřišla.
Iva
  • 
31.3.2011 15:51:54
je to spíš o tom, že když se rodí v nemocnici a něco se pokazí, tak může rodička obvinit doktora a nemusí mít výčitky svědomí, že něco zanedbala sama. Je to zkrátka pohodlnější. Pro spoustu lidí je pohodlnější přenést zodpovědnost na někoho jiného.
Bambule2
31.3.2011 15:39:11
"sušenky" přesně, souhlasím s Vámi - taky mám tuto zkušenost z obou porodů. Naprostý klid, tlumené světlo, pěkné obrázky, poloha jakou chci, manžel u mně, můžete si zapnout hudbu, balón atp. Kde jsou ty hrůzy, co paní v článku od porodnice očekávala, že by byly ? Je ale pravda, že jsem si platila nadstandart, i když i normální boxy, co jsem viděla byly v pohodě (akorát prostě ten záchod na chodbě bych nedala, to byl jediný důvod :-) ). Jsem jako Vy, taky si nedovedu představit porod doma (u mně je to psychické - já jakmile vidím, že se blížíme k nemocnici, tak se mi hned ulevuje a je mi líp... :-) ), takže doma bych asi umřela strachy o sebe i o dítě. Chápu, že toto může někdo mít jinak, ale já bych opravdu porodnice nedémonizovala, což trošku na začátku článku bylo. Neříkám, vždy je třeba něco zlepšit.
Nicméně asi teda podle příspěvků záleží na porodnici - já jsem stejně jako "sušenky" rodila v Brně-Bohunicích a neberte to prosím jako nějakou propagandu. Je to moje dvojnásobná zkušenost.
6.12Nika Ž.11
31.3.2011 14:54:25
~R^
kreditka
31.3.2011 12:30:01
~t~
31.3.2011 12:03:28
a co ta pani z Prahy, co si před novinářema s gustem kopla do své p.asistentky I.K. poté, co jí sama zatajila, že není úplně neriziková a dítě se narodilo poškozené? Sice ji sama nežalovala, ale ráda přitížila
31.3.2011 11:54:18
třeba v brně to tak máme
zuzini
31.3.2011 11:11:13
No vidíš, to mě nenapadlo ~:-D
zuzini
31.3.2011 11:07:00
V Holandsku mají všichni nemocnici za barákem? ~:-D
[<<Předchozích 90] Příspěvky 91100 z 254 [Dalších 154 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.