| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Rodili jsme doma

[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 254 [Dalších 164 >>]
MarkétaP + 4 dcerky
1.4.2011 9:24:34
Což ale stále nic neříká o bezpečnosti a výsledcích porodů doma za současných podmínek.
Helena
  • 
1.4.2011 8:54:03
Ano, přesně tak, tím jsem chtěla říct, že kdyby bývala měla možnost rodit v porodnici hned, ušetřila by si spoustu problémů.
1.4.2011 8:07:31
souhlasím, v brněnských porodnicích jsem byla 3x a ani jednou mi nikdo ani náznakem nevnucoval urychlování, "píchnutí" vody, h.hmat nebo třeba klystýr. Pokoje sjou tam zařízené většinou tak, že má jedna rodička pro sebe pokoj+koupelnu a wc.
31.3.2011 23:07:20
Netušila jsem, jak se chytnete každého slova ..... chtěla jsem dát pouze příklad toho, co by se mohlo stát. Ne tady řešit, jestli PA dá transfuzi nebo ne. To už zabíhá mimo téma "rodili jsme doma"....
31.3.2011 23:04:04
Abych byla konkrétní - rodila jsem 2x vaginálně (bez urychlování a jiného zasahování) v porodnici Brno-Bohunice. Nebyl to nadstandard. Manžel celou dobu se mnou. Po porodu miminko u mě celé 2 hodiny. Mají tam 1 nadstandard - porodní box, kde je vana, polohovací porodní lůžko - nějaké super velké, světla pouze na zdech (ne na stropě) a opravdu tlumená, WC i sprcha na pokoji. Pak tam jsou další 3 porodní boxy - růžový, modrý a žlutý - dle vymalování stěn a doplňků. Na zdech obrazy s dětmi od Anny Gedes. Svítila jen malá lampička. Není to žádná propaganda, nemám tam nikoho známého, nic nechci bezdůvodně vychvalovat, zkrátka jsem tam pouze zažila 2 porody, a chci tím naznačit, že někde to už asi pochopili, že je dobré pro porod udělat pěkné prostředí - byť v porodnici. Samozřejmě jsem jinde v ČR porodnice neviděla, tak nesrovnávám. A je mi celkem líto, že (dle této diskuze) takovéto zkušenosti nemá většina maminek a proto porodny v nemocnicích zavrhují. Ale je to každého volba, o tom nikoho nepřesvědčuji.
31.3.2011 22:55:28
kili, já doufám, že to Markéta myslela ironicky a jen zapomněla na smajlíka. Takový nesmysl už jsem opravdu dlouho neslyšela. Možná může PA podat nějaký lék ale určitě ne transfuzi, kde by tu krev asitak skladovala? ~a~
Verča 2 děti
31.3.2011 22:19:52
Ano,ano....já taky:-)
kili
  • 
31.3.2011 19:41:23
" kdybys zacla necekane krvacet, tak ti da transfuzi PA ...."

:-)) :-)) tomuto bludu z heroldsbergských lesů uvěří snad málokdo (zdejších expertek na porodnictví a neonatologii se tako úvaha netýká)
knoflíček
31.3.2011 19:09:21
Dobrý den, srdečně gratuluji ke krásnému zážitku. Nikdy jsem neodsuzovala porody doma, ale změnila jsem po mém listopadovém porodu názor. Kdybych nebyla v nemocnici, tak jsem s jistotou vykrvácela, museli mě ihned znovu operovat a ještě mi k tomu praskla céva v hlavě. Nebýt lékařů a jejich péče, už jsem nežila. Kéž by všechny porody dopadly na jedničku, já jsem ráda, že jsem rodila v nemconici a, že můžu vidět svoje dcery vyrůstat.
Petra
  • 
31.3.2011 18:52:07
Česko není Nizozemsko.
[<<Předchozích 80] Příspěvky 8190 z 254 [Dalších 164 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.