| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme doma

[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 254 [Dalších 174 >>]
Apolena.
1.4.2011 21:06:38
Tonkoo,
reagovala jsem na toto:
Ale v dnešní době, kdy medicína neuvěřitelně pokročila vpřed a zároveň lékařská etika postoupila v tom smyslu, že porodní boxy jsou příjemné pokojíčky s tlumeným světlem, obrázky na zdi, balóny, porodní stoličky, ribstoly, masážní pomůcky, kolikrát i sprcha v pokoji, v rohu místnosti stojan s lékařským náčiním, nikdo vás neruší, vy si rodíte, jak potřebujete a když je třeba, zavoláte sestru či lékaře, aby vám pomohli - to je podle mě porod, který má svůj smysl. Chrání život rodičky i dítěte a zároveň umožňuje "domácí prostředí".

V mém okolí taková porodnice skutečně není, netvrdila jsem, že ani v Brně taková není, prostě jsem reagovala na nesmyslné tvrzení, že jsou VŠECHNY porodnice příjemné, téměř ideální. Co konkrétně je na tom špatného, případně fanatického?
kili
  • 
1.4.2011 19:08:53
nic proti tomu
MarkétaP + 4 dcerky
1.4.2011 19:06:53
O tomto tvrzení velmi pochybuji.
kili
  • 
1.4.2011 18:55:06
Z žádném smyslu za ně neodpovídá stejně
MarkétaP + 4 dcerky
1.4.2011 18:37:17
Ve smyslu bytí jeho zákonným zástupcem zcela jistě.
kili
  • 
1.4.2011 18:09:27
úplně stejně jistě ne
MarkétaP + 4 dcerky
1.4.2011 17:55:33
Zodpovídá za něj úplně stejně jako když rodí v porodnici.
  • 
1.4.2011 13:21:27
Souhlasím s tebou at si to každý dělá jak chce ale řeknu vám pokud by se dítěti něco stalo tak bych dala s chutí maminku zavřít jelikož za něj zodpovídá!!
Zabusa
1.4.2011 13:03:30
A víte určitě, že jste vůbec byla bývala mohla rodit doma? A že nebylo nic během porodu, co by porodní asistentku přimělo k rozhodnutí vás stejně do porodnice přesnunout? Žádné léky? Nikdo nepomáhal placentě, manuálně nebo léky? A že by se určitě nestihlo dojet i s krvácením do porodnice, PA přece jen má nějakou šanci, když manuálně tlačí na dělohu. .

Ale ANO, rizika domácího porodu existují a poporodní krvácení je jedno z nich, pro mě osobně to byl asi jediný důvod proč jsem do porodu doma nešla, prostě jsem se přes to riziko nepřenesla. Ale to záleží na každém, jestli to považuje za riziko srovnatelné s tím, že jdu po kraji cesty a někdo mě nešťastnou náhodou srazí, nebo s tím, že vkročím na přechod aniž bych se rozhlídla.
zuzini
1.4.2011 9:54:08
V čem je jiné?
[<<Předchozích 70] Příspěvky 7180 z 254 [Dalších 174 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.