| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prevence rakoviny?!

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]
11.4.2011 14:53:05
Děkuji za tento článek. Můj muž onemocněl rakovinou ve 24 letech a dva roky předtím ho lékaři odbývali s tím, že je mladý a na dotaz, zda to nemůže být rakovina jen mávli rukou a ještě se pousmáli.
Nakonec mu byl diagnostikován nádor velikosti 13x15x14 cm.
Přežil, ale samosebou dlouhodobé vyhlídky by při včasném zachycení byly nesrovnatelně lepší.
A podobnou zkušenost máme ve rodině ještě jedenkrát.
Určitě je prevence důležitá a mnohokrát ani ta nestačí.
Petra, 38let, +Tomášek9let
  • 
11.4.2011 10:34:30
Děkuji, Marto, za upřímný a užitečný článek! Sama jsem nedávno prodělala nezhoubný nádor v hlavě, byla jsem operována ve Střešovicích, Mohu jenom potvrdit, na oddělení leželo spoustu mladých lidí, bohužel se toto téma dnes týká i mladších ročníků, proto se nenechme odradit od prevence a samovyšetření, já jsem měla nádor velký, protože jsem to zanedbala, respektive "ty chytrolíni", říkali, že je to normální ty zdravotní komplikace. Také věřím tomu, že je důležitá klidná a vyrovnaná mysl, dlouhodobý hluboký stres působí špatně na rozvoj onemocnění, já ho bohužel prožívala. Přeji všem hodně zdraví, starejme se o sebe, jsou to naše těla a naše životy, když to prošvihneme, obvoďačka nám půjde leda na pohřeb!
Petra
Hanka, 3,5
  • 
11.4.2011 8:23:46
Je mi 36 let a minulý rok jsem byla poprvé na sonu prsou a letos v dubnu podruhé a jsem rozhodnutá chodit každý rok.Na gynekolickou prohlídku chodím 2x do roka a pokaždé mi doktor dělá sono a 1x za rok cytologii. Prevence je to nejmenší a přitom to nejdůležitější, co pro sebe můžeme udělat. Známá umřela na rakovinu prsu v 35 letech, zůstal po ní 5 letý chlapeček. Já sama mám 3,5 letou holčičku a už kvůli ní mi to stojí za to...
Hanka 75
10.4.2011 22:02:01
děkuju za článek i za tenhle příspěvek (výslovně :-) já myslím že větší informovanost v této oblasti něškodí a já se opravdu něco dozvěděla.
možná, že před dalším těhu si ten onkomakeru na nádory "vnitřku"-zjednodušeně u žen nechám udělat, byla by to dvojí tragédie, být u toho těhotná. jen tak pro můj klid, jen co tuším, tak jsou opravdu zákeřné, je těžké na ně přijít včas, a prevence (na níž sice chodím), myslím tím kontrolu jednou ročně ultrazvukem, prý moc k ničemu není. Nevíte jak je to s tou prevencí gynekologickou ? Má smysl, nebo spíše ne, jak jsem já četla po internetu ? děkuji
Luca83
10.4.2011 18:14:30
No a mojí mamce před 3 lety naopak 1 vaječník chtěli nechat, ač museli vzít ten druhý a dělohu (ve 45 letech). Ale ona podepsala, ať "to" vezmou všechno, aby jednou nemusela na operaci znovu... A on ten "zdravý" vaječník byl špatný, v zánětu, kvůli němu měla už půl roku všechny ty zdravotní problémy... :-(
10.4.2011 15:10:13
Preji Vam z celeho srdce, at je vse jiz v poradku!

Kamaradka zemrela na TO NIC NENI ve 27 letech. Po roce nalehani a zvetsovani odhalen na bulovce sarkom mekkych tkani, operace, metastazy, chemo... zustaly dve deti. 3roky a necely rok
veronika
  • 
10.4.2011 8:33:45
děkujeme za článek, bylo to podnětné. a vám přejeme už jen to nejlepší, prožila jste si toho až až, držíme vám palce :)
Anna
  • 
9.4.2011 21:10:48
Ptala jsem se a záleží na rodiči, jestli rodiče nechtějí nic moc dělat, tak s tím nic více méně dělat nemůže. Ptá se na stravování a pak se řeší dál (testy). Má teď jednu obézní holčičku, ale u té je to štítnou žlázou (stejný problém má její maminka). Bohužel jsou i rodiče, kteří se k tomu staví stylem - když sedí doma u počítače, aspoň se mu nic nestane, než kdyby lítal venku a já jsem v práci apod., v tomhle případě se moc dělat nedá.
Ita
  • 
9.4.2011 20:59:55
Tak jo, jdu do toho. Problém je v tom, že onkomarkery jsou bílkoviny, které mohou vylučovat jen některé typy nádorů, navíc senzitivita a specifita těchto testů není až tak vysoká (jak u kterého testu/nádoru) a pokud je onkomarker opravdu jasně zvýšen, často je už nádor větší a jsou i jiné příznaky. Někdy ale bývá zvýšen z jiného důvodu než důvodu tumoru (například alfa-fetoprotein - bývá zvýšen v těhotenství...). Marker tumoru prostaty má sice docela dobrou senzitivitu a specifitu, ale zase je opravdu krajně nepravděpodobné, aby mladý muž kolem třicítky bez pozitivní rodinné anamnézy měl tento nádor. Manžela bych tam neposílala. Jednoznačný markek tumoru prsu není - jinak by bylo levnější jej měřit než posílat na mammograf. Stejné je to s nádory mozku. Něco z toho může poukázat na tumor střeva či konečníku (ale koloskopie je jednoznačně daleko lepší screening, také test krvácení dostolice). V případě gynekologických tumorů jako popisuje pisatelka je možné, že mohl být onkomarkerem zachycen -netroufnu si odhadnout jaká, ale je. Závěr: jistotu člověk stejně nemá. Kdyby onkomarkery byly v diagnostice rakoviny samospasitelné, dělali by je doktoři včetně popisované obvodˇačky sobě a svým rodinným příslušníkům. V běžné praxi se z těchto důvodů používá onkomarker na prostatu u starších mužů a většina onkomarkerůk monitorování onemocnění - reakce na léčbu či relapsu.
maja
  • 
9.4.2011 16:27:05
souhlasím s mil 007 ..... tak brzo po léčbě se také nedomnívám, že je to to pravé ořechové
z okolí ...máma 31 let porodila po x letech pokusů o umělé oplodnění dítě, ve dvou letech dítě mělo dítě rakovinu ledvin, vyléčilo se ( říkali jim ,že pokud přežije do 6 let tak ok, přežilo, nicméně se pořád kontroluje) , máma poté ve věku 2 let prvního dítěte usilovala o 2. dítě, ačkoli měla cosi na prsu, lékaž udělal sono a pravil to je cysta to nic není , otěhotněla nicméně během tohoto těhotenství se jí rozjela rakovina prsu a v 35 lětech zemřela. Nyní má sice dvě děti, jedno s vyléčenou rakovinou , ale již není mezi námi ..... takových a podobných případů je spousta. Samozřejmě je jen otázka, kdyby neotěhotněla a zrovna se léčila, jestli by tu dnes s námi byla nebo ne. Ona sama když už čekala 2. dítě si vybrala druhé dítě, jak říkala nikdy by neměnila ...ale to je všechno kdyby kdyby
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 53 [Dalších 33 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.