| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme doma

[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 254 [Dalších 184 >>]
2.4.2011 1:32:16
Já taky ne, uklidila PA s manželem~;)
Ale domácí porod nikomu nenutím, pokud budu rodit potřetí, nejspíš to bude opět v porodnici, ty afektivní proslovy gynekologů po hospitalizaci kvůli vrozené infekci doma narozeného dítěte byly tak nechutné (byly zralé na trestní oznámení...), že je nechci podruhé zažít. Navíc kdyby šlo po přesunu do porodnice o minuty, už tady syn nemusel být, než si ujasnili, kde ho mají přijmout...
2.4.2011 1:19:45
Dokonce většina ne~;)
2.4.2011 1:12:42
To je opravdu směšná představa. I když možná jsou takové PA. Tlak je spíš v porodnicích, obzvlášť při současném babyboomu. Pochybuju, že by v porodnici měl lékař trpělivost čekat hodinu, než mi dotepe pupečník, pochybuju, že by mě nechali tlačit tak dlouho, jako jsem mohla doma - už by dávno stříhali... Sice musí být stejně v porodnici, ale na rozdíl od asistentky, kterou si platím sama, tam nejsou jen kvůli mě a na sál už třeba zrovna potřebují jiné rodičky nebo už mají jen chuť na kafe, co já vím... Anebo by na mě zrovna neměli čas, jako na kamarádku, která v Praze Podolí odrodila ve sprše s manželem, který dítě chytal do ručníku, protože porodní asistetka zrovna nebyla na dosah...
2.4.2011 1:02:52
Nemusí to být a podle mě také obvykle není pro vlastní pohodlí. Naopak, já jsem po zkušenosti z 1. porodu (přidušené dítě a málem došlo na klešťový porod) volila domácí porod čistě ze strachu o dítě~q~
2.4.2011 1:00:37
"porodnice x domov není volba mezi bezpečím a nebezpečím, ale jenom volba mezi různými druhy rizik"
~R^ Přesné a výstižné.
MyšuLišule
  • 
2.4.2011 0:30:57
Já musím v tomhle ohledu moc pochválit porodnici v Praze Motole. Rodila jsem tam dvakrát, přirozeně, nikdo mi nic nenutil. Personál byl hrozně milý, mohla jsem se volně pohybovat, přípravna byla ve dvou a docela hezká, ze sálu jsem strávila kolik jsem času chtěla ve sprše, manžel byl celou dobu se mnou. Docela ráda na to vzpomínám. Po prvním porodu jsem byla nespokojená s péčí na šestinedělí (nikdo mi toho moc nevysvětlil a nepomohl), ale vzpomínky na porod mi to nijak nezastínilo.
Verča 2 děti
2.4.2011 0:22:06
~R^
LiškaMyška
  • 
1.4.2011 23:56:00
Holky, mně připadají domácí porody jako strašně zbytečný risk. Je super, že to autorce tak hezky vyšlo, určitě je to hezký zážitek. Taky chápu, že lékaři v nemocnici nepostupují vždy správně a bohužel jsou z toho často dožitovní následky na straně mamči i děťátka, i když i to leckdy může být způsobeno okolnostmi. To se bohužel děje v nemocnicíh všude. Nemluvím o tom, že kolikrát stačí, že jsou setřičky a lékaři nepříjemní, to u porodu nepřidá. Jenže, co když nastanou při domácím pororu porodní komplikace? Dítěti se ztrácí ozvy, je třeba vakuuemextraktor nebo kleště, nebo dokonce císař? Vždyť někdy o životě a zdraví miminka rozhodují minuty nebo dokonce vteřiny. Co když mamča po porodu krvácí a je potřeba hned operace? Fakt bych do toho nešla. V pořádku mi připadá, že si mamča rozhoduje sama za sebe. Zároveň mi ale připadá nefér, že si mimčo samo o domácím porodu rozhodnout nemůže a že mamča zbytečně riskuje pro vlastní pohodlí a příjemný pocit jeho zdraví.
1.4.2011 23:40:11
A jeste jsem zapomnela napsat, ze v nemocnici bych to radsi videt nechtela :) :)
1.4.2011 23:39:11
I druhorodicka :) S malym poranenim.
[<<Předchozích 60] Příspěvky 6170 z 254 [Dalších 184 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.