| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jsem líná. Používám látkové pleny.

[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 420 [Dalších 380 >>]
  • 
6.6.2011 16:40:58
Taky se v tom článku nepíše, že většina maminek musí pořizovat oblečení, do kterého se ten objemnější zadeček vleze. Já jsem si látkovky taky na malé vyzkoušela a mé nadšení opadlo právě poté, co jsem na ní neoblékla spoustu věcí, hovínka měla věčně mimo plínku a když se počůrala, vlhkost se dostala do všech částí plínky a malá měla mokrá i zádíčka. Na cvičení s dětmi jsem se setkala se spoustou látkujících maminek - téměř všechny měly jednu společnou věc - snažily se, aby dítko nekonalo potřebu do plínky, ale do umyvadla či nejrůznějších "záchodků".
Ruži 1 ditě
  • 
6.6.2011 16:06:25
Zravím všechny maminky. Pro svoji dceru používám látkové pleny, papírové pleny a k tomu úspěšně praktikujeme bezplenkovou metodu již od doby co jsme přišli z porodnice. Papírové dávám když jsem hodně unavená, dcera má průjem kvůli antibiotikům, rostou jí zoubky a na noc. Když jsem doma, tak má látkovky a nebo když je teplo nechávám jí i po vyčůrání chvili běhat jen tak. Nedělám si žádné násilí. Látkování mě baví. Každý ať si počíná odle svého nejlepšího vědoví a svědomí.
pajakrataska
6.6.2011 16:01:05
Naprosto s článkem souhlasím. Když se hodně předčastně narodily naše dvojčata plínky jsem moc neřešila (navíc ty moderní se ještě téměr nedovážely). U třetího syna jsem si už dala záležet a z 90% byl odchován v balvně. I náš čtvrtý syn si užil bavlněnek. Jediné co moji kluci popřeli ve vztahu k látkovkám bylo chození na nočník. Jeden měl pleny do 2roků a druhý dokonce do 2 1/2! Samozřejmě byli kluci řádně vysazováni na nočník apod. Asi chtěli, aby si maminka milovaných bavlněnek užila~z~
6.6.2011 12:14:45
Superžena. Cítím se ted méně cenná~2~
6.6.2011 12:13:20
Mě se ten článek moc líbí. I jsem chvílemi přemýšlela, zda nepřejdu na látkové pleny, ale vadí mi, že ze článku číší arogance vůči nám neekologickým a neekonomickým matkám. Je pravda, že papírové pleny zatěžují přírodu, ale co prací prášek, ten ne? .....
~k~
Sekanice, 2 děti
  • 
6.6.2011 12:02:21
Není nad to se umět pořádně pochválit :-), nikdo jiný to za Vás přeci neudělá :-). Informace o super látkových plenách se dá lidem ale podat přeci jen i jiným způsobem, než vlastní sebeoslavou (a to ve všech směrech a oblastech) a naznačením ostatním, že jsou pitomci. Ale já myslím, že to autorka myslela dobře, jen jí nedošlo, jak ten článek nakonec vyzní. Jak jsem psala v nadpise, jakmile se začne někdo tvářit jako ředitel zeměkoule, prchám a nechci radši nic slyšet :-). No, nic, ale co já můžu vědět, děti mám jen 2,látkové pleny jsem nepoužívala, prostě jsem hloupá. Na ženu se 3mi dětmi v látkových plenách prostě nemám :-).
MarkétaP + 4 dcerky
6.6.2011 9:10:06
- kalhotky, proč jsou tak drahé?
Jsou z certifikovaných materiálů (bavlna, bambus, konopí), často jsou i ekologicky pěstované. Certifikáty něco stojí, obzvlášť když chceš, aby měly i český certifikát. Jsou tkané složitějším způsobem (např. froté, vezmi si, jak drahé jsou kvalitní froté ručníky). Něco stojí i stříhání a ušití.

- A když se neustále perou dokola.... nezaperou se časem, neztratí barvu, měkkost?
Barvu nijak zvlášť. Měkkost se od nějakého dvacátého praní taky pčíliš nemění (záleží na materiálu). Vydrží poměrně dost, říká se 200 praní, ale některé z mých první vydržely už dvě děti a těch praní bylo určitě spíš 250-300 a vypadají poříd tak nějak jako při stovce.

- Na jaký stupeň se perou?
Perou se obvykle na 60, já používám na pračce "hygienický program". S tím, že by se nevypraly, jsem neměla problém. K likvidaci bakterií pomáhá kromě teploty a enzymatických prášků i důkladné prosušení - na suchu moc nevydrží (aspoň ty ze stolice, o které by mohlo jít). Kalhotkové se nežehlí, není potřeba - obecně je to spíš žehlící paranoia než potřeba. S výjimkou možná kvasinek, při kvasinkové infekci se doporučuje prát na 90 a žehlit, ale zkušenost z tím nemám, není to nijak časté.
  • 
6.6.2011 8:45:24
Před 12ti lety jsem u svého prvního syna používala první tři měsíce látkové pleny, pak jsem přešla na jednorázovky.....u dalšího, které mu jsou teď 3,5 jsem látkové nepoužívala vůbec....

Takže o nich moc nevím......nevyznám se v nich.... docela mě zarazila ta cena u těch látkových, tím nemyslím klasické čtverce, ale takové ty kalhotky, proč jsou tak drahé? A když se neustále perou dokola.... nezaperou se časem, neztratí barvu, měkkost? A z hygienického hlediska....nežehlí se.... opravdu se tak "dokonale " vyperou a vyčistí - myslím hlavně stolice....nejsem si jistá, ale mají několik vrstev? Na jaký stupeň se perou? Děkuji
Kačka a Kubajs
6.6.2011 8:00:43
Já teda na pleny používám jen mýdlový sliz a ocet a vypere se všechno :-) nepředpíram, nenamáčim. Když někam jedu koupim si jednorázovky, ale doma používam látkový...
6.6.2011 1:39:24
A taky elektřina a mnohem větší opotřebení pračky. U mě to byla obden jedna narvaná pračka navíc, při ostřeďování jsem se o ni docela bála...
[<<Předchozích 30] Příspěvky 3140 z 420 [Dalších 380 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.